Likanje na domu

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

2. nov 2009 10:46

Simona 84 je napisala: "No in ravno zaradi takšnih reakcij in nekaterih osebkov tule, sem se jaz, nekoč ZELOOOO aktivna članica, ki je neštetokrat na dan bila tule, umaknila. Kar nekateri res mislijo, da so pojedli pamet celega sveta." Se pridružujem in nisva edini!! rolada se podpišem pod tole!! biba

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

2. nov 2009 11:21

Nisem iz Ljubljane, ampak iz Gorenjske. Za likanje plačam 5€ na uro in gospa lika na njenem domu. Perilo odpeljem in pripeljem jaz. Za 2 res velika škafa sem plačala 20€ (mešano perilo). Ne vozim redno, le kadar mi ne znese, čeprav je to vedno večkrat.

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. nov 2009 11:30

Tudi meni se zdi 6€ na uro čisto dovolj - je bil fajn preračun narejen, pa ne pozabit, da gre denar direkt v žep in da troši mojo elektriko. Me prav zanima koliko ima urno postavko trogovka v Tuševi ribarnici npr.? ( ki ji, mimogrede, dam vedno napitnino, ko mi sčisti ribe in na žalost sem očitno edina, ker me gleda tako zab.... da kr' kaj). lp, vanjatajnsek

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

2. nov 2009 12:28

5 eur na uro je 880 eur na mesec /če likaš za druge in nabereš ur za en mesečni šiht/keš na roke, brez davka, po možnosti ob socialni podpori... ni tako slabo, se vam ne zdi? Več kot marsikdo zasluži z davki in prispevki vred. Ok, ni sanjski job, preživeti se pa da brez problema. Če si s tem (do)polniš plačo ali pokonino pa sploh ni slabo... Za 10eur na uro jaz skoraj menjam službo, pridem, poberem perila za 40 ur na teden, odpeljem in pripeljem nazaj v Lj... brez potnih stroškov...se mi zdi... Ali so pa pri nas na periferiji merila za zaslužek vendarle drugačna kot v prestolnici Irena no, zdajle berem rikverc in opažam, da ste tudi druge že računale... Sporočilo je spremenil(a) piškotek dne 02.nov 2009 12:32

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

2. nov 2009 13:57

rolada je napisal/a:
Simona 84 je napisala: "No in ravno zaradi takšnih reakcij in nekaterih osebkov tule, sem se jaz, nekoč ZELOOOO aktivna članica, ki je neštetokrat na dan bila tule, umaknila. Kar nekateri res mislijo, da so pojedli pamet celega sveta." Se pridružujem in nisva edini!! rolada
O tem tudi sama premišljujem. Migla

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. nov 2009 14:20

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

Zdaj pa še en nasvet: nikoli več se ne opravičuj zato, da boš koga zaposlila za pomoč v gospodinjstvu. Če si to lahko privoščiš, go for it! Jaz to ne vidim kot pomoč, ampak kot dejstvo, da nekoga zaposlim, mu dam možnosti zaslužka.

Vanja

Točno to! Jaz sem v prvem prispevku videla predvsem pisanje v stilu 'iščem nekoga za likanje, pa saj sama znam, a vseeno res nimam časa, saj ne, da ne bi hotela, pa mi res ne znese ...' sploh ni važno! Rabiš nekoga za likanje in to je vse, kar mora nas zanimati, ozadja ne potrebujemo. Ker ravno zaradi opisanega ozadja so se pojavili nekateri odgovori, ki vam niso všeč.

Simona84 in ostale, jaz vas pa pogrešam! Dajte vseeno kaj napisati!

Atina

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. nov 2009 14:28

jasna1 je napisal/a:

Saj ne, da ne bi komu privoščila 10 EUR na uro, ampak za tak denar se pa bolj splača likat kot kaj drugega počet...

V osemurnem delavniku je to 80 EUR, v 20 dneh je to 1600 EUR. Super.

jasna

Računica bi se izšla, če

- dobiš dovolj dela (likanja) za 8 urni delovnik

- imaš ta 8 urni delovnik res vseh 20 delovnih dni

- nimaš dodatnih stroškov s prevozom

itd.

Živim ob meji z Italijo in veliko žensk (brezposelnih ali mlajših upokojenk) odhaja vsakodnevno "na uni kraj" likat in čistit. Večinoma so vsak dan v drugi hiši - v drugem kraju in delajo maksimalno 4- 5 ur dnevno. Tiste, ki želijo 8-urni delovnik, se dnevno preselijo iz ene v drugo hišo. Zelo redke so "zaposlene" pri enem "delodajalcu" za 8 ur skupaj, pa še tu gre večinoma za "varstvo" starejše osebe + kuhanje in podobno.

Urna postavka za čiščenje, likanje in podobna gospodinjska opravila se giblje med (zelo različno je) 6,5 in 8 €, za zahtevnejše stvari tudi kak evro več.

Pa vendar se je treba na vsako "lokacijo" pripeljati z lastnim prevozom, ker gre za "plačilo na roko" lahko takoj odštejete vse bolniške, regrese in plačane dopuste. Res je, na prvi pogled izgleda, da veliko zaslužijo, če pa odštejete štroške vsakodnevnega prevoza za vsaj 20 km dnevno (tudi 30, 40 lahko nanese v enem dnevu), pa izpad dohodka za vsak dan, ko mora taka gospodinjska pomočnica "na črno" ostati doma zaradi bolezni, nege otroka, dopusta "delodajalcev" ali preprosto zato, ker je pač nekaj časa ne rabijo, vidite, da je to "na hitro zaslužen denar" le na prvi pogled.

 

Mojca

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

2. nov 2009 14:39

Menim, da je odveč pregovarjanje kaj je dovolj, kaj je premalo, kaj preveč za plačilo likanja. Trg sam določi ceno glede na ponudbo in povpraševanje. Opažam tudi, da je urna postavka razumljena in ocenjena zelo subjektivno. Nekomu je 6 EUR veliko, nekdo ne bi tega delal pod 10 EUR. Vzrok, po mojem mnenju, je v različnem standardu sodelujočih v razpravi. Nekomu služi 6 EUR za priboljšek, nekomu del eksistence, nekomu pa praktično drobiž. A tako je in vedno bo, tu nimamo kaj. LP juma

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

2. nov 2009 15:03

Meni osebno se sicer 10 € sliši veliko, vsekakor pa se stoprocentno strinjam z jumo o tem, kaj določa ceno in kaj določen znesek posamezniku pomeni - v obe smeri, seveda.

Me pa močno bega to, kako posamezne članice bežijo od te izvrstne druščine samo zato, ker jim niso všeč posamezni odgovori, komentarji, mnenja...  Včasih je luna, včasih nismo najboljše volje, mogoče smo "mal čudni" že sami po sebi, drugič spet kar cvetimo, žarimo in smo bolj dojemljivi za okolico in dogajanja....

in vse to se odraža na vseh nivojih, tudi v odgovorih na kul slo ali pač kje drugje.... ne vem, kako ne moremo vsi tega dojeti.  In včasih smo zaradi bolj ali manj všečnih mnenj in komentarjev pripravljeni na "fajt" do konca, drugič spet samo zamahnemo z roko...in to je to.

Menim, da če smo sposobni to druščino tako sprejemati, potem nam pač ne more biti hudega.

 

rrr

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

2. nov 2009 19:38

Ribaracarak, moj odgovor je da smo hotle povedat samo to da se je na kulinariki včasih (pred kakšnimi tremi leti) dalo čist drugač pogovarjat, lahko si vprašal kar te je zanimalo in so ti z veseljem odgovorili brez "dodatkov" in pri mnenjih receptov smo se držali recepta. Pa še kaj bi se našlo. Ni fora v tem da bežimo ker nam ni všeč mnenje ali komentar, ampak enostavno meni ni kulinarika več to kar je bla, ker res prevladuje nekakšen piramidni sistem in kao tisti k je več gor in več odgovarja-več velja in vsiljuje svoja mnenja. Ne mislim se nč prepirat in me prov briga kaj se bo zdej vsulo... ampak res je blo lepo včasih.... biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti