Gostilna kjer lahko sedimo na tleh

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. nov 2009 16:56

rimljanka je napisal/a:

Kaj pa pomeni, da je dojenčkom prijazna?

"Dojančkom" oz. "mamam in dojenčkom" prijazni lokali, trgovine, knjižnice, ambulante in drugi javni prostori so tisti, kjer

- je dostop neoviran (mislim na ustrezne klančine za dostop z vozičkom)

- so vhodna vrata dovolj široka, da mama z vozičkom brez težav pride skozi (s problemom ozkih vratnih odp- rtin in hodnikov se, kot vemo, srečujejo tudi osebe na invalidskih vozičkih)

-je kotiček za previjanje oz. je možno otroka v miru podojiti v delu lokala, kjer mama "ne moti" ostalih gostov, oni pa nje ne

- so zaposleni pripravljeni materi z otrokom priskočiti na pomoč pri uporabi sanitarij oz. ko to potrebuje (saj vemo, v večini gostinskih lokalov/trgovin so sanitarije tako majhne, da se še sam človek težko obrne, kaj šele, da bi s sabo vlekel voziček - samega otroka pa tudi ne bo pustil sredi trgovine, a ne)

Verjetno je tega še dosti več, sama se pač spomnim, da sem pred leti na Dunaju naletela na kar nekaj lokalov oz. trgovin z znakcem "otrokom prijazno" ali nekaj takega in se mi je zdelo prav super, da je tudi na ta način poskrbljeno, da mlada mama ni "obsojena" na domačo hišo vse dotlej dokler je otrok še dojenček.

 

Itta, upam, da ti bo uspelo najti kaj primernega. Morda pa bi s sodelavci raje kot v klasično gostilno odšli v najeto "vikend kočo" ali kaj podobnega in si naročili hrano - catering? Po mojem bi bili tako še najbolj sproščeni in bi si srečanje res lahko ukrojili po vaši želji. Pa veliko užitkov v druženju ti želim.

Mojca

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

25. nov 2009 16:57

Ni nenavadno, da jemlješ otročka povsod s seboj, nenavadno je to, da želiš z otročkom v lokal, kjer boste sedeli na tleh in se bo dete kobacalo naokrog. Ne vidim nobenega smisla v tem in mi je pravzaprav hecno. Saj, ko greš kam na obisk in te mogoče s čim postrežejo, verjetno tega ne storijo na tleh - tako, da ja - to je pa meni res mal hecno.

rrr

Sporočilo je spremenil(a) ribaracarak dne 25.nov 2009 17:11

tejčika  

član od: 2.10.2008

sporočila: 251

25. nov 2009 17:18

Jaz sem tudi dojila na polno in je bilo vseeno nekje na 3 ure.Tako sem komot lahko kam na hitro skočla.Pa tudi ne vem,če bi jaz otroka peljala v gostilno,zdaj ko je gripa v razcvetu.Tam ko je ogromno ljudi in slabo zračenje.Ne vem.Vsak se sam odloči.

tejčika

pol  

član od: 1.4.2009

sporočila: 18

25. nov 2009 17:21

POZDRAVLJENA ! Turška restavracija v Ljubljani! Mogoče malo dražje, ampak zelo dobra restavracija. Prijazno osebje, sedi se lahko na nizkih stolčkih, ali pa na tleh!! Priporočam! pol

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. nov 2009 17:49

Pa ne za plazenje otrok - se mi zdi malo nehigienično, no, ker ostali normalno hodijo po teh tleh. To, kar nola predlaga, se mi zdi zakon - Nola, super si!

lp

cervus

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. nov 2009 18:00

itta je napisal/a:
ko pravim, da izključno dojim to pomeni, med drugim, da dojim na željo otroka, včasih tudi na pol ure ter da si mleka NE brizgam to pa pomeni, da otročka vzamem povsod s sabo. itta

Dojenje na pol ure dojenčka, ki se že plazi, se pa meni vseeno zdi malce pretirano, no :)

Pa če se že plazi, predvidevam, da je starejši od pol leta, taki fino preživijo nekaj uric tudi s kakšno kašico.

S tem imam kar nekaj dokaj svežih izkušenj, nočem te sicer učiti, a vseeno. Recimo če ne bo izvedljiv Nolin načrt, bi veljalo razmisliti.

Jaz bi se vsekakor odločila za varstvo, saj se ne bi mogla sproščeno posvetiti pogovoru, ampak bi non stop letala za otrokom. Tega pa imaš, predvidevam, doma dovolj. Pa zaradi tega, ker smo mamice, nam ni treba ravno vsega podrediti otroku.

Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 25.nov 2009 18:01

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

25. nov 2009 18:27

itta je napisal/a:
Pozdravljeni!

Ali slučajno pozna kdo kakšno gostilno kjer bi lahko sedeli na tleh in bi bila dojenčkom prijazna?

LP, itta

itta
Ha, dobro vprašanje. Ja, lahko greste ob nedeljah na žibertovo 27 h harekrišnavcem na vegetarijansko pojedino. Vstop prost, kosilo božansko (približno šest, sedem vrst odličnih indijski jedi) , sedijo na tleh. Jaz tudi doma po turško še na stolu sedim (pa sem v osemem mesecu) in je to moja najdomačnejša poza, tako mi je bilo tudi tam prav fino na tleh na blazinah, sem se počutila prav v svojem ambientu :) mojemu partnarju pa sila čudno zaradi dolgih okončin:). Je bilo pa kar nekaj majhnih otrok. Drugače pa te čisto razumem, jaz sem tako 'povezovalno starševstvo' prakticirala pri prvem otroku, sedaj, ko čakam tretjega mi pa ne misel ne pride, da bi ju vlačila s seboj (no, saj tudi prvega sem vedno za srečanja doma pustila) , naj se imajo tisith nekaj ur drugje dobro, amapk vsakemu svoje in če si želiš lokal kjer se obeduje na tleh, je zgoraj omenjena zadeva edina, ki mi pade na pamet. Vse dobro! lp terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 25.nov 2009 18:33

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

25. nov 2009 22:48

Brez zamere,samo,zame je to totalno zgrešeno.Vse,kar je danes moderno z dojenčki,ni nujno tudi dobro.Razumem,da gostilne nudijo vse,kar je možno,da se družina podkkrepča....na izletih,po nakupih in podobno.Na zaključne večere firme,ta je pa težka. Otročka na tla,da se pleza,pa kaj še.Varstvo,če je možno,drugače se je pa potrebno tudi čemu odpovedati.Razen,če narediš zaključek kar pri tebi doma,saj predvidevam,da želiš biti v centru pozornosti. lp sara_k Sporočilo je spremenil(a) sara_k dne 25.nov 2009 22:51

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

25. nov 2009 22:59

Jaz pa resnično ne razumem teh reakcij...nekaj je različno mišljenje, drugo pa je obmetavanje drugega s tem svojim drugačnim razmišljanjem in kakor sem jaz prebrala je uporabnica (prijazno) vprašala ali bi kje lahko posedala po tleh z dojenčkom (mimogrede, takoj bi šla v takšno indijsko ali pa japonsko restavracijo, če bi bila pri nas, ha, tudi pica na tleh bi se prilegla:)) zato se mi zdi, da je kulturno vrniti vsaj enak ton, četudi izrazimo drugačno mišljenje, pa magari se nam zdi še tako zelo tuje. Nekateri bi radi poleteli v vesolje, drugi posedali po tleh v restavraciji z dojenčki, tretji jedli živali ...vsem se zdi nekaj čudno in tuje zato je smiselno ohranjati dobro voljo in odprtost. pa lep večer še naprej, grem brat knjigo-na tla poleg kavča:) terakota

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

25. nov 2009 23:07

pol je napisal/a:
POZDRAVLJENA ! Turška restavracija v Ljubljani! Mogoče malo dražje, ampak zelo dobra restavracija. Prijazno osebje, sedi se lahko na nizkih stolčkih, ali pa na tleh!! Priporočam! pol
O, tega pa ne poznam, imajo kakšno spletno stran, ali pa se da izvedet vsaj lokacijo? hvala! terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti