Asimina

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

14. sep 2013 21:11

Lučka koliko je stara tvoja asimina? Mi jo tudi komaj čakamo.

čoki

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

15. sep 2013 7:25

čoki, mislim da 5, vsekakor ne več kot 6 let.

Problem je le v opraševanju;  opraševalci kot so čebele, čmrlji se asimine  izogibajo!

Kakor se sliši čudno, je vendar res, " priskrbi"  si muhe,  pa boš imela plodove.  Ali pa ročno, previdno  in večkrat, z mehkim čopičem. Vsaj dokler je rastlina majhna, to lahko narediš.

A ja, pa dve leti, ko je bila pri nas grozna suša, smo jo  zasenčili, naredili smo ji nekakšen sečnik, tako da je bila v najhujši vročini v senci; drugače smo jo pustili lepo pri miru,  skratka nobenega gnojenja, škropljenja, nič.

Vrtnar  je ene parkrat povdaril in  priporočal  senčenje ( mlada nežna rastlina slabo  prenaša vročino in trpi, ko se ustali in malo odraste,  senčenje ni več potrebno) in povedal to o opraševanju.

Profesionalen odnos, ni kaj, v marsikateri vrtnariji  ne znajo povedati popolnoma nič o njej.

Odkar sem poskusila sadež, me ima, da  bi kupila še eno; zdaj bo ravno pravi čas za to.

lp Lučka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. sep 2013 8:29

Moja asimina ni letos nič napredovala. Najbrž je k temu svoje dodala tudi suša in toča, raste pa na sončnem kraju. Obsijana s soncem ves dan. Letos sem jo tudi malo pognojila s sadjarskim gnojilom.

Vidim, da se splača čakati, dobro, bom čakala. Kupila ji bom še prijateljico, mogoče bosta skupaj raje rastli.

 

naor

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

16. sep 2013 14:22

Lučka, kako lepo!!!!Zdaj mi bo kar malo lažje čakati, pa morda le dočakam. Absolutno pa mislim kupiti še eno, če je tako dobra kot praviš, je vredna svojega denarja.

No, zdaj čakam na pomlad, pa da vidimo. Stari bomo štiri leta. Najrajši bi jo kar s kovtrom pokrila, pa vem,da mraz bolje prenaša kot jaz...

 

 

 

 

 

kara

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

18. sep 2013 23:50

Moja asimina se pa letos prav neslano nosi , tako , da se bojim , da jo bo pobralo . Stara je 3 - 4 leta , listi ji rumenijo in odpadajo že od tiste hude vročine v avgustu , čeprav sem jo občasno zalivala . Raste na sončnem , a precej vetrovnem delu sadovnjaka . Če jo primerjam s hčerkino asimino  ( njeno in svojo sem kupila istočasno , pri istem prodajalcu in bili sta enako veliki ) , je sedaj njena skoraj enkrat večja , lepo razvejana in še čisto zelena . Niti sledu o kakem odmetavanju listov . Čeprav sem vesela , da njena asimina lepše uspeva kot moja , bi pa vseeno rada vedela , kaj je vzrok temu .

  Kaj pa vaše asimine , so še zelene ali pa se že odevajo v jesenske barve ?

Lep pozdrav

 

manca51

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. sep 2013 6:33

manca, koliko si jo pa poleti zalivala in senčila? Tukaj je kar nekaj o težavah asimine na soncu, sploh v takih poletjih.

rimljanka

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

20. sep 2013 0:24

Rimljanka , hvala ! 

Sem našla v tem Gartlcu kar nekaj odgovorov na vprašanja , ki sem si jih zastavljala . Upam , da bo preživela , naslednje leto bom pa bolj pozorna na sončno pripeko in redno zalivanje .

Lep pozdrav

 

manca51

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

9. apr 2014 11:33

Moja asimina je letos končno pognala več cvetov. Vsa nestrpna čakam, da se razvije cvet, vendar pa cvet vsaj zaenkrat ni videti vijoličast, kot je običajno na slikah. Vse je bilo najprej temno (popek), nato pa, ko se že odpira, pa nekako majčkeno in zeleno. Ne vem ali imam drugačno vrsto, ker na slkah so cvetovi res lepi in bi mi bilo žal, da ne bo tako. Kupila sem jo v drevesnici Mirosan, kjer so mi zagotovili, da je prava.

Imate ostali že odprte cvetove?

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. apr 2014 14:29

Očitno te daje huda nestrpnost. Tukaj.

rimljanka

Dominik007  

član od: 9.4.2014

sporočila: 1

9. apr 2014 15:55

Jaz sem se komaj letos začel malo resneje ukvarjati z gojenjem asimine, sem rekel da še kaj drugega poskusim kot sadje. Asimino sem kupil v mesecu marcu  višine 30 cm v lončku in jo takoj posadil na prosto na travnik nadmorska višina okoli 550 m. V 14 dneh mi je tako zrasla, zeleni poganjki, res da je vrh pomrzil, vendar so začeli stranski poganki noro rasti tako, da sem kr presenečen, če bo tako nadaljevala bo v roku parih let zrasla na okoli 4 metre, kar je njena velikost. Sem jo pa v drevesnici ful izbiral. Bile so velike in majhne in večinoma same palčke. Teh palčk nisem kupil, ker se mi zdi, da niso žive. Seveda je razlika tudi v ceni. Med temi palčkami sta bile dve kateri sta kazali, da je v njima življenje. Eno od teh dveh sem kupil. Bom pa v roku nekaj let videl, kaj sem kupil.  Čeprav ne vem če je samooplodna. Prodajalec je rekel da je. To bom pa še videl. Če bom imel dobre izkušnje s to, bom jih posadil več.

 

Naj bi pa asimina komaj po 5 letih začela roditi sadeže. Asimine se naj nebi obrezovalo, ker sama oblikuje krošnjo. Je pa več vrst, zato so tudi različni cvetovi.



Dominik007

Sporočilo je spremenil(a) Dominik007 dne 09. 2014 16:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti