Infrardeče ogrevanje

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

26. dec 2009 8:35

Izolacija fantasična, 15 cm stiropora, podstrešje 20 cm volne. Ogrevanje s konvektorji, poraba normalna, samo plin v plinskih kontejnerjih je tako drag. Ni nobene znanosti, v katero se ne bi poglobila, iščem le alternativo. Dolores

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. dec 2009 10:09

Ma Dolores, niti ne vem, a je res to tvoje drago. Recimo tako: plačaš za plin 400€/mesec recimo 6 mesecev, to je 2400€, če se podeli s 260m2 pride 9,23 €/m2 letno. Vem pa, da v  ( slabo izoliranem ) bloku pride to nekje 6,5 €/m2. Če rečemo, da si mal pretiravala, verjetno ne kupujete plin vsak mesec, pa, če upoštevamo, da iz tega imate tudi toplo vodo, pa morda ste " mal bolj komot " ( beri nič ne šparate ) morda tudi vaša poraba ni pretirana.

ežoj

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

26. dec 2009 11:31

Šparamo, pa še kako. Pri nas temperatura v dnevni sobi nikoli ne presega 18 st. Dolores

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. dec 2009 13:45

Samo, 260 kvadratov jer pa troje kar spodobnih stanovanj, a ne? Pa to vseh 260 kvadratov ogrevaš enako, ne glede na to, je to kuhinja ali spalnica, je zunaj +10 ali -15? Nemogoče se mi zdi.

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

26. dec 2009 15:11

Samo dnevno sobo s kuhinjo, dve kopalnici in tri otroške sobe, cca 150 kv. m. Dolores

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. dec 2009 7:52

Dolores, če je tako kot praviš, morda si vseen pokličite nekoga od foha, da si zadevo ogleda in pove mnenje. Če imate dobro izolacijo, mislim, da vseen imate preveliko porabo, oziroma stroške, pa ne zaradi cene plina.

ežoj

cebelica_maja  

član od: 19.1.2011

sporočila: 1

19. jan 2011 15:45

Obujam tole temo... Urejam v celoti stanovanje (nova okna, vrata, fasada,...tako da bo izolacija OK) in se odločam tudi za nov sistem ogrevanja. Zanimajo me povratne informacije uporabnikov - anyone? LP cebelica_maja

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

19. jan 2011 20:11

Po moje jo obujaš brez potrebe, ker so se IR greci že v preteklosti izkazali za praktično popolnoma neuporabne! Če ne verjameš, vprašaj kakšnega starejšega. Nekoč so bili namreč standardna oprema vsake kopalnice in so sloveli po tem, da si se med tuširanjem spredaj smodil in zadaj ledenel. Da si res ogrel kopalnico, so bile namreč potrebne ure delovanja. Problem tega načina ogrevanja je, da se zrak greje samo posredno. Za uporabo v stanovanju imajo praktično same slabe lastnosti. Sploh me presenča, da so sploh še dovoljeni, ker so zelo nevarni za požar. Zelo uporabni pa so na prostem. Primer so plinski IR grelci nad kadilnicami pred lokali.

LP

 

Sergej

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

19. jan 2011 21:58

Jaz bi priporočala toplotno črpalko. Pozanimaj se pri strokovnjakih, pri taki eko investiciji, ti del sredstev povrnejo oz. te kreditirajo iz ekoloških skladov. Poišči na spletu izvajalce, ki ti pripravijo tudi finančno ovrednoten načrt izvedbe. V kolikor gre za novo izvedbo, kar pri tebi verjetno bo, mislim da je to najboljša in tudi najcenejša rešitev. Je sicer nekoliko dražja investicija, ki se ti potem postopoma obrestuje. To je moje mnenje. sonce51

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

20. jan 2011 0:12

SergejC , motiš se . Ne gre za tiste stare "inferce " , ki so bile res včasih v vsaki kopalnici . Strinjam se s tabo , da so bile res nevarne in dokaj neuporabne . Mislim , da jih že zdavnaj več ne delajo . Pri nas še niso dolgo na tržišču , v tujini pa že kar nekaj časa . Gre za panele , ki so različnih dimenzij , lahko jih namestiš na steno , na strop , lahko so prostostoječi , prenosni . Nikjer ni nobene špirale , ne moreš se opečt na njih . Oddajajo IR toploto , ki je zelo prijetna , kot , da bi te grelo sonce . L p manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti