Asimina

tetaestera  

član od: 3.3.2010

sporočila: 6

18. mar 2010 21:35

zvezdica969 je napisal/a:
Tule eden zbira naročila do 20.3 za asimine- je pa cena malo visoka: http://www.bolha.com/iskanje.php?ckat=&search=asim zvezdica969
...še posebej, če niso cepljene. kupil točno te neposredno z Nizozemske, zato vem tetaestera

tetaestera  

član od: 3.3.2010

sporočila: 6

18. mar 2010 21:56

zvezdica969 je napisal/a:
Tule eden zbira naročila do 20.3 za asimine- je pa cena malo visoka: http://www.bolha.com/iskanje.php?ckat=&search=asim zvezdica969
...še posebej, če niso cepljene. kupil točno te neposredno z Nizozemske, zato vem tetaestera

miranz  

član od: 5.1.2010

sporočila: 26

19. mar 2010 20:55

Danes sem kupil cepljeno asimino sunflower velikosti 70 cm na Celjskem sejmu FLORA pri Janezu iz Vipave. Cena 30 EUR. Ostalo mu jih je še okoli pet ali šest velikosti okrog 60 cm. Kupil sem jo okrog pol petih popoldne. Glede na to da sejem zaprejo ob 18 uri jih verjetno še ni prodal. Pa še to. Če kupiš za 30 evrov ali več dobiš sejemsko darilo. Po želji lahko izbereš sadiko slive, češnje ali breskve. miranz

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. apr 2010 9:25

V Kalii so naprodaj asimine - vendar enoletne- za dobrih 10 €. Zgleda pa kot ena palčka. Jaz sem kupila dve, upam, da se kaj obraste. Imela jo bom pa zaenkrat kar v lončku, ker je res majhna.

Atina

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

6. apr 2010 14:13

Pozdravljeni Atina si me tako segrela, da sem kar med malico z avtom v Kalio skočil. Te asimine so pa res žalostne, bolj podobne zobotrebcu kot "resni" rastlini. Moti me, da je vzgojena iz semena in ni cepljena. Kaj pravzaprav to pomeni pri asimini ne bi vedel, če ugibam, je najmanj to, da ni samooplodna. Na prvi pogled je 12,90 € za to rastlino malo. V bistvu pa gre za eno seme, ki je komaj kaj več, kot, da je vzkalilo in kaže nastavek za en list. Če to primerjam s cepljeno rastlino, je pa teh trinajst evrov kar dosti. Moje mnenje, če se motim, naj me kdo popravi, pa takoj letim in kupim lp Vlado

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. apr 2010 9:20

Vlado - obstajajo tudi sorte samooplodne asimine - mislim da se ji reče Sunflower ali nekaj podobnega. Moja je bila taka, a je žal preživela le dve leti, potem je tista "palčka" podlegla. Dobila sem jo pa iz drevesnice Bilje že pred nekaj leti. Asimina žal ostaja moja neizpolnjena želja, zgleda da je naša, precej ilovnata zemlja zanjo neprimerna. P.S. - aha, vidim da je to nekdo že napisal, samo meni so rekli - ne da so cepljene ampak, da je sorta vzgojena samooplodna, tako da.. ne vem. Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 07. 2010 09:23

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

7. apr 2010 13:58

Ja Tinca, Sunflower bi naj bila samooplodna. Poizkusi še kdaj s Asimino, mogoče pa le sreče nisi imela, saj je, sodeč po forumih, to ena dokaj vzdržljiva in nezahtevna zadeva. Asimine o katerih pa govori Atina pa so noname, vzgojene iz semena in skoraj neverjetno, da bi bila samooplodna, ker, kolikor sem bral, tudi v naravi niso. lp Vlado

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. apr 2010 15:44

No fino, potem je bila investicija v prazno

Atina

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

7. apr 2010 16:13

Eh Atina ne obupat, saj imaš dve

volkulja  

član od: 18.11.2009

sporočila: 29

7. apr 2010 16:45

Mi jo imamo že skoraj cca 9 let, kupili smo jo v Krški vasi. Bila je palčica, visoka cca 30 cm, danes je pa že lep grmek, visok skoraj meter. Tudi cvetela je že-cvetovi so res čudoviti, poizkusili je pa še nismo. Raste zelo počasi, predvsem prva leta jo je potrebno pozimi zaščititi. lp volkulja volkulja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti