Likanje na domu

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

1. nov 2009 20:48

6€ je verjetno res malo za samo likanje, všteti je treba še strošek za elektriko, itd..., tam okoli 10€ se mi zdi bolj realno, (zadnjič sem dala samo za likanje ene same jakne v čistilnici 5€, pa še slabo je bila zlikana) ja sama bi tudi rabila eno dobro vilo.... anitram1

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

1. nov 2009 20:57

Hvala Vam za odgovore! Mogoče se najde kakšna gospa ravno tu, mogoče drugje. Kar se tiče plačila sem razmišljala v tej smeri, da je primerno vsaj 15 eur na uro+strošek vožnje (avtobus ali avto), nisem pa bila prepričana ali imam prav. Saj tega nimam za vsak dan, se pa nabere ob koncu tedna kar veliko. Želela sem samo potrditev vas, ki morda več veste o tem kakor jaz. Kar se pa tiče postov (pa prebiram kulinariko že zelo dolgo časa) Gdč. Vendeline Jr. pa no comment saj je tako ali tako razvidno, da njej nihče ne seže do kolen meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. nov 2009 21:10

Dejmo punce zdržat še en dan pol bo pa polna luna mim, pa bomo lažje zadihali.

Seveda se lahko na kulinariki vse vpraša. Mal se zatakne pri formulaciji vprašanja. Če nekdo nekaj vpraša in res ne ve rešitev svojega problema, bodite prepričane, da se bo tukaj našla rešitev. Morda, pravim morda, se komu meeshkino vprašanje zdi precej provokativno. Češ, jaz podjetnica, delam od 8 - 22 ( torej po štirinajst ur/dan, in primerno temu zaslužim - je samoumevno ), rad bi zaposlila gospo, da mi lika. Če mal premišljuješ, se vprašaš: podjetnica, recimo širi " kšeft ", rabi ( recimo ) strojne ključavničarje, varilce po MIG tehniki, strojne tehnike, kakšnega inženirja in morda tudi doktorja znanosti. Kje jih bo najdla, kako jih bo zbrala in koliko jih bo plačala? To so dileme, pred katerimi stoji en podjetnik. Nekdo, ki se nam izdaja za podjetnika ( oprosti meeshika, saj ti jaz vse verjamem, le naglas premišljujem o morebitnih dvomih, ki se komu porajajo ob branju tvojega posta ) pa ima težave z eno gospo za likanje. In nekdo, ki vidi tvoje vprašanje tako provokativno, bi ti odgovoril precej hujše kot naša Vendy. Pravzaprav ti je  le lepo odgovorila, glede na provokativno formulacijo tvojega vprašanja.

ežoj

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

1. nov 2009 21:34

Al sploh ni pomenbno kaj si po poklicu in koliko časa si v službi,oziroma zakaj se sploh opravičuješ? Bistvo je, da rabiš nekoga za likanje.Podpiram to,da si vsaka ženska olajša gospodinjska opravila,če ji to le standard dovoljuje.Jaz imam gospo,ki mi ob petkih pospravi, včasih tudi zlika,zaposlena sem samo osem ur.Mislim,da je tarifa 10e čisto uredu. BISERKA55

Cita75  

član od: 20.9.2007

sporočila: 52

1. nov 2009 22:00

meeshka, poslala sem vam zs. Lep večer še naprej Cita75

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

1. nov 2009 22:17

ursa40 in danca popolnoma se strinjam z vama.Če nekdo rabi nekoga za pomoč v čem je problem če to vpraša na kulinariki Saj zato smo ,da drug drugemu pomagamo.Eni so pa rojeni za kritiziranje Milži

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. nov 2009 22:22

@ Meeshika, jaz te pa čisto razumem. Kljub temu, da so pri nas oglasi za podobno delo, od čiščenja doma, do košenja trave okrog hiše povsod, celo letaki se naberejo tedensko v nabiralniku, sem doslej dosledno našla pomoč preko znancev in prijateljev. Res je, da ne virtualnih, pa vseeno. Pa sem tudi podjetnica, pa se tudi znajdem. Vsekakor je priporočilo nekoga, ki je s servisom zadovoljen, vredeno več, kot ne vem kako bleščeč oglas v časopisu.

Zdaj pa še en nasvet: nikoli več se ne opravičuj zato, da boš koga zaposlila za pomoč v gospodinjstvu. Če si to lahko privoščiš, go for it! Jaz to ne vidim kot pomoč, ampak kot dejstvo, da nekoga zaposlim, mu dam možnosti zaslužka.

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. nov 2009 22:43

ežoj je napisal/a:

Če mal premišljuješ, se vprašaš: podjetnica, recimo širi " kšeft ", rabi ( recimo ) strojne ključavničarje, varilce po MIG tehniki, strojne tehnike, kakšnega inženirja in morda tudi doktorja znanosti. Kje jih bo najdla, kako jih bo zbrala in koliko jih bo plačala? To so dileme, pred katerimi stoji en podjetnik. Nekdo, ki se nam izdaja za podjetnika ( oprosti meeshika, saj ti jaz vse verjamem, le naglas premišljujem o morebitnih dvomih, ki se komu porajajo ob branju tvojega posta ) pa ima težave z eno gospo za likanje. In nekdo, ki vidi tvoje vprašanje tako provokativno, bi ti odgovoril precej hujše kot naša Vendy. Pravzaprav ti je  le lepo odgovorila, glede na provokativno formulacijo tvojega vprašanja.

ežoj

lp

 

cervus

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. nov 2009 23:43

Cena likanja za gospo iz LJ, ki pride v Domžale: 5 € na uro. Občasno odpelje perilo tudi k sebi na dom in ga pripelje nazaj zlikanega. Isto računa na uro tudi za čiščenje okenj, poliranje tal, brisanje prahu in kar je še takih opravil. Menda je to kar običajna cena za ta konec. Lp tjas

kozamurnik

sporočila: 2311

2. nov 2009 6:04

Mene pa zanima,kaj se zdi ezoju v prvem postu meeshke provokativnega? Meni popolnoma in čiso nič... Pa ne da je pozabil, kako je tudi in prav njega g. Vendy enkrat grdo ponižala? Ali pa se mu je morda opravičila? Upam.Verjamem pa skorajda ne. Meni se zdi 5 evrov premalo in si gospe za dobro opravljeno delo gotovo zaslužijo več. Za likanje najmanj 8-10 glede na cene v čistilnicah. kozamurnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti