Ideje za ''izi'' kosilo

maicHaa PuncHaa*  

član od: 23.7.2008

sporočila: 4

tema odprta - 27. nov 2009 19:11 | ogledi: 7.567 | odgovori: 6

Rada bi ''presenetila'' straše in jim pripravila neko ''izi' koislo(sevada za vso družino trije otroci + trije odrasli). Pirpravila bi nekaj ''izi'', a vendar nekaj posebnega, saj razumete kaj mislim ne? Prosila bi vas, čmi lahko daste kakšne nasvete, lahko nalepite tudi linke receptov. Vsak predlog bo več kot dobrodošel.

Hvala že vnaprej.

maLaa*

maicHaa PuncHaa*

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

27. nov 2009 19:47

Za Britance precej vsakdanja jed, za nas pa nekaj posebnega, čeprav so sestavine enostavne. Otrokom bo všeč pa še lepo izgleda: http://www.kulinarika.net/recept/eksotika/Shepherd___(Pastirska_pita)-4517.html edit: Hmm, link mi nagaja, "shepherd" v iskalnik pa bo Sporočilo je spremenil(a) Yantares dne 27.nov 2009 19:51

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

28. nov 2009 10:45

meni je izi in hitro piščančji žur iz baze. če jedo meso....pa kaka lahka zelenjavna kremna juhica. Za sladico kaka jabolčna čežana s smetano. (če smeme: Spar ima v kozarcu gotovo mleto čežano) vse skupaj ne rabi kaj dosti več kot pol ure dela....

syd  

član od: 9.8.2006

sporočila: 33

28. nov 2009 13:38

Lahko pa narediš na izi ”lazanjo”. Narediš mako, kot za haše in skuhaš makarone. Vse skupaj zmešaš, dodaš kislo smetano+jajco, nariban sir, srtreseš v pekač, še čez naribaš sir in daš v pečico za cca 20min :) syd

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

28. nov 2009 14:49

Narediš lahko govejo juhico (že en dan prej - tisti dan pa samo še zakuhaš rezance). Skuhaš dušen riž, narediš piščančji žur, solatko ali dve in to je to. Lahko se še izkažeš s kakšno u "izi" saldico, ki jih je na kulinariki več kot ogromno. Ena od njih je tudi tiramisu - narediš varianto s kakavom, da bo tudi za otroke in to je to. Delaš ga lahko večer prej, ko otroci spijo. Za izdelavo ne rabiš več kot pol urice. Noa

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

28. nov 2009 19:56

Meni je tudi všeč piščančji žur, sploh tista varianta, ko se da pod pršut rezina hruške. Hitro, preprosto, zelo okusno. Tiramisu se lahko naredi tudi z brezkofeinsko kavo, vendar ga vsi otroci ne marajo. Fajn sladica je tudi rezina čokoladnega biskvita (lahko tistega kupljenega v obliki srninega hrbta ali kaj podobnega), prek kepica sladoleda, posipaš s krokantom, za otroke pa s pisanimi mrvicami, preliješ z jagodnim sladkim grehom ali kaj podobnega... Poceni, preprosto, z malo truda zelo posebno...

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti