Surova hrana

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

6. avg 2003 13:49

Živjo Sonja, Po raziskavi bližnjega trga sem se odločila za nakup Moulinex-ovega (ne vem, če sem napisala prav) sokovnika z dodatnim gumbom za samočiščenje (zelo uporaben pri prehodu iz enega na drugo sadje). Glede na moje potrebe zadošča. Ne morem pa narediti primerjave, ker nimam izkušenj s sokovniki drugih znamk. V reviji društva Preporod sem takrat zasledila njihovo priporočilo za nek izredno drag (cca 120.000 SIT) sokovnik, ki menda soči zelo učinkovito tudi zelenjavo, kar pa za mojega ne morem trditi. Vsekakor se mi je zdel strošek prevelik... Ne pozabi, da lahko pomaranče in limone sočiš z navadnim "ožemalnikom" - hitro in priročno (predvsem v službi) - samo izmeta je več (tu je tudi "fora" dobrih in slabih sokovnikov). Sokovnik pa se mi zdi potreben zaradi možnosti pestrega prehranjevanja (kar pitje sokov tudi je). Pa še to: naj te ne zavedejo kupljeni sokovi, ki so menda narejeni iz 100% deleža sadja. Sigurno so na nek način (verjetno toplotno) obdelani, da podaljšajo rok trajanja (več mesecev!!!). Pri postu je obvezno uživanje SVEŽE pripravljenih sokov, kajti le tako zaužiješ vse njegove hranilne vrednosti, ki se, pri daljšem časovnem zamiku med sočenjem in zaužitjem, izgubijo. Aktivno gibanje je obvezno, da ti ne oslabi predvsem srčna mišica. Vsak dan sem beležila kg, srčni utrip, zapisovala spremembe na telesu, število klistiranj (izredno pomembno, da iz črevesa izločiš strupe, da ne gredo ponovno nazaj v telo)... Sama sem vsak dan najmanj 1 uro hodila (hitrost prilagodi maximalni zmožnosti; prej sem bila čisto brez kondicije, sedaj že veselo tečem), delala sem vaje iz yoge (da ti energijo, ki jo s tekom npr. izgubljaš) in masaža (v 10-ih dneh 4x). KOMBINACIJA vsega je dala pozitivne rezultate. Morda še zanimivost, ki sem jo ugotovila: Ko ješ naravno hrano, je tudi tvoj pot in ostali izločki čist, oz. nima tako močnega vonja. Včasih sem prisegala na jabolčni kis (saj veste vsako jutro in zvečer žlička kisa v kozarcu vode) in rabila nekaj let, da sem "pogruntala", da je tudi moj vonj kisel - takoj sem ga nehala piti. Vzdrževanje teže: dopoldan se prehranjujem s sadjem, popoldan 1 obrok s pravilnim kombiniranjem hrane, če sem lačna, zopet sadje / čez vikend mi, resnici na ljubo, ne uspeva najbolje. Pss: malce goljufam s sladkarijami, pa še s čim (ha,ha) Pri postu pa je treba biti resen in se dosledno držati navodil, sicer raje opusti misel na to! Zopet sem se razpisala, pa vendar vem, da nisem napisala vsega, kar niti ni moj namen. Preden se česarkoli lotiš: preberi literaturo, premisli, ČE ti odgovarja, naredi načrt in se ga drži. Vse je v glavi (in ne želodcu). Pozdravček Lipa

SONČICA  

član od: 13.6.2003

sporočila: 15

7. avg 2003 8:54

LIPA ! Halo zopet jaz ! Samo nekaj bi te vprašala če že nisem tečna, kako si pa lahko sama narediš klistir ? Jaz tega še nikoli nisem počela in se mi zdi strašno zakomplicirano, ko sem včeraj brala to knjigo Sokovi iz sadja in zelenjave ( Walker ) . A lahko malo opišeš. In še nekaj ali moraš ob postu piti samo vodo ali lahko tudi te sveže stisjene sokove ? V kolikor čisto presedlaš na presno hrano ali je obvezno narediti post ali je dovolj samo preiti na svežo sadje in zelenjavo ? Vsak dan več berem in za vsak imam še več vprašanj nikoli konca hahahaha Najlepša hvala , si mi v veliko pomoč Pozdrav Sonja SONJA

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

7. avg 2003 9:34

Živjo Sonja, Veseli me, da te post zanima, moram priznati, da sem bila skeptična, če naj o teh stvareh sploh pišem. Pa vendar, zakaj ne bi delila dobrih izkušenj z vami (pa četudi pomagam samo eni osebi)? Za klistiranje se v lekarni kupi prenosna priročna napravica, prvič je morda malce čuden občutek, potem pa se navadiš. Če imaš še kakšno vprašanje glede tega (meni je podrobnosti razložila medicinska sestra), mi javi prosim v zasebna sporočila, pusti tel.št. in te pokličem - ni problema. Lahko da obstaja post ob vodi, toda jaz kaj takega ne bi probala (zaenkrat, če bi dobila pametne argumente...kaj veš). Ravno sokovi so tisti, ki ti dajo potrebno energijo, vitemine,... da nisi lačen (ob vodi, hja, ne vem...). Ko sem začutila minimalno lakoto, sem jo potešila s pitjem, da se ne bi gospa požrešnost razbohotila. In prisežem, da je bil pri meni problem samo prve 3 dni, potem pa ne več, telo se prične čistiti in je veselo pametne odločitve... Sama nisem na čisti presni hrani (gurman pač, zato sem tudi redna obiskovalka teh strani). Post ni obveza, je pa priporočilo. S presno prehrano boš svoje telo očistila, vendar izredno počasi; s postom pa telo hitreje očistiš in presno hrano, ki jo kasneje uživaš, "polagaš" na čiste temelje (moje mnenje). Daljši je (pravilen-se razume) post, boje je; toda tudi odločitev, da se postiš 1x na teden, ni napačna veš. Telesu daš možnost regeneracije: energijo, ki jo sicer porabimo za prebavljanje, telo izkoristi le zase - in če mene vprašaš, je to BISTVO posta. Pa še to: ob postu imaš lahko razne izpuščaje na telesu (ni nujno-jaz nisem imela), ali kakšne druge nevšečnosti - to je pokazatelj razstrupljanja telesa, ki se skozi vse možne načine poskuša prečistiti. Če imaš pomisleke nad daljšim postom, poskusi najprej tako, da en dan v tednu uživaš samo jabolka, ki iz črevesa pri izločanju na vlakna vežejo nesnago in se tudi tako delno očistiš. Sok limone npr. deluje diuretično (podobno kot lubenica, melona), zato ga ne uživaj, preden greš spat. Veliko uspeha ti želi LIPA

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

7. avg 2003 10:24

V knjižnici sem iskala knjige, ki si jih omenila, lipa, vendar jih nisem našla. Ali lahko opišeš, kako se posta pravilno lotiti (na začetku)...vsaj na kratko, da vem, kaj me čaka ko dobim knjigo. lp in hvala Dana

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

7. avg 2003 21:33

Nekoč sem nekje prebrala, da postenje ni primerno za ljudi, ki imajo kakršnekoli težave s ščitnico. Ali kdo kaj ve o tem oziroma, kakšne so lahko posledice, če se kljub obolenju postiš daljše obdobje - npr. 10-14dni???

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

8. avg 2003 13:15

Napisala sem obširnejši odgovor tako Dani, kot MALC... pa sedaj vidim, da ga ni ...(že cel dan mi internet nagaja, morda se bo pa pojavil od kod...) ...nimam pa časa pisati novega, res... Kljub vsemu za MALC: Nisem strokovno podkovana v tej stroki, pa vendar mera previdnost velja. Imej se rada, preveri. Četudi ti kdo svetuje, da lahko kljub bolezni izvajaš post... NIKAR. Zdravniki na žalost (po mojih izkušnjah) niso za alternativo. Poveži se z društvom Preporod, predvidevam, da imajo, ker izvajajo skupinske poste (in verjetno naredijo kakšne zdravstvene preglede pred izvedbo), zdravnika-svetovalca, ki ti bo znal pomagati. http://preporod.cjb.net/ Pozdrav vsem, LIPA

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

9. avg 2003 14:09

Draga Lipa in ostali, najlepsa hvala za vase nasvete Lep pozdrav vsem Henri

boby  

član od: 9.8.2003

sporočila: 3

9. avg 2003 20:19

Živjo Lipa!¨ Nimam nobenih izkušenj glede sokovnikov, zato me zanima kakšnega tip Moulinex-ovega sokovnika si kupila.(cena?) LP Robert Sporočilo je spremenil(a) boby dne 10. avg 2003 11:16:21

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

11. avg 2003 9:04

hojla !! prišel sem z dopusta....ko utegnem odgovorim na vsa vprašanja.... Herman Teron

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

11. avg 2003 17:25

STAŠA, pri surovi prehrani se presnojedci ne oziramo na ortodoksno medicino, ki pravi, da MORAMO jesti meso, ker vitB12 nujno potrebujemo, ker moramo jesti omega 3 maščob.....itd,itd....presnojedci uživamo veliko savežega sadja, malo zelenjave in še manj orehov, sem pa tja zabelimo kakšno solato z hladno stisnjenim oljem in pijemo zdrave sveže stisnjene sadne in zelenjavne sokove pomešane z vodo....in se ne sikiramo za omega 3, niti za koliko kalorij dnevno moramo zaužiti, niti nas ne skrbijo točne ure obrokov....ko smo lačni enostavno zaužijemo sladko sočno sadje, ki nam da takojšnjo enrgijo in ne štejemo kalorije.... LIPA, če se prehranjujete s surovim sadjem samo dopoldan, je veliko vprašanje kaj vam obleži v želodcu popoldan in zvečer....poizkusite (samo za hec) en teden samo surovo hrano, pa nam poročajte kako je z vašim napenjanjem...tudi prebava se bo uredila...čaje lahko pijete namesto vode, koliko pomagajo pa je že drugo vprašanje.. SONČNICA,nič ni težko, ker pri presni prehrani ni povelja MANJ ŽRI....ko boste in če boste lačni, zopet vgriznite v sočen sladek sadež... Herman Teron

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti