Asimina

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. apr 2010 19:16

Vlado je napisal/a:
Eh Atina ne obupat, saj imaš dve

Imam, a je med njima razdalja cca 80 km, ker sem eno dala mami.

Atina

malija  

član od: 2.9.2009

sporočila: 3

11. apr 2010 7:28

sadoiš jo lahko v vsakem casu ko si jo nabaviš samo da je v kontejnerju (posodi), neprenaša presejevanje iz posajenega prostora zopet na drugo mesto,dobiš jih lahko pet razlicnih sort malija

miranz  

član od: 5.1.2010

sporočila: 26

3. jun 2010 21:45

Pozdravljeni vsi Kako to da se nič ne dogaja, so vse asimine propadle v lanski hudi zimi ? Moje so odlično prezimile, niti en poganjek ni pomrznil. Če koga zanima bom priložil nekaj slik mojih asimin od brstenja do oploditve. Razvoj cvetnih brstov Cvetenje Oploditev - razvoj "banan" miranz

daja17  

član od: 11.8.2009

sporočila: 46

4. jun 2010 8:12

Zelo lepa tale asimina, jaz sem jo pa šele letos kupila in imam eno samo palčko i nekaj listi, upam, da bo? Miranz mene samo zanima koliko je star tale tvoj grm in kdaj to pb začne roditi? Hvala za odgovor in lep pozdrav! daja17

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. jun 2010 8:16

daja17 je napisal/a:
Zelo lepa tale asimina, jaz sem jo pa šele letos kupila in imam eno samo palčko i nekaj listi, upam, da bo? Miranz mene samo zanima koliko je star tale tvoj grm in kdaj to pb začne roditi? Hvala za odgovor in lep pozdrav!daja17

Jaz sem jo tudi letos kupila v Kalii, imam enako - palčko z nekaj listi. Potrpljenje je Božja mast :)

Miran, krasna asimina! Poročaj dalje!Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 04. 2010 08:17

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

4. jun 2010 9:16

Nesramno lepo drevo. Koliko dreves imaš? Po kolikih letih so začele cveteti? Moja tri in pol letna asimina (hm, kot da bi pisal o otroku ) je odlično prestala prekmursko zimo. Tudi poletje ji ne škodi, nikdar ji nisem delal nobenega ščita proti soncu. Lani je hotela cveteti, pa si je premislila, letos pa se ji niti to ni zljubilo. Bom pa jeseni na "čemere", kot pravimo v našem koncu, posadil še dve. lp Vlado

miranz  

član od: 5.1.2010

sporočila: 26

4. jun 2010 16:01

daja17 je napisal/a:
Zelo lepa tale asimina, jaz sem jo pa šele letos kupila in imam eno samo palčko i nekaj listi, upam, da bo? Miranz mene samo zanima koliko je star tale tvoj grm in kdaj to pb začne roditi? Hvala za odgovor in lep pozdrav! daja17
Če kupiš kvalitetno sadiko velikosti 70 do 100 cm in upoštevaš minimalne pogoje za rast, bi naj začela roditi že v tretjem letu po sajenju, vendar to uspe le redkim.Moji dve asimini sta stari 5 let, roditi pa sta začeli četrto leto po sajenju.Če pa posadiš tako malo kot si ti napisala pa traja še kakšni dve leti dlje, ali pa tudi več odvisno od pogojev rasti. lp miranz

miranz  

član od: 5.1.2010

sporočila: 26

4. jun 2010 16:09

[/citat]

Jaz sem jo tudi letos kupila v Kalii, imam enako - palčko z nekaj listi. Potrpljenje je Božja mast :)

Miran, krasna asimina! Poročaj dalje!Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 04. 2010 08:17[/citat] Včasih so rekli: "potrpljenje je božja mast, samo ubogi je tisti, ki se z njo maže" ( malo za šalo) Bom spremljal in dokumentiral razvoj do jeseni, ter občasno prilepil še kakšno sliko. lp miranz

miranz  

član od: 5.1.2010

sporočila: 26

4. jun 2010 16:33

[citat=--Vlado--]Nesramno lepo drevo. Koliko dreves imaš? Po kolikih letih so začele cveteti? Moja tri in pol letna asimina (hm, kot da bi pisal o otroku ) je odlično prestala prekmursko zimo. Tudi poletje ji ne škodi, nikdar ji nisem delal nobenega ščita proti soncu. Lani je hotela cveteti, pa si je premislila, letos pa se ji niti to ni zljubilo. Bom pa jeseni na "čemere", kot pravimo v našem koncu, posadil še dve. lp Vlado Vlado iz katerega konca prekmurja si ? Ko grem jaz delat za vikend v svoj vinograd v Medžimurju in če ravno takrat "padne dešč* spijem kupico vina ali gemišt "na čemere" pa se takoj bolje počutim. Imam dvoje dreves. Na enem je bil že prvo leto en cvet, nato pa vsako leto več, vendar so vsi odpadli. Šele četrto leto sem dočakal prve plodove. Zanima me kako visoka je tvoja in koliko približno zrastejo poganjki v enem letu. Tudi jaz mislim v jeseni posaditi še eno asimino sorte Prima. Sem jo mislil posaditi že letos spomladi pa mi je ni uspelo dobiti. Če boš posadil v jeseni še dve poiskusi dobiti malo večji sadiki, da ne boš preveč "čemeren" ko boš dolgo čakal na plodove. lp miranz

miranz  

član od: 5.1.2010

sporočila: 26

2. avg 2010 15:08

Pozdravljeni Prilagam nekaj slik, tako kot sem obljubil. Slike so nastale 12 julija, danes pa so plodovi že debelejši. Sedaj ne odpadajo več, ostalo jih je okoli 150 na obeh drevesih. Čez slaba dva meseca pa bodo začeli zoreti. lp miranz

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti