Asimina

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

2. okt 2014 20:58

 

 

 

 

Prvi sadež asimine. Bila sem prehitra pri rezanju, okušanju.

 

Migla

 

cingelj  

član od: 29.9.2014

sporočila: 3

7. okt 2014 20:19

torej, moja asimina je stara 10 let in je sorte sunflower. sprva je rasla res zelo počasi (kakšni dve leti), potem pa mi jo je sosed, ko je metal sneg čez ograjo na mojo stran,  po pomoti odlomil - ostalo je je kakšnih 40 cm. hitro si je opomogla in že kar naslednje leto pridobila vso višino. naslednje leto pa - o groza. nabavil sem psa in mi jo je čisto polegel in odlomil. tam, kjer je stala, sta se lahko samo naslutila dva mini-mini poganjka v velikosti 1 mm2. ampak, zgleda, da je že uspešno formirala korenine, še isto leto je pognala 8 šib, od katerih sem 7 porezal. otala je samo ena, ki pa je zrasla v res čudovito drevo. leto ali dve kasneje je že merila 1,3 m in imela kakih 20 cvetov, ki pa so čez poletje skoraj vsi odpadli. sadežev je bilo prvo leto samo kakih 5 - 6.

drevo je potem seveda vsako leto pridobivalo na višini, sadežev pa nikoli ni bilo ne vem koliko. včasih sem se malo igral "čebelico majo", pa ni kaj dosti pomagalo. v zadnjem času sem na enem forumu zasledil, da jo oprašujejo muhe, samo privabiti jih moraš. drugi so obešali na njo razne koščke slanine in podobno, jaz pa sem kot sem že povedal, na njo obesil prazno konzervo od pasje hrane. izgleda da je pomagalo.

letošnji sadeži so manjši - med 200 in 300 g, samo jih je res dosti. rekord je dosegel sadež (pred 3 leti) z 650 g. kolega ima večje drevo (predvidevam da je stara kakih 5 let), ki pa jo je letos presadil. cvetela je, ampak so vsi sadeži odpadli.

lp

cingelj

cingelj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. okt 2014 21:10

Ti imaš čudežno drevo. Ne morem verjeti, da ste jo večkrat polomili, ona se pa ni dala. Še imam upanje za mojo. Mogoče pa prevč lepo delam z njo in noče odrasti?

 

naor

cingelj  

član od: 29.9.2014

sporočila: 3

9. okt 2014 17:09

Pa še ena mala skrivnost: vsako leto spomladi vržem okoli nje kakšno pest umetnega gnojila (navadno, čisto nič specialnega :) ).

 

cingelj

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

14. okt 2014 7:13

Juhuuuu! Prvič smo poskusili sadež naše asimine. Res je, kar sem doslej prebrala. Takoooo dober!!!!

Letos grem v akcijo po še eno sadiko. Drugo leto pa upam, da bo več plodov. Tvoja ideja Cingelj o prazni  konzervi pasje hrane je zelo dobra. Jo bom uporabila zagotovo.

kara

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

15. okt 2014 5:53

Še nekaj zanimivega : ko boste imeli preveč sadežev ( čez kako leto zagotovo, ker zelo bogato rodi) , meso asimine lahko uporabite v vseh receptih,  v katerih so  so sicer predvidene banane. Prav tako ga lahko zamrznete. Preverjeno dobro.

lp Lučka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

15. okt 2014 10:30

Joj Lučka, kako vzpodbudno! Ne vem, če bo dosti ostalo za recepte in zamrzovanje, ker mislim, da bo še sveže šlo direkt v želodčke

kara

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

28. apr 2015 15:32

Od vseh sadnih dreves se najbolj veselim asimininih sadezav. Na zalost se mi je drevo posusilo, ceprav je imelo ze nakazane nastavke. Cveti mi manjse drevo, ki je staro 4 leta. Posusila se mi je tudi sliva.

Se je to zgodilo se komu?

 

Migla

 

 

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

4. jun 2015 10:47

Z veliko žalostjo ugotavljam, da mi plodovi, oz. nastavki plodov na Asimi letijo po tleh in bo očitno letos spet le kakšen posamezni sadež. Cvetela je lepo, todi oplojena je očitno bila, ampak sedaj pa vse odletava

kara

kozamurnik

sporočila: 2311

13. sep 2016 0:26

Kako kaj vaše asimine?  Moja ima 7 velikih plodov, pa še niso čisto rumeni; bom še malo počakala.

murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti