Orehi

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

tema odprta - 20. okt 2009 8:24 | ogledi: 3.561 | odgovori: 4

Živio.....spet se obračam na forum, spet me nekaj teži...

doma imamo tri orehe(drevesa) ki so že zelo velika in so že prerasla hišo( 2 nadstropja) šla sem gledat na net. kdaj se oreh obrezuje pa sem naletela na informacijo da avgusta in se mi je zdelo malo neumno, saj so tedaj še orehi na drevesu. zdaj pa sprašujem če ima kdo kakšno drugačno izkušnjo,ker bi rada drevesa dodobra obžagala da je nekaj časa mir...hvala za odgovore in

lep pozdrav vsem...

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

20. okt 2009 9:04

Zdaj sem na hitro preletela nekaj zadetkov na iskalniku in res vsepovsod piše, da se orehi (kot izjeme) režejo poleti (julij, avgust). Prilagam še link http://www.rastline.com/viewtopic.php?t=6644 Lizzie

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

20. okt 2009 11:17

SUPER ...HVALA ..kolker jaz kapiram se pol tut lahko obrežejo spomladi pred brstenjem al ne? pa zimski čas se mi zdi dokaj logičen ker ni sokov v drevesu ali se motim.. predlogi so še dobrodošli...hvala

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. okt 2009 15:12

ferda, upaj, da bo prihodnje leto slana ob cvetenju orehov, pa se ti srce ne bo trgalo avgusta..... Aja, še ena možnost: požaganim vejam oberi orehe pa orehovec naredi.....

(oboje je mal za hec. Ubogaj pametno ljudstvo in žagaj orehe, kot ti navodila velevajo. Že vedo, zakaj je tako.

rimljanka - zasebno mnenje

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

25. okt 2009 22:06

rimljanka....me mama fenta če požagam orehe ko so gor, že tak se peče sploh za žaganje...sej vidiš sama kolk so veliki..

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti