Film julie & julia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. okt 2009 21:16

Ežoj, kaj misliš, kako bi Slovensko občinstvo reagiralo na tako kuharico, če bi bila Slovenka.

Pa knjigo si si tudi nabavil, Ulala. Ja, recepti so francoski, pa saj je tak tudi naslov knjige

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. okt 2009 9:36

ežoj je napisal/a:

. Pozneje pogledam, le en uspešen posnetek, takrat ko je skuhala " curled leaf kale stew with pork ribs and pomme de tere " ( to mi sicer ne zveni preveč francosko, nekakšno zelje s nekakšnimi jabolki ). > ežoj

Joj, sem se spomnila heca, ki se vedno zgodi pri učenju francoščine: une pomme de terre = krompir une pomme = jabolko Potem se pa vedno najde kak, ki sklepa, da če so "zemeljska jabolka" krompirji, potem so običajna jabolka tista z drevesa, in potem za jabolko uporablja naslednjo zvezo: la pomme d'arbre. Vendelina jr.

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

23. okt 2009 7:59

Meni je bil film super všeč:) Sem potem še cel večer oponašala njen Bon Apetit:)) Igralki sta bili idealni, sploh Meryl... To knjigo bi z veseljem imela, ampak je itak predraga... Dvomim, da bom naredila kakšno njeno jed, ker ne maram predolgih receptov in sestavin, zaradi katerih se moraš odpeljat v Ljublčjano in iskat sestavine kot budalo:). Sem pa dobila celo kiblo zagona za peko in kuho. Že dva tedna spet pečem kot nora:)). Ta ideja z blogom je super! Glede ideje o izdaji naše velike slovenske kuharice je pa takole: vsak bi rekel :"Kaj se pa ta gre?? A misli, da je kej novga pogruntal/a?!" Saj veste, slovenska foušarija...:) Oproščeno ti je samo, če si nuna:)) l e a Sporočilo je spremenil(a) l e a dne 23.okt 2009 07:59 Sporočilo je spremenil(a) l e a dne 23.okt 2009 08:00

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

23. okt 2009 16:45

Lea, veliko receptov Julie Child lahko najdeš kar na internetu; ko jih boš prebrala, boš videla, da se za večino lahko založiš kar pri vaškem mesarju in v bližnji samopostrežni (no ja, z živimi jastogi najbrž res ne....) - potem pa malo iznajdljivosti in - bon apetit! lep pozdrav Sonja

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

24. okt 2009 20:59

Joj, hvala zlata Sonja:) Bom preverila tole:) Ja tale fora z jastogi je bla pa res super prikazana v filmu:)) Bon apetit tudi tebi:) l e a

helena27  

član od: 2.12.2009

sporočila: 1

2. dec 2009 13:09

Mene zanima, če se da dobiti omenjena knjiga v slovenščini. Hvala! helena27

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

2. dec 2009 14:57

Helena27, kolikor vem, omenjena knjiga (Mastering the art of french cooking) ni prevedena v slovenščino.

Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 02.dec 2009 14:58

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. jan 2010 13:36

Opozarjam kar v tej temi:

Danes (ali jutri?)  ozirma v noči z nedelje na ponedeljek je ob 00.24  na TV Slovenija 2 film Babettina gostija ....

 

Mamamia

mamamia

Anelim  

član od: 11.6.2009

sporočila: 4

10. jan 2010 13:59

Bojan je napisal/a:

Joj, parkrat sem se fino nasmejal...tista vaja v rezanju čebule je bila super.

Izgleda, da gresta kuhanje in bloganje odlično skupaj in upam, da  tudi nam na KulSlo uspe še letos vzpostaviti BLOGe  

[bojan] Bojan Administrator
Slučajno padla v tole forumsko temo :) Kakorkoli, kuhanje in bloganje gresta super vštric, iz lastnih izkušenj vem :) :) a sem kej zgrešila, al še res ni bloganja na Kulinariki? da vidm ;) lp Anelim

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. jan 2010 14:57

Anelim, dobrodošla. Napisala si ".................. iz lastnih izkušenj vem ", a bi ti to mal razložila, tukaj je nekaj firbčnih, pa si ne upajo vprašat.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti