Surova hrana

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

9. sep 2003 7:15

tudi sam sem pred časom spraševal gospoda Krešimirja (ki ima med drugim o vinu in hrani veliko znanja, katerega je pridobil pri ortodoksni znanosti)katreo vino h katrei jedi priporoča in mi je tudi prijazno odgovoril...vina ne pijem več, ker sem po vinu postajal len in omotičen-zaspan...brez energije...grozdje pa mi daje neskončno energijo, zato raje uživam grozdje... In vino Veritas, kajne? O samih "hranljivih substancah", ki se nahajajo v vinu tokrat ne bom pisal, prepričan sem, da jih kot ljubitelj vina poznate zelo dobro, lahko pa povem le to, da so vse te substance v največji možni meri dosegljive kar v grozdju samem, ki je izvrsten vir energije in hkrati vseh organskih oblik vitaminov, mineralov, encimov, auksonov, hkrati vseh do sedaj poznanih substanc, pa tudi takšnih, ki jih še ne poznamo; ko pišem o organski obliki vseh teh substanc, pišem o njihovem naravnem, celostnem viru grozdju, torej takšnem, kot ga je za nas pripravila Mati Narava v svoji sončni "kuhinji"; v takšni celostni, surovi, zreli obliki so najbolj sprejemljivi za človeško telo.... Grozdje je "Kralj sadja", Johanna Brandt je o tem napisala knjigo z naslovom: The Grape Cure in povzdignila sloves grozdja na raven, ki mu pripada. Z njim je namreč odpravila najstrašnejšo bolezen današnjih dni, raka, brez slovitih prijemov "umetnosti medicine", ki tudi na tem področju s svojimi tretmani (radioktivno obsevanje že na smrt izmučenih organizmov, podrptih z izdatnimi elektro-kemo-terapijami povzročajo več škode kot koristi, Dr. Hazard-ova pa navaja: "Odvisno od vrste raka ljudje, ki zavrnejo zdravljenje, živijo v poprečju 12,5 let, ljudje ki se strinjajo in sprejmejo zdravljenje s kirurškimi posegi in drugimi vrstami zdravljenja, kot so kemoterapija in obsevanje z X žarki, živijo v poprečju le tri leta. Brez dvoma radikalni kirurški posegi na rakavih pacientih povzroče več škode kot koristi!" Problem pri vinu lahko predstavljajo substance, saj so kemično spremenjene, kar je posledica vrenja, oziroma "zorenja vina". Velik problem pa predstavljajo tudi dovoljeni kemični strupi, ki jih je vsaj 86 takih, ki so uradno dovoljeni, problem pa predsatvlja seveda ALKOHOL. Alkohol ima močan stimlirajoč učinek na organizem (od tod torej izvira napačno prepričanje, da je pijača krepčilna), ki je absorbiran iz tankega črevesa v kri, kjer se akumulira, saj je absorbcija hitrejša od oksidacije in izločanja le taga. Depresija centralnega živčnega sistema perdstavlja glavni efekt, najprej ga močno stimulira, kar je pravzaprav obrambni način (sistem) telesa, ki začenja silovito akcijo izločanja tega za telo škodljivega strupa. Po tem začetnem močnem draženju sledi izčrpanost in depresija.... Ljudje, ki dalj časa pijejo alkohol razvijejo neke vrste toleranco in zdi se da kasnejše doziranje nima več toliko destruktivnih efektov, kot v začetku pitja vina (ali kakršne koli druge alkoholne pijače), toda to bazira le na spremembah dispozicije sprejemanja droge (alkohol je droga), ta toleranca pa je vzrok destruktivnih spremeb v celicah centralnega živčnega sistema. Za takšnega človeka pravijo, "da ga veliko nese", vendar ima v krvi visoko koncentracijo alkohola, v takšnih primerih je telo že v takšni stopnji draženja, da preprosto ne reagira več na to (dovoljeno) drogo in tako niti ne eliminira tega strupa iz sistema. sledijo okvare možganskih celic, kronično pomanjkanje vitaminov B skupine, ki jih ortodoksna umetnost medicine predpisuje v mega dozah (seveda laboratorijsko izdelanih...), ki pa ne zagotavljajo nobene dobrobiti, vse dotlej, dokler organizem ne abosrbira teh snovi, to pa je pri anorganski obliki zelo, zelo težko doseči. Alkohol močno moti nivo sladkorja v krvi in tako imajo alkoholiki nizek nivo sladkorja v krvi kar v 90%; raziskave so pokazale, da jim najbolj primanjkuje niacina (vitamin B 3), kar vodi do obdobij depresije in motenj čustev samospoštovanja in takšna stanja seveda vodijo v pogostejše in večje odmerke alkoholne pijače - tudi vina, da se razumeva. dobro je zan tudi teratogenski efekt alkoholnega konzumiranja, v večih raziskavah so ugotovili, da pitej alkohola (tudi vina) v času nosečnosti poškoduje mišičevje fetusa, saj so celice mišic fetusa matere, ki pije alkohol četudi v zelo majhnih količinah zelo majhne in tudi prodna masa novorojenčkov je občutno nižja, največkrat pa je tudi vzrok spontanih splavov, v primerjavi z ženskami, ki alkohola sploh ne pijejo. Fetalni alkoholni sindrom je stanje, ki se odraža s specifičnimi obraznimi nenoramlnostmi, majhne rasti, z napakami v delovanju centralnega živčnega sistema in mentalnega zaostajanja novorojenčka in otroka nasploh. S stališča Naravnega Zdravja - Naravne Higiene v Optimalni prehrani nima vino nobene vrednosti, zaradi vsebnosti alkohola in kemikalij pa predstavlja drogo, torej strup. Grozdje ja, grozdni sok, popit po stiskanju je odlična pijača, pravzaprav je grozdje izvrstna hrana in sploh ne razumem zakaj bi pridelovali nekaj, kar nam škoduje bolj, kot koristi... Izbira o pitju vina ali ne, je seveda prepuščena Vam , vedno, vedno pa imejte v mislih, da je sveže, zrelo surovo grozdje tista hrana (in pijača), ki omogoča telesu brezhibno delovanje, vibrirajoče zdravje, vitkost in vitalnost v pozna stota leta...leta brez bolezni... Herman Teron

MILANKA  

član od: 2.9.2002

sporočila: 54

9. sep 2003 14:47

Herman, imam nekaj vpršanj. Priporočate surovo hrano. Sadje-ni promlema. Toda zelenjava? Cvetača, brokoli, rdeča pesa, fižol, grah, bučke,.. Vse to je surovo precej neokusno. Ali lahko vsaj to skuham? Kako delate vi? Ali tega preprosto ne uživate? Zanima me še nekaj. Sadje in zelenjava v trgovinah je precej škropljeno (hčerka je zadnjič jedla kupljeno grozdje in je dobila hude izpuščaje po vsem telesu - zdravnica je rekla da naj se izogiba južnega sadja.Medtem je dozorelo domače grozdje in ga veliko poje - nobene alergije!!!) Od takrat sem zelo nezaupljiva do lepih sočnih sadežev, ki se šibijo na policah naših trgovin! Kje naj potem dobim dovolj zdravega sadja in tudi zelenjave, saj zmrzovanja in kakršnega koli konzerviranja najbrž tudi ne priporočate? Milanka Milanka

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

9. sep 2003 22:17

g.Herman Vaše znanje o delovanju škodljivih substanc na človeško telo me je fasciniralo! Moram priznati, dobro ste to napisali! Vendar, vaša razlaga se nanaša na vašo odločitev zakaj ne konzumirate vina. Mene pa še vedno zanima, produkt česa je vino? lp. krešimir

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

10. sep 2003 7:30

MILANKA, če preberete vse moje poste, boste ugotovila, da smo presnojedci v glavnem na sadju...zelenjava kot jo navajate zgoraj, je surova brez kakšnega posebnega okusa in jaz osebno je ne uživam...od zelenjave uživam paradižnike,kumare,paprike,vse solatnice in radiče,regrat....sicer pa 90% sadja malo zelenjave in malo semen,orehov,oreščkov,mandljev itd...pozimi pa tudi suho sadje (fige,marelice,slive itd)....vse v mono obrokih, kar pomeni kadar jem jabolka jem samo jabolka in potem 2-3 ure ničesar...lahko jeste tudi zamrznjeno domačo zelenjavo, katero ste naravno odtajali (ne v mikrovalovki) saj encimi ostanejo živi....ni pa takšna zelenjava okusna...presnojedci imamo radi svežo in okusno hrano, takšno kot jo je dala mati narava...vsaki dan si s sokovnikom naredim sveži sok iz korenčka ali pese (surove seveda)to so odlični sokovi ki te nasitijo in odžejajo....če uživate kuhano hrano in nekaj surove in potem dobite izpuščaje alergijo, ne morete trditi, da ste na tisto alergični....najprej se izvede 7 dnevni poist, da se telo prečisti, potem pa uživajte samo surovo hrano v mono obrokih in vmes poizkusite v majhnih količinah tisto hrano, na katero mislite da ste alergični in opazujte kaj se bo zgodilo....je pa potrebno vso surovo hrano temeljito oprati, to pa ni težko, saj nam itak ostaja ogromno časa za bolj pametne stvari, ko nam ni treba kuhati .....žal je tako, da je zelenjava in sadje škropljeno, zato poiščemo kakšnega kmeta, ki ima bolj zdravo zelenjavo in sadje....kar pa moramo kupiti v trgovinah se moramo sprijazniti s tem kar dobimo... KREŠIMIR, ne mi zameriti, ampak o vinu ne bom več pisal, kar sem imel za povedati o vinu, sem povedal...jaz ga ne pijem več in za mene je zadeva z vinom končana...če že hočete, vino ni čisti produkt narave, saj je vmes posegla človeška roka...včasih vsaj niso dodajali škodljivih substanc, a ko je človek ugotovil, da se takšno vino hitro kvari, je začel dodajati nove in nove strupe, ki preprečuje kisanje vina...danes pa dodajajo še vse kaj drugega v vino, samo da izgleda bolj bistro in bolj to in ono....ne bi o tem, res ne, da ne bo kdo rekel, da goniim kakšno anti propagando proti pitju vina...vsak naj presodi sam, ali ga bo pil ali ne.... Herman Teron

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

10. sep 2003 23:12

G.Herman Spoštujem vašo odločitev okoli prehrane in stališč glede tega.Odločitve glede prehrane so samo vaše, če se pa poleg tega počutite dobro, toliko bolje. Za moje pojme ste malo pesimističen tip, ker v vsaki stvari najprej zaznate slabo plat. Mislim, da boste zelo težko najdli prehrambeni artikel, kjer ni posegla človeška roka, tukaj mislim na korenček, paradižnik,sadje, grozdje (čigav podukt je tudi vino). Iz izkušenj vem, da se vsepovsod najdejo substance ki niso zaželene ali so strupene. Izognitii se tega je zelo težko ali pa nemogoče, saj se vse začne že pri rastlinah. Ko držite v rokah kozarec poln svežega soka iz korenčka, se poskusite spomniti od kot je prišlo seme in pod kakšnimi pogoji je ralsa rastlina od katere je pridobljeno to seme, s čim je bilo gnojeno, z kakšno vodo zalivano, katero sonce jo je sesgrevalo... Tukaj mislim predvsem na zemljo, ki so jo mnoge generacije pred nami tako ali drugače bogatile z hranilnimi snovmi, na vodo iz podtalnice ki je itak polna vsega, in na deževnico še iz časov ko še niso odkrili kisli dež, na sonce iz časov, ko so ozonske luknje postale vsakdanjik, da o zaščiti rastline ne govorim ... Koliko generacij nazaj moramo prešteti, da bi rezultati bili takšni kot si jih želimo? lp krešimir

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

12. sep 2003 7:11

seveda imate prav Krešimir, do tam ko jaz in vi iztisneva sok...jaz ga popijem, vinarji pa od tu dalje dodajajo vse mogoče....da se ne ponavljam o učinkih alkohola....lep dan želim Herman Teron

SEPTEMBER  

član od: 31.8.2001

sporočila: 5

15. sep 2003 11:54

Spoštovani g. Herman prvič se javljam v forumu in upam, da mi bo uspelo poslati sporočilo. Prosim za nasvet: kaj lahko dajemo dojenčku kot dodatek k materinemu mleku oz. kaj lahko je dojenček oz. otrok? Sama sem pristaš in zagovornik surove hrane že tri leta in moram reči, da se čudovito počutim, nimam več herpesa ne oteklih sklepov na rokah. Tudi spim dobro.

SEPTEMBER  

član od: 31.8.2001

sporočila: 5

15. sep 2003 13:04

Odgovor Mimiki, Alenki D, DanaS... in vsem ostalim, ki na tak "ne fer" način odgovarjate g. Hermanu. Z njegovim pisanjem se strinjam. Tudi sama sem že tri leta presnojedka. Da sem pa to postala je bil odkrit tumor na prsih, herpes, ki se mi je nenehno pojavljal, vneti sklepi na rokah, slaba prebava, nespečnost. Skratka bila sem slabega zdravja in sem videla, da moram nekaj ukreniti. Slučajno sem na spletnih straneh odkrila društvo Preporod, ki podpira zdrav način življenja in zdravo prehrano - presna hrana, postenje... Da ne dolgovezim.Odkar se tako prehranjujem, kot omenja g. Herman, nimam več herpesa, tumor je zginil, nimam vnetih sklepov, skratka, počutim se odlično. Nič vas ne stane, če probate sami. Boste videli, kako lahkotno in odlično se boste počutili. Ne bo nobene utrujenosti, napihnjenosti... Pa kako knjigo na to temo preberite. S spoštovanjem Eli

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

15. sep 2003 17:07

September, sem vesela zate in za tvoje zdravje, vendar prvi stavek tvojega posta nekako ni resnicen. ne vem, kdaj sem bila jaz kakorkoli "ne fer" do Hermana; NE FER je le njegov odnos do vseh, ki se prehranjujemo drugace kot to pocne on. lp Dana

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

15. sep 2003 17:39

Draga September! Tudi jaz se moram oglasiti. Super je, da si prišla sama do tega in s tem načinom tudi uspela. Vsak bi moral poslušati svoj organizem in slediti signalom, ki jih le ta daje ves čas. Če bi prebrala vse forume za nazaj, kjer je imel gospod Herman zelo nefer odnos do nas "nepresnojedcev" in bil zelo, zelo žaljiv, bi videla da nimaš prav . Ni šlo zgolj za debato, oz. predstavitev tega načina prehrane, ampak za vztrajno posiljevanje nas gurmanov, ki pridemo na te strani iz precej drugačnih razlogov. Kdor ima interes, se bo tako ali drugače osvestil, ampak po lastni volji in izbiri, ne pa da mu nekdo na vsakem koraku soli pamet in igra prehrambenega misionarja! Bodi ša naprej zdrava, uživaj v grizljanju sadja in oreškov, vendar pa zelo pazi pri prehrani otroka (očitno imaš, ali pa boš imela nekaj malega doma), da mu ne boš naredila več škode kot koristi. Lep pozdravček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti