Kuhinjski mikser

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

19. jan 2010 21:20

Ohhhh, amelie3, Vanja ti bo najbrž pomagala, jaz samo metlico sprehajam kafetarca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. jan 2010 21:25

amelie3 je napisal/a:

Jaz sem danes pekla prvič kruh z tem lepotcem :) iz 1 kg pirine moke. Ne vem, kako je treba regulirat moč....na koncu se je vse ovilo okoli kavlja...tako, da sem morala z roko potegnit dol in še na roko oblikovat. Mi lahko kdo da kakšen nasvet....oziroma recept?

Hvala.

amelie3

 

Nimam pojma. Meni se to še ni zgodilo.

Vanja

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

19. jan 2010 21:28

Vanja...povej mi prosim, kaj sem delala narobe. V posodo sem dala moko, vodo, kvas, olje, sol in sladkor in vklopila mikser. Najprej počasi, potem pa hitreje. In ko sem dala v "višjo" se je začelo testo nabirat okoli kavlja...Povej mi prosim, kako veš, kdaj je testo gotovo?

amelie3

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

19. jan 2010 21:33

Amelie3, moram ti povedat, da imaš ti nek korejski ponaredek, ne pa ameriški mikser , kot ga imam npr. jaz . Sorry, bom nehala bit poredna Tole je bila moja minuta za zdravje - malo heca ne škodi kafetarca

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

19. jan 2010 21:36

Ja, saj se mi je zdelo ....

amelie3

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

19. jan 2010 21:40

Veš, jaz sem se hecala na moj račun , na dnu mešalne posode namreč piše "Kičnejd" in vse tisto, kar se šika, zraven pa tudi "made in Korea" Upam, da se najde kdo, ki bo znal pomagat pri testu za kruh... kafetarca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. jan 2010 5:48

Amelie, takole na hitro: Na tale mašinček s kavljem sem večkrat delala Fernandote po moje (migla), Potico (Loni), Krofe (reca), Kuglof (po mojem receptu), vlečeno testo, testo za pizzo (tudi ajdovo), brioche (ni v bazi) in mi testo ni nikoli lezlo po kavlju.

Valizerski rženi kruh mesim tistim nastavkom, ki ni za stepanje beljakov niti ni kavelj.  Lahko si pogledaš sliko pri receptu. To je tudi edino testo, pri katerem se mašinček muči. Pa nič bolj kot na ta močnem Bosch-u.

Kafetarca, posoda je pa res narejena v Koreji, mašina sestavljena v USA. Sem šele zdaj prvič pogledala, od kod je vse prišlo. Skoraj tako kot pohištvo iz Ikeje.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20. 2010 05:50

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. jan 2010 6:05

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 Sem šele zdaj prvič pogledala, od kod je vse prišlo. Skoraj tako kot pohištvo iz Ikeje.

Vanja

Ali vsak BMW, mercedes,...avto, recimo. Pa kaj, dele za slewdnje delajo tudi v Sloverniji, recimo.

Amelie3, kaj pa, če si dala premalo tekočine? Ali pa preveč vsega, kolikšna pa je kapaciteta posode?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. jan 2010 7:14

SABIAN je napisal/a:
Barva bo verjetno oranžna, ker imam vse v teh tonih in še nora sem nanjo. Bomo pa videli, ko si jih bom šla ogledat. Upam, da imajo na zalogi vse barve, ker verjetno ne bom mogla čakati, da ga bodo naročili, pa saj veste kako je to, če se v nekaj zagledaš.LP,Sabina

SABIAN, preden nabaviš tak stroj, nekaj moraš vedet: barva ni zelo pomembna, sm da je erdeča. Vsak stroj je treba vzdrževat: vsake dve leti, ga je treba ven vzet in  obrisat prah, pol pa vrnit nazaj. Najboljše je, če ga imaš spravljenega nekje visoko v shrambi, da ti je čim manj napoti.

Vsaj en mesec je treba vztrajat in ga držat na pultu, pa naj ti je še tolk na poti. Potem ga lahko pospraviš, na že prej določeno, stalno mesto.

Upam, da ti, ti nasveti, bodo prav prišli ( morda še komu ).

ežoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

20. jan 2010 8:44

  EŽOJ,    Ti hudič, ti 

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti