Gostilna kjer lahko sedimo na tleh

kozamurnik

sporočila: 2311

26. nov 2009 8:36

Vendelina jr. je napisal/a:
Pa to še ni vse: ni večjega ubijalca štimunga katerekoli službene veselice, kot je trenutek, ko začnejo ženske razlagati svoje ginekološke muke. Je v vsaki ekipi kakšna takšna. Čisto v vsaki ekipi ljudi najdeš kako coprnico, ki po pol kupice vina začne podoživljati svoj porod, ki je trajal kake tri dni (z leti traja dlje) in na koliko centimetrih je prišla babica in na koliko centimetrih porodničkar in tako dalje in naprej.....(otroci so itak že na faksu, ona pa še kar rojeva). Ampak tudi če človek pusti vnemar vse implikacije takih manevrov, a se ti v resnici zdi, da obstaja gostilna, dojenčku prijazna? Takega prostora ni. Dojenček še ni za v gostilno in ima na vso srečo toliko pameti, da to tudi dosti hitro pokaže. Iskreno in brez cenzure. Tri ure brez mamice bo zdržal čisto vsak zdrav dojenček. Vendelina jr.
To je za v okvir! ......., bravo Vendelina, posebej za odstavek o rojevanju. Poznam na pamet. murnik

neznan uporabnik

26. nov 2009 8:54

Pa se včasih hodujete nad Vendelino. Pa le prav pride, da pove naše mnenje namesto nas. ajda66

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

26. nov 2009 8:54

Bravo Vendelina, se ne bi mogla bolj strinjati. V okvir in v vsak dom :) Poznam eno tako damico, ki neutrudno vsakemu, ki ima 5 minut časa, razlaga, kako je rojevala in kakšne probleme je imela med nosečnostjo in po porodu. Po njenih pripovedih, se ženska resno vpraša, če je njej tega treba :) Da ne smetim dalje, meni se sicer ne zdi fajn ideja, tale prednovoletna zabava z malčki, ampak, če ste se tako odločili, potem nismo mi tu poklicani, da ti pridigamo. Upam, da boste našli primeren prostor. Gigi_84

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

26. nov 2009 10:14

Bravo Vandelina. z vsem se strinjam. Dodala bi le še to, da če je kolektiv povečini še brez otrok, potem verjemi, da jih tvoj otrok niti najmanj ne zanima in jih lahko celo zelo moti prisotnost tvojega otroka. Če je med sodelavci kakšna mama, bi se mogoče obzirneje obnašala in občudovala tvojega otroka, ampak zgolj iz vljudnosti, ne pa zato, ker bi ji bil tvoj otrok tako pomemben. alpska roža

pol  

član od: 1.4.2009

sporočila: 18

26. nov 2009 10:25

Pozdravljeni še enkrat! Mlada mamica je vprašala samo za primerno restavracijo, ne pa za cel kup nasvetov, ki nikakor ne pritičejo današnjim mladim mamicam. Spoštujmo drug drugega in tudi drugače misleče. Mamice, ki so danes na porodniški, naj izkoristijo vsak trenutek za biti z otrokom, saj so službe ko je konec porodniške v glavnem cel dan. Ko je konec porodniške je žal vsak modro in roza pobarvan kontejner dober za otroke, tu pa se nekateri zgražate, ker bi šla mlada mamica rada z otrokom popolne ven na kosilo! Ja tako je, kakor kdo more in kakor kdo čuti ! Pa pozdravljene mlade mamice ! pol

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

26. nov 2009 11:08

Mlada mamica je samo nekaj vprašala, jaz bom pa napisala samo nekaj kar sploh ni odgovor na njeno vprašanje, a mogoče je le vredno razmisleka. Otrok, ki se že plaži, je sposoben jesti tudi že vsaj kakšne kašice, če ne drugega. In priporočam tej mamici, da naj poleg svojega mleka poskuša kaj uvajati. Zakaj? Kaj če ta mamica zboli? Jaz sem bila pri otrokovih 7 mesecih na močnih antibiotikih, pravzaprav bi morala ležati v bolnišnici, a sem ostala doma. In sem seveda morala takoj prekiniti dojenje. Je bila kriza, čeprav je že nekaj časa dobivala tudi druge obroke, ne samo mojega mleka. (ena je pri meni pila še čez njen drugi rojstni dan zjutraj in zvečer) Toliko samo v razmislek, ker nikoli ne vemo kaj nas čaka. V gostilni pa lahko najamete malo večjo posebno sobo, tako da imate v tistem delu sobe, kjer ni prehoda prostor z blazinami na tleh za male kobacajčke.. klavdija

neznan uporabnik

26. nov 2009 11:09

Itta je napisala, da so majhen kolektiv in da je bila odločitev skupna.. in ona jih /te sodelavke) verjetno bolje pozna kot pa mi tukaj, torej ne vem, zakaj je potrebno nakladati, kako so se zgolj iz hlinjene prijaznosti strinjale, da gredo žurat z dojenčki? Zdej pa jaz lahko takole na daleč vem, kaj imajo one v glavi? Dej nehi no! In kar predvidevam, da bodo cel večer rojevale? Kot da ni posiljevanja z avtobiografijami tudi na drugačnih zabavah? Moški s svojim neskončnim služenjem vojnega roka, oboji(moški in ženske), znajo v detajle razlagat o shujševalnih dietah.. Pa da ne bom zašla.. naj gre punca sedet na tla in naj grejo vsi sedet na tla, bodo že dobili izkušnjo, kakršno koli že. Pa se bojo kaj naučile. Ali se pa ne bojo. Čeprav ne razumem, zakaj moram sedeti na tleh, če se otrok plazi? Saj on se bo plazil ne glede na to, kje sedim. Sicer se pa lahko plazi tudi po klopi (vsaj naši so se), potem gre malo iz naročja v naročje (naročje tistih, ki imajo otroke radi), itak pa vsake toliko otroci zaspijo v vozičku. Preden se do konca razvnamem, raje končam. Edinole še to: ful je fensi šmensi, da imaš psu prijazen lokal, kar tekmujejo v postavljanju tistih skledic za vodo in popanju nalepk na vrata lokala... japaja

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. nov 2009 11:44

Večino tistega, kar bi rekla sama, je napisala že Vendelina. Dodala bi samo še nekaj - ko mladci in mladenke postanejo starši, NAJ bi jim v glavi kliknilo, da so zdrsnili s svojimi željami v drugi plan. Ne gre za kakšno carkanjansko žrtvovanje, ampak preprosto zdravo razmišljanje "KAJ je dobro za mojega otroka" (potem pa ni važno ali se to vprašamo zaradi občutka odgovornosti, čiste ljubezni ali celo iz praktičnosti - da ne bo kaj nalezel, se poškodoval, si zmotil utečen urnik in posledično delal kraval še naslednjih 10 dni...ipd) Dejstvo, da bi nekdo šel rad na službeno kosilo, še ne pomeni, da bi bil tam strašno rad tudi njegov dojenček, ali pa da bo tam pridobil izjemne izkušnje za lažje prihodnje življenje in je torej v njegovo dobro. Dojenčki načeloma trpijo muhe svojih staršev, ampak večinoma so njihove želje in potrebe drugačne kot potrebe samskih ljudi. Ko vidim poleti na morju starše, ki ob polnoči vlačijo okrog tuleče ali pa speče dojenčke, ki pridejo s 3 mesečnim dojenčkom (doživela sama) na rock koncert, ali ko bi videla v restavraciji dojenčka na tleh - med nogami tujcev, na vprašljivo čiščenih tleh, v dobi nevarnosti gripe....nikoli ne bi pomislila na to kako dobre in ljubeče starše ima. Vedno pomislim, da ti starši postavljajo svoje interese pred otrokove. Lisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. nov 2009 13:33

Najprej odgovor na zastavljeno vprašanje: ne poznam primernega gostišča.

Iz lastne iskušnje ti povem, da je pametno ločiti dom/družino in službo. Zelo pametno.

tulka

kozamurnik

sporočila: 2311

27. nov 2009 6:11

Mislila sem, da bodo kakšno rekli tudi gostinci. Kako nekateri otroci divjajo in kaj vse počnejo, da bi pritegnili pozornost. Ampak problem ni v otrocih, ampak v starših. Ko bo kaj narobe, bodo pa vsi krivi, le mulc in oni ne. Kako uspe severnjakom vzgojiti mirne in pridne otroke, sicer ne vem, vem pa, da to, kar nekateri dovolijo svojim otrokom v javnih lokalih ali na obiskih presega vse meje. Da o tem, kako je lahko tudi nezdravo in celo nevarno, ne govorim. Upam, da ti uspe najti pametno rešitev. Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 27.nov 2009 06:11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti