Asimina

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

27. jul 2011 22:16

Koliko so pa stare te vaše asimine , da že nastavljajo cvetove ? Pravzaprav me zanima , kako dolgo bom še morala čakati na prve plodove . Moja raste v velikem loncu na terasi , stara pa je 3 leta . Mislim , da je sorta sunflower .  Imam jo bolj na senčni strani in zaenkrat kar lepo napreduje . Bi jo morala kaj dognojevat z ozirom na to , da raste v loncu ?

Lp

manca51

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

28. jul 2011 13:14

Naša je stara ene 7 let. Letos je cvetela že četrtič in smo jo opraševali s čopičem vsak drugi dan, kar sem prebrala tukaj ne vem pa katera sorta je, ker smo jo dobili in ni gor nič pisalo.

Bilo je nastavljenih zelo veliko plodov vendar so vsi odpadli zadnja dva nekaj časa nazaj in sicer ne vem zakaj.

Pa tako smo se veselili da bo saj za poskust, pa drugo leto.

LP

irena66

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. jul 2011 13:48

manca51 je napisal/a:

 Moja raste v velikem loncu na terasi , stara pa je 3 leta . Mislim , da je sorta sunflower .  Imam jo bolj na senčni strani in zaenkrat kar lepo napreduje . Bi jo morala kaj dognojevat z ozirom na to , da raste v loncu ?
manca51

 

Če je v 3 letih nisi nič presadila in nič gnojila, je odgovor: njuno. Zadnji čas bi še bil te dni, a pognoji le malo. Naslednje leto pa, ali jo presadi ali pa vsaj pognoji, takoj spomladi.  V tem času se mora zemlja počasi izčrpati, saj v njej ne more biti dovolj hranil za dalj časa, glede na to, da gre za majhen volumen. Asimine sicer (še) nimam, ampak odgovor je enak za vse rastline v čebrih.

rimljanka

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

28. jul 2011 18:11

Hvala , rimljanka . Presadila sem jo samo po nakupu iz tistega majhnega lončka v ta čeber , dognojila sem jo pa z eno pestjo organika spomladi , a se ne morem spomniti , a je bilo to lansko ali letošnjo pomlad . ( EMŠO )

Misliš , da je organik v redu , ali bi bilo potrebno tisto NPK sadjarsko gnojilo ? Vse gnojim samo z organikom ,

doma nimam nobenega umetnega gnojila . Kaj pa breskvo , češnjo in grozdje , ki so prav tako v loncih na terasi tudi zdaj pognojim ali bolje spomladi ? Breskvo, ki je brez vsakega špricanja popolnoma zdrava , smo pravkar obrali in res sem zelo ponosna nanjo . Imela je kar 32 plodov , res da ne tako debelih , a zdravih in zelo sladkih .

Upam , da bom dočakala še kak plod asimine čez kaki 2 leti .

Lp

 

 

manca51

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. jul 2011 19:37

Če gnojimo prepozno poleti, se les, ki zraste prepozno, ne utrdi dovolj in rad spomladi pozebe. Malo pobrskaj po ustrezni literaturi, kolikor se spomnim, je konec julija zadnji čas za kakšno gnojenje. Po mpoje je organik čisto OK, tudi pri nas ne uporabljamo nič iz serije umetnih gnojil.

rimljanka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

28. jul 2011 22:13

Meni so pa že drugo leto zapovrstjo odpadli vsi plodovi - ko so bili veliki cca 1,5cm. Ima kdo podobne izkušnje?

Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. jul 2011 22:41

Morda to preprosto pomeni, da cvetovi niso bili oprašeni. Možno je, da se začne plod razvijati, ko pride do neke določene velikosti, pa se, če se v njem ne razvijajo semena, rast ustavi in plod propade. No, to je samo možna razlaga, ampak, ko vas je že kar nekja napisalo, da se vaam je to zgodilo, bi to lahko bil razlog.

rimljanka

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

7. sep 2011 22:33

No se zopet oglašam, ker me zanima kako je z vašimi asiminami. Naša je lepa zelena vendar nima nič gor, je vse odpadlo.

Ali kdo ve zakaj?

irena66

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

11. apr 2012 4:29

Včeraj sem kupila asimino, v Biljah, velika je kakih 70 cm, torej naj bi imela dve leti.

Pri nas so razmere podobne kot v drevesnici kjer je bila vzgojena, morda kako stopinjo, dve manj.

Prodajalka mi je svetovala, naj jo pustim kar  v loncu, ni pa povedala kam naj jo dam,  v senco, na sonce?

Mene pa zelo mika, da bi jo dala kar direkt v zemljo, vsaj  branju zapisov na prejšnjih straneh.Morda kak  doadten nasvet?

Kako je pa sicer z vašimi rastlinami?

Kotarca

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

11. apr 2012 8:17

Mi imamo naši dve drevesci posajeni na celodnevnem soncu. Očitno jima odgovarja, saj lepo rasteta, bolj počasi in grmičasto, manj v višino. Prvi dve leti nista zrasli skoraj nič, tudi rodili nista. Sedaj lepo rodita, plodovi so zelo okusni. Drevesci smo kupili spomladi in jih takoj posadili. 

zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti