Likanje na domu

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

2. nov 2009 20:46

Moje vprašanje se je že obrestovalo. Sem dobila prav nekaj ponudb in se Vam res hvaležna za tako hiter odziv. Jutri pa skočim že na kavo z neko Gospo, da se pomeniva kako se nama bo izcimilo tole likanje. Imam pa prav srečo, da je doma blizu mene. Lep večerni pozdrav :) meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

2. nov 2009 21:09

Če katera pozna kakšno gospo, ki je pripravljena čistit in je pri tem zelo natančna, naj mi prosim javi na ZS. Naj povem, da sem iz Posavja. PACKA

kozamurnik

sporočila: 2311

3. nov 2009 5:46

Imam en predlog za tiste,ki ne želite, da bi v vaši temi med odgovori prebirali mnenje Vendeline jr.:to pač napišite kar takoj, ko vprašanje oblikujete, no! Kljub temu, da se z načinom, kako obravnava druge, ne strinjam vedno, sem prepričana, da bo lady željo prav gotovo upoštevala in vam na post ne bo odgovorila. Vprašanje pa je, ali ne boste zato ob marsikatero zelo zelo koristno info. Vsaj tisti, ki poznate njen način kumunikacije to lahko storite, za nove je malo drugače...ampak, hm,ker se bližajo se prazniki se morda Vendy tudi malo "poboljšala" in bo bolj prijazna z njimi??? Pa saj se da lahko zelo veliko povedati tudi na malo bolj strpen način. Prijazen dan voščim! kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 03.nov 2009 05:48

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. nov 2009 7:53

Tudi jaz se pridružujem prošnji Packe. V okolici Krškega rabim gospo za občasno čiščenje. Pred časom ste mi posredovali kontakt, ki pa sem ga založila. Takrat smo stvar rešili drugače, zdaj pa je čiščenje spet aktualno. In še: jaz bi na teh straneh zelo pogrešala našo Vendelino. z vsemi svojimi nasveti, stilom in širino, ki jo premorejo le redki. Mene ne moti njen način, sama sem sicer bolj "blaga" , če se kdaj ne strinjam pač to pri sebi vem in ne dvigam prahu in me ne moti oz. nič v meni ne zavibrira tako, da bi me zmotilo. Pa k sreči tudi znam v vsaki izrečeni kritiki najti tisto zrno resnice tudi zase. pa kako bi sploh lahko širila svoja obzorja in rasla, če bi mi vsi okoli mene le prikimavali in me hvalili.....pa čeprav govorim le o kulinariki. Dokler pa me je kaj takega motilo, sem vedela, da moram v sebi razpucati kaj je to v meni da me zmoti. Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 03.nov 2009 08:01

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. nov 2009 12:21

Tortica, podpišem se pod tole.

Atina

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. nov 2009 13:11

Naj pristavim svoj piskrček, in opravičilo avtorici teme, ker bom še jaz malo zasmetila :)

Vendelina me je s svojim "pametovanjem" lep čas spravljala ob živce. Ko se prvih nekajkrat z njo nisem strinjala, sem postala alergična že na njeno ime in sem ji štela za slabo tudi stvar, ki bi jo katerikoli drugi forumašici spregledala. Uh, mi je šla na živce. In to je vedela. Potem sem nekega dne postavila vprašanje, ki je bilo zelo osebne narave (šlo je za zdravje moje mame) in Vendelina mi je kljub najini "ljubezni" poslala ZS, kjer mi je napisala precej pametnih stvari. In takrat se mi je zgodil KLIK in naenkrat sem videla Vendelino čisto drugače. Zgodilo se je popolnoma spontano, nehote. In veste, kaj je rezultat tega? Od takrat me še noben njen zapis ni zmotil, našla pa sem veliko pametnih zrnc.

Tako da, punce, vse je v glavi.

jasna

neznan uporabnik

3. nov 2009 13:12

Tortica pravi: "Dokler pa me je kaj takega motilo, sem vedela, da moram v sebi razpucati kaj je to v meni da me zmoti." Jaz se sicer strinjam s kompletno vsebino posta. Me pa zanima, kako si lahko v sebi našla vzroke. Jaz bi tudi rabila malo ponotranjenja, ampak ne vem, kje začeti. ajda66

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. nov 2009 13:38

Ajda, tole lahko nadaljujeva na ZS, ampak takole splošno pa lahko povem, da so me včasih npr. zelo motili pametni ljudje, ki so se vedno nekje oglašali in glej ga zlomka, bolj ko sem se izogibala teh situacij, bolj so se mi dogajali. Pa sem se usedla, umirila in vprašala: pa kaj me to moti? Kaj je to v meni? In ponavadi je prva ideja tista, ki je prava. ki je razume še ne prefiltrira. Ki ne pride iz uma( ker naš um ima v sebi le tisto, kar se je naučil nekje in nekoč). In to je bilo, da tudi jaz hočemi biti pametna oz. bolje: hočem s pametjo narediti vtis na ostale. Saj v osnovi to ni nič slabega, a povdarek je bil, da izpadem pametna, da me občudujejo...ja, ego. Ponavadi ko kaj takega spraviš v zavest (ozavestiš, daš ime), že delček tega izgine. Vse pa tudi ne gre tako hitro. Če zelo karikiram: otrok se jezi na mizo, ker se je udaril obnjo in starši znajo reči: ti, ti miza grda, ker si udarila fantka (groza). A z leti veš, da je miza preprosto tam in je trda In se ji velja izogniti oz. jo uporabiti na način, da ti koristi...in to je vsa filozofija. Saj v življenju se lahko izogibaš konfliktom, slalomiraš med njimi in dokaj spodobno živiš, tam nekje v varnem zavetju, lahko pa jih rešuješ in gre tvoja pot ravno naprej...in se osvobajaš, širiš in dihaš in živiš. Vsak izbira zase. Upam, da niste hudi ker sem zasmetila, sem le odgovorila Ajdi66. Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 03.nov 2009 13:40

neznan uporabnik

3. nov 2009 14:27

Hvala. Zelo prijazno. Se strinjam. Se že dolgo učim. ajda66

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. nov 2009 14:42

ribaracarak in jasna1, zelo mi je všeč, kar sta napisali. Se strinjam.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti