Surova hrana

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

12. avg 2003 7:49

Herman je verjetno imel v mislih, da ni nujno, da telo res rabi toliko in toliko beljakovin, omega 3, maščob...kot nam to zatrjuje ortodoksna medicina, kot kažejo njeni izračuni. S tem se tudi sama strinjam. Delovanje našega telesa se ne da vedno tako analizirati in predvideti, ker se prilagaja, spereminja in energijo črpa na svoj način iz okolja in ne le iz hrane. Tudi sama poznam dve osebi, ki že preko 8 let jesta surovo hrano, pa se, po njunih besedah, odlično počutita. Sama se za tak način še nisem odločila, v tem trenutku še ne. Mislim da, ko čutiš, da lahko sprejmeš tak način prehrane, potem gre, dokler pa ne, pa škoda da se siliš.

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

12. avg 2003 9:00

STAŠA, ne glede na vaše mnenje,vam zagotavljam, da presnojedcem ničesar-NIČESAR ne manjka , če se držijo načela 80% svežega sladkega sadja,15% zelenjave in 5% semen,rehov,oreščkov,lešnikov itd. teh 5% hrane vsebuje zelo kvalitetne maščobe, ki jih naše telo seveda potrebuje v majhnih količinah....in sploh nisem suh, ni razloga, da bi bili presnojedci sama kost in koža, ker v glavnem vsi redno vadijo-se rekreirajo, izvajajo tudi fitnes vaje (tudi uteži), kar pozitivno vpliva na ohranjanje mišične mase...nekje sem že zapisal, da človek ne potrebuje 1 gr beljakovin/kg telesne teže, kot to priporoča ortodoksna medicina...kuhana hrana vsebuje mrtve beljakovine in tega čigumija naše telo ne porabi (samo cca. 30%)....vse beljakovine, ki so v sadju,zelenjavi in orehih-semenih pa se skoraj 100% uporabijo....po drugi strani pa naše telo odpadne beljakovine-aminokisline predela nazaj oz. jih uporabi za gradnjo mišic....in še enkrat vam zagotavljam, da presnojedcem nič ne manjka, prav nasprotno so zelo zdravi, nikoli bolni in zato ne obremenjujejo blagajne ministrstva za zdravstvo in bi jim zato lahko zmanjšali plačevanje obveznih prispevkov za zdravsteveno zavarovanje....STAŠA, prišli bodo časi, ko bodo morali debeli ljudje,kadilci itd.-vsi ki nezdravo živijo plačevati dvojno porcijo obveznega zdravstvenega zavarovanja, prostovoljnega pa jim ne bo treba plačevati, ker jih ne bo hotel nihče zavarovati, saj so zelo velik riziko za zavarovalnice...ko se hočeš danes življensko zavarovati te vprašajo če si kadilec, ne bo dolgo trajalo, ko bomo v obrazec morali napisati koliko smo visoki in ŠIROKI.... in tudi prav je tako, zakaj bi morali vsi plačevati za človeške neumnosti, za brezmejno nepotrebno žretje hrane, po drugi strani pa polovica človeštva nima dovolj hrane za osnovno preživetje, medtem ko se razviti svet (med te spadamo tudi mi) nepotrebno bašemo in PRENAJEDAMO...ampak to je itak že druga pesem... Herman Teron

SONČICA  

član od: 13.6.2003

sporočila: 15

12. avg 2003 9:07

ALO! HETERO mene pa nekaj zanima ; kaj smatraš pod oreške in semena; a so to mandelji in orehi ti naši ki rastejo pri nas, a so to lešniki ? in seveda semena - katera, kje jih dobiš in kako jih uporabljaš ? Hvala za odgovor

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

12. avg 2003 10:03

SONČICA, pod semena mislim predvsem dve zelo pomembni semeni in sicer SEZAM in LAN in tudi SONČNICA in BUČNO SEME...paziti moraš le, da je surovo, ker dobiš tudi pražena semena....jaz sezamovo in laneno seme v kavnem mlinčku na hitro-grobo zmeljem (samo 4-5 sekund) in jih potresem po solati...bučno seme in sončnično seme pa rajši grizljam... OREŠČKI- tukaj imam v mislih predvsem naše domače OREHE in LEŠNIKE, ki jih lahko sama nabereš...sicer pa so odlični tudi MANDLJI ,INDIJSKI OREŠČKI,BRAZILSKI OREH itd....paziti moraš, da so SUROVI ker na trgu dobiš tudi pražene....ARAŠIDI niso primerni, ker so praženi-surovi pa niso užitni..... Herman Teron

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

13. avg 2003 10:00

STAŠA, v materinem mleku je cca.1,2 % beljakovin in dojenček podvoji svojo težo v 6 mesecih, zakaj??....zato, ker pije SUROVO MLEKO -surove beljakovine,katere se skoraj 100% vgradijo v telo dojenčka....banane npr. imajo cca 1,2% beljakovin,avokado 2%,jagodičevje 1,3%,šipek,suhe fige,suhe banane 3,5-4% beljakovin....tudi vsi športniki draga STAŠA niso mišičasti, npr.maratonci so zelo suhi (še bolj kot presnojedci)pa so najbolj vzdržljivi in zmorejo preteči še in še....po drugi strani pa presnojedci uživajo semena, ki so zelo bogata z BELJAKOVINAMI in sicer vsebuje 100 gr semen kar 50 gr beljakovin (ampak to Staša itak že ve..;-))..presnojedci lahko zelo dobro uravnotežijo potrebe po beljakovinah in kvalitetnih maščobah ravno z semeni in oreščki....saj semena vsebujejo ogromno beljakovin in malo maščob (no ne ravno vsa) in oreščki vsebujejo manj beljakovin in veliko kvalitetnih maščob...laneno seme npr. vsebuje le 1.4% maščob in kar 50% beljakovin.... ampak jaz sem že večkrat dejal, da se presnojedci ne ozirajo toliko na priporočila ortodoksne medicine, saj če bi se, potem bi morali jesti mrtvo kuhano hrano katera vodi edino v bolezen in če bi vsi ljudje začeli jesti zdravo surovo hrano, bi zdravniki ostali brez dela.....Staša, ne bojte se za nas, mi bomo preživeli in kvaliteno živeli brez posedanja po čakalnicah in živanja dragih strupenih zdravil....zagotavljam vam Staša, da vse kar telo potrebuje, je v svežem sladkem sadju, sveži zelenjavi, naravno posušenih semenih rastlin in naravno posušenih raznih orehov,lešnikov,mandljev,oreščkov itd.....to je najboljša hrana za človeka....vsa pražena,pečena,kuhana,ocvrta (groza) hrana je mrtva in breme za človeško telo, saj jo mora človek pojesti ogromne količine, da bi lahko preživel, saj se mrtva hrana izrabi le cca.30%....vse ostalo gre "na drek".....pa tega itak ne bom ponavljal....ortodoksna medicina tudi pravi, da človek nujno mora jesti meso, saj NUJNO potrebuje vitB12....poznam (verjemite) veliko presnojedcev, ki so to že 9-10 let in jim nič ne manjka, pa čeprav zdravniki trdijo, da brez živalske hrane v parih letih človek umre....kar je popolnoma neresnično in za presnojedce ne drži....res pa je, da zbolevajo vegetarijanci, ampak oni jedi mrtvo kuhano hrano, kar pa je še slabše.... STAŠA o ohranjanju mišične mase pri presnojedcih sem že pisal....lahko ponovim samo sledeče...človeško telo se kar naprej obnavlja znotraj in zunaj...na zunaj npr. se nam lušči koža-se obnavlja (koža je v glavnem beljakovina) te beljakovine se jasno izgubijo....obnavljamo pa se seveda tudi na znotraj, te beljakovine (v bistvu odpadne) pa človeški "stroj" predela, jih vgradi nazaj v mišično maso...in ravno zato, človek ne potrebuje toliko beljakovin kot jih predlaga ortodoksna medicina ampak bistveno manj...pri presnojedcih pa se vse (90%) beljakovin vgradi v telo, saj se telo ne muči toliko s presnovo, kot pri ljudeh, ki uživajo kuhane-zakrknjene-čigumaste beljakovine (vgradi samo 30%).....STAŠA, odvisno kaj želite, ali želite biti nabildani-mišičnjak, ali pa zdrav, vesel človek, poln energije in veselja....če hočete biti nabildan mišičnjak, potem vam bo to uspelo samo z ogromnim vnosom mrtvih čigumastih beljakovin v obliki pečenega mesa in ogromnih količin BELJAKOVINSKEGA PRAHA ki ga prodajajo že v vseh fitnes centrih....hvala lepa za takšno postavo na račun zdravja..... STAŠA, čutim da ste izobražen človek v smeri prehrane, ampak vi zagovarjate to kar so vas naučili vaši profesorji in ste prepričani, da je to res.....samo pomislite, kaj bi se zgodilo, če bi se vsi ljudje kar naenkrat zavedli, da se napačno prehranjujejo in bi začeli kupovati samo sadje in zelenjavo in orehe....vse ostalo pa bi ostalo na policah:mleko,jajca,meso itd....koliko milijonov ljudi bi ostalo brez dela, kmetov in delavcev....in na koncu koncev, koliko zdravnikov, koliko farmacevtskih gigantov, ki vas vsaki dan slepijo z reklamami, ki se končajo približno takole:PRED UPORABO SE POSVETUJTE Z ZDRAVNIKOM....samo zato, da potem na sodišču (v primeru tožbe) lahko rečejo, da ste bili opozorjeni na nevarnost.....vsaki dan si farmacija izmisli nove tablete proti želodčnim težavam, samo zato, ker TRG to potrebuje, saj želodec "peče" že vsakega človeka...gastroskopije se delajo na milijon krajih po tekočem traku...zakaj mislite da je tako, da se ne bom ponavljal.....Staša,odločitev je samo vaša, kakšno gorivo boste točili v svoje telo, mi tukaj samo izmenjujemo svoja mnenja in poizkušamo biti čim bolj dostojni eden do drugega in uporabiti kar pač želimo uporabiti...in res je, OBZORJE NI NIKOLI PREŠIROKO....lep dan želim Herman Teron

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

13. avg 2003 11:01

Staša in Hetero, prav fascinirana sem nad toliko podatki. brez zamere, ali se kdo od vaju poklicno ukvarja s problematiko prehranjevanja, ali je to zgolj ljubiteljsko. Kaj sta po izobrazbi in iz katerih virov črpata podatke? Ker je tematika zelo aktualna, to verjetno še koga zanima. Lep pozdrav obema, veseli me da se toliko piše o tem.

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

13. avg 2003 12:47

Mene pa zanima, glede na to, da sem sama gurman, kaj je gospoda Hermana "presvetlilo", da se lahko tako striktno prehranjuje s presno hrano. Lep pozdrav.

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

13. avg 2003 12:52

STAŠA, večkrat sem že povedal svoje mnenje okrog beljakovin in tega ne mislim ponavljati....dejstvo je, da ortodoksna medicina trdi svoje okrog dnevnega potrebnega vnosa beljakovin, presnojedci pa DOKAZUJEJO, da nimajo prav, saj zaužijejo bistveno manj beljakovin, vendar pa je resorbcija le teh bistveno, bistveno večja in o izrabi odpadnih beljakovin sem tudi že večkrat pisal, tako da ne bi še enkrat..... presnijedec poje vsak dan približno 3 kg sadja...če navedem primer: 1.00 kg banan..................12 gr beljakovin 0.50 kg avokado...............10 1.00 kg jagodičevje............13 0.50 kg marelice................. 5 0.50 kg paradižnik............... 2 0.15 kg orehi..................... 9 0.05 kg lanena moka............2 skupaj cca 40 gr kvalitetnih beljakovin, katere telo 90% vgradi (v nasprotju z kuhano hrano, kjer se uporabi samo 30%)....plus odpadne beljakovine v telesu, ki jih "človeški stroj" predela in vgradi nazaj v telu....zato draga STAŠA človek ne potrebuje toliko beljakovin kot jih priporoča znastvena medicina, katera danes pozna tudi druge podatke, pa jih iz različnih razlogaov ne obelodani...... STAŠA, pri lanu sem mislil na LANENO moko, oziroma oluščen zmlet lan.... sicer pa je poznano, da soja vsebuje vse esencialne beljakovine in je odličen nadomestek za meso (to trdi ortodoksna medicina) in presnojedci uživajo tudi sojine kalčke-sveže surove seveda......kar je mnogo bolje, kot kuhana ničvredna soja.... TORTICA, jaz se poklicno s tem ne ukvarjam (sumim, da se STAŠA)....povem pa ti lahko, ker poznam ljudi, da so med presnojedci tudi ljudje, ki imajo samo poklicno izobrazbo in srednjo, pa vedo o prehrani in vse kar je v zvezi s tem, o biološki sestavi hrane in o "človeškem stroju", ki razgrajuje in vgrajuje hranila zelo,zelo veliko...da ne rečem , da vedo več kot nek splošni zdravnik....ljudje se samoizobražujejo...sploh pa presnojedci niso v tem smislu nevedni ljudje, izmenjujejo izkušnjena tem področju, saj morate vendar razumeti, da presnojedci niso zaradi mode, ampak samo zato, ker želijo biti zdravi in živeti kvalitetno življenje in ne posedati po ambulantah.....splošni zdravniki so živ dokaz, kako je ortodoksna medicina brez moči....kot papige ponavljajo in pišejo recepte za strupe, ki jih delijo v lekarnah....namesto da bi ljudi osveščali in jim priporočali, naj zaboga uživajo čimveč surovega sadja in zelenjave...... Herman Teron

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

13. avg 2003 13:11

ALENKA, mislim da odgovor že poznate....kvalitetno življenje....poglejte, če daste otroku piti PEPSI COLO, ker reče da je žejen, jo bo popil toliko da bo še 10 minut rigal in se napenjal....če mu ponudite vodo-navadno vodo, bo popil zelo malo, le toliko, da se bo odžejal....hočem reči, da vse začinjene jedi in pijače z raznimi dodatki vodijo k POŽREŠNOSTI, pojemo in popijemo več kot je potrebno...otroku če je žejen poleti ponudimo primerno velik kos lubenice in naj se je naje in napije.... ALENKA, vi pravite da ste gurman, gurmani so nič drugega kot (oprostite ne mislim žaliti) požeruhi. ker uživajo na posebne načine začinjeno hrano, ki vodi k požrešnosti in k BOLEZNIM seveda.......svežega sladkega sadja pojemo le toliko da se nasitimo in obenem s sadjem zaužijemo čudovito naravno destilirano vodo, ki je najboljša voda na tem svetu in nam ni treba piti druge vode...sveža zrela zelenjava je odlično dopolnilo po mineralhi in vitaminih...in naravno posušeni orehi,lešniki, različna semena so odlično dopolnilo po kvalitetnih maščobah in beljakovinah....vsi ti naravni, sveži plodovi dreves so odlična hrana za človeka.... pri presni hrani prihranimo na času, ki je tako dragocen in namesto da žena kuha, pomiva in zasmraja po stanovanju s praženo čebulo in vročimi olji ,ki se odlagajo na pohištvo,tla,zračniki polni maščobe, vsepovsod vse zamaščeno....bi ta čas ko kuha,pomiva čisti vso to maščobo po hiši, lahko uporabila za sprehod po gozdu s svojo družino, ali pa se posvetila otrokom, ki dandanes svojih staršev sploh več ne vidijo, ali pa se ljubila s svojim dragim ure in ure predigre-igre-igranja v postelji ali naravi....tako pa nima časa in jo največkrat "boli glava", ker je preutrujena......no ja jaz pa imam čas za mojo ženo in se rajši igram z nejenim telesom, jo masiram,božam in zato me ima zelo rada...jaz pa njo....po seksu ki traja povprečno 5 krat dlje kot pri zelo zaposlenih ženskah in moških, pa si privoščiva sočno zrelo sladko melono, ali dve.............. Herman Teron

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

13. avg 2003 13:24

O sancta simplicitas, to pa je že malo preveč mar ne?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti