Surova hrana

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

22. avg 2003 13:13

Ojejejejejej Vem, da ne priznavaš ortodoksne medicine, ker je presnojedci pač ne priznavate. Berem pa , da priznavaš osnovnošolsko fiziko, ki jo očitno razumeš, kaj pa srednje in visokošolska fizika? Ena cvetka: Ta sol čaka na nas, da sprostimo shranjeno energijo, njeno vsebino fotonov... Hm, a sploh veš, kaj so fotoni? Mimogrede, sol niti pod razno ni prevodna, pa električna napetost ni energija. Mislim, natrosil si kup neumnosti, ki ne vzdržijo zdrave pameti, ali pa ne priznavaš niti ortodoksne znanosti kot takšne? Če je temu tako, ti je pol oproščeno, vendar kako daleč si pripravljen iti, je mar zemlja ploščata, je zemlja središče vesolja, je Darwin bil le nakladač? Ali pa tvoje nepriznavanje ortodoksne znanosti gre samo tako daleč, do kamor seže tvoje razumevanje? Me pa veseli, da si se nekoliko unesel, in se ne vmešavaš več v vsak post, ki ti ni po godu, saj imaš odprto svojo temo. Nekateri pač uživamo v hrani, takšni ali drugačni in vsak nosi svoj križ. Le kaj bi bilo, če bi se jaz v vsak mesni post vmešal in začel nakladati o ubogih živalskih truplih?? Mimogrede, v katerem delu Himalaje živijo tile super zdravi ljudje, jaz jih tam nisem videl.

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

22. avg 2003 16:25

Herman.....tole je link do strani ljubiteljev vina. Vse povezano z vinom in uživanjem le-tega. Vabim te, da jih kontaktiraš in jim začneš pridigati o tem, kakšni odvisniki da so in da naj se zamislijo nad sabo in namesto vina začno piti čisto vodo. Pa oglasi se potem še tukaj in sporoči, kako so te sprejeli. Verjetno podobno kot smo te tukaj mi, požeruhi (gurmani). lp http://www.slovino.com/ Dana

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

22. avg 2003 16:49

Vlado, to nisem napisal jaz...upam da si to kasneje spoznal....jaz nisem dr. znanosti..podpisan je Dr. France Susman, ampak jaz mu verjamem.... DANA, ti si pa mal žleht, ali pa ti nekaj manjka....;-)............. Herman Teron

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

22. avg 2003 16:52

Aja zakaj? Zakaj bi mi moglo pa mal manjkat? Zato, ker samo glede na tvoje dosedanje vpise nekaj predlagam? ali pa si mogoče malo pretiraval pa si prepozno to spoznal?? Ta stran, katero sem napisala je namenjena ljubiteljem dobrega in kakovostnega vina. Tako kot je ta stran (kulinarična) namenjena ljubiteljem dobre in kakovostne hrane. Če si si vzel pravico pametovati tukaj, si jo potemtakem lahko tudi tam vzameš. ne vem zakaj bi bila žleht, ali zakaj bi mi kaj manjkalo! lp Dana

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

22. avg 2003 18:31

No zdaj mi je pa jasno, dr. Susman je doktor parapsihologije!!!!!!!! Mislim, HALO?? DanaS, bom pa še jaz malo žleht, malo odpeketaj na spodnji link, pa poglej, kdo je podpisan. Saj smo vsi krvavi pod kožo. http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=891 pa še kaj bi se našlo. Lep vikend vsem Vlado

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

22. avg 2003 19:19

Ja...ko beres take vpise pol res ne ves a se Herman malo zafrkava ali resno misli... Noja, vsekakor mije vsec ce izvem kaj novega vendar ne tako, da mi nekdo ob tem govori, da sem pozeruh samo zato, ker pac kot vecina ljudi ljem kuhano hrano. Dana

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

22. avg 2003 19:29

He, he, he! Mogoče je pa gospod Herman zbolel, ker je jedel rižoto s hobotnico. Katastrofa-beljakovine plus ogljikovi hidtrati, pa še kuhano poleg vsega! S tem da mu ni vsekalo le na želodec in povzročilo "smrdečega blata", ampak še vse kaj drugega! Ups, pa sem spet nesramna. Ampak čisto malo. Lep pozdravček vsem "požeruhcem"!

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

23. avg 2003 9:22

na tem forumu (KUL-SLO) sodelujem že kar nekaj časa in verjetno me stari obiskovalci itak poznajo...torej ko sem prešel na surovo hrano, sem ostal na tem forumu pod istim imenenom, ker pač nisem kameleon in se ne barvam z drugimi barvami....spoznal sem, da je surova hrana za moj organizem dosti bolj primerna, da se počutim mnogo bolje, imam več energije,boljše spanje in krajše...torej najprej sem pred leti prenehal kaditi (da, tudi kadil sem in to zelo veliko)in jesti meso kopenskih živali...potem sem jedel samo še morske živali, sedaj pa uživam včasih sorovega lososa (naredim si krasno paštetko losos-limete-bučke-in nekaj začimb z dodatkom hladno prešanega olivnega olja...a hoče kdo recept????)... Skratka, v svojem življenju sem s svojim telesom delal kot s kanto za smeti...imel sem dosti težav zaradi tega......se vam ne zdi, da bi bil velik egoist, če tega ne bi povedal tudi vam?????nekateri ljudje trpijo celo življenje, ker si ne znajo pomagati, ker jim nihče prav ne svetuje....če sem z mojimi prispevki komu pomagal, če je hotel kaj od tega upoštevati, potem sem zelo vesel, če pa ne. pač ne....jaz nisem nikogar silil, naj uživa surovo hrano.....ko pa se danes ozrem nazaj, kaj vse sem jedel in koliko, potem sam sebi in vsem ,ki se tako prehranjujejo rečem da je to požeruh, ker takšen način prehrane je resnično požrešnost...sedaj šele vidim, koliko pravzaprav človek malo potrebuje da zdravo živi in koliko ljudi na tem svetu bi rešili lakote in posledično smrti, če bi mi civilizirani ljudje manj žrli in manj sedeli na školjki in del te hrane odstopili ubogim afriškim državljanom, ki stradajo....... STAŠA, ne nisem iz Ljubljane in se verjetno ne poznava.... VLADO, torej si me razkrinkal...;-).........stari člani KUL-SLO me itak že poznajo, tako, da ni blema..... DANAS, nič se ne hecam, le brez skrbi..... NOA, hehehehehehehe....nič se ne boj za mene, ob svežem sladkem sadju se počutim odlično, lahko se dogovoriva za en tek v naravi in prepričala se boš, da lahko tečem zelo, zelo dolgo....in na koncu (če bova oba pametna) lahko še malo kje "počivava", če boš dovolj pri močeh...;-))).........in brezplačno ti odgovorim še na 10 tvojih vprašanj..... Herman Teron

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

23. avg 2003 10:05

Ja, hetero, to kar si napisal, smo slišali že stokrat. In lepo je videti nekoga, ki doživi tako preobrazbo, kot si jo ti. Malo si pa poglej svoje vpise in način, na kakršen tako krčevito zagovarjaš svoj način življenja. Lahko bi to počeli vsi, ker ima vsak od nas svoj prav. Vendar se vsak človek samo odloči, kako bo živel; ti si se odločil za en način, drugi za drugačnega. nihče na tem forumu se ne bi speavljal nate, če bi na normalen način povedal, kar misliš. ne pa da zbadaš in žališ z besedami v stilu "požeruhi". Sicer pa ne vem kaj ti sploh še pišemo; če do sedaj nisi dojel, zakaj te toliko ljudi ne mara, ti ni pomoči... lp Dana

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

23. avg 2003 10:47

Zdravo gospod Herman! Očistno si bil zelo-zelo dobre volje, ko si pisal zadnje sporočilo, saj je čisto prijetno in simpatično! Bom še premislila o predlogu ) Tudi jaz sem zdrava in lahko zelooo dolgo tečem... Lepo je da si pogruntal, kako čimbolje strečti tvojemu organizemčku in ga crkljati, pa kljub temu ohranjati zdravega! Veš, z veseljem bomo prebrali tvoja razmišljanja in spoznanja, če nam jih boš podajal malo manj agresivno, jezno in v krajši obliki Lep pozdarvček in leeep vikend!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti