Film julie & julia

cimetka  

član od: 22.8.2006

sporočila: 16

tema odprta - 20. okt 2009 17:32 | ogledi: 26.799 | odgovori: 122

Včeraj sem si ogledala ta film in priznam, da me je igralka Meryl Streep zopet navdušila.

Zanima pa me recept za govedino po burgundsko, ki se ga naredi v pečici tako kot prikazuje v filmu.

Preverjenim receptom iz vašega foruma namreč najbolj zaupam.

Hvala in lep dan

Everything has it's beauty, just not everyone can see it.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. okt 2009 17:43

Evo, naredila po njenem receptu, do pike (kar po navadi za pot roast-e ne počnem). Ni mi jasno, zakaj je treba slanino kuhat v vodi 10 minut (pa sem to kljub temu naredila). Če ima kdo odgovor za to, bi ga bila vesela. Vsekakor lahko povem, da ni za to, da se maščoba odstrani, ker je ni skoraj nič splavalo na površje. Vode kasneje ne uporabiš. Konec koncev, to je bil dejansko najboljši boeuf bourguignon, kar sem jih naredila. Celo moj dragi, ki ima navaden pot roast veliko raje, je rekel, da ga še lahko naredim. Recept je pa pol romana.

Film je bil pa vsekakor super, tako da sem še jaz en teden vsake toliko časa imitirala Meryl.

Vanja

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

20. okt 2009 17:45

Vanja, a bi lahko vseeno napisala recept, prosim? Zdaj je začel tudi mene zanimat, heh :) s0ncek*

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. okt 2009 17:47

Tukaj je link do recepta:

http://www.recipezaar.com/Boeuf-Bourguignon-a-La-Julia-

 

Je ravno tak kot v knjigi, sem preverila.

 

Smešno, ravno danes pripravljam piščančji frikasee po njeni knjigi. Recept izbrala včeraj zvečer. Noro!

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20.okt 2009 17:49

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

20. okt 2009 18:06

Hvala! Je pa res, da je kar dolg recept in veliiiiko sestavin, hehe. Ga bom preizkusila ob prvi priložnosti (grem jutri v trgovine) ;) s0ncek*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. okt 2009 18:25

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ni mi jasno, zakaj je treba slanino kuhat v vodi 10 minut (pa sem to kljub temu naredila). Če ima kdo odgovor za to, bi ga bila vesela. [pika] Vanja

Bi rekla da zaradi tega, da razsoliš šunko ups slanino. Tako postane ponovno bolj mehka. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 20.okt 2009 18:25

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. okt 2009 18:40

Vendelina jr. je napisal/a:
Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ni mi jasno, zakaj je treba slanino kuhat v vodi 10 minut (pa sem to kljub temu naredila). Če ima kdo odgovor za to, bi ga bila vesela. Vanja

Bi rekla da zaradi tega, da razsoliš šunko ups slanino. Tako postane ponovno bolj mehka.Vendelina jr.Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 20.okt 2009 18:25

 

Sem tudi na to pomislila (pravzaprav je bila to moja prva misel), pa slanina pri nas niti približno ni tako slana kot v Evropi. Recepte je pa prirejala Ameriškim sestavinam. Če bi bila slanina preslana (ker jo vzameš relativno malo glede na meso), bi na oncu pač dodali malo manj soli... Kaj pa vem, za vsak razlog imam odgovor, zakaj to ne bi imelo smisla...

Je pa njena knjiga prava zakladnica tehnike kuhanja.

 

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. okt 2009 20:40

Potem pa drugič uporabljaj nekuhano in boš na temelju dosežene razlike prišla do zaključka Vendelina jr.

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

20. okt 2009 21:12

Joj, parkrat sem se fino nasmejal...tista vaja v rezanju čebule je bila super.

Izgleda, da gresta kuhanje in bloganje odlično skupaj in upam, da  tudi nam na KulSlo uspe še letos vzpostaviti BLOGe  

Bojan Administrator

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. okt 2009 22:09

Če lahko vprašam: kakšen je to film " julija & julia ", kje, kdaj........? Kako, da jaz za ta film ne vem, mi najbrž ne boste znali odgovoriti.

Pred receptom " govedina po burgundsko ", Julia Child zapiše ( sOncek ): As is case with most famous dishes, there are more ways than one to arrive at a good boeuf bourguignon. Carefully done, and perfectly flavored, it is certainly one of the most delicious beef dishes concocted by man, and can well be the main course for a buffet dinner. Fortunately you can prepare it completly ahead, even a day in advance, and it only gains in flavor when reheated.

Jaz ji verjamem, o filmu pa še kar ne vem nič.

ežoj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. okt 2009 22:38

In zdaj eno amatersko vprašanje: kateri del govedine se vzame?

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti