Torta - žoga

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

tema odprta - 13. okt 2009 11:55 | ogledi: 6.136 | odgovori: 9

Za nečaka bi rada naredila torto v obliki žoge, ker pa je nečak čokoholik, bi rada , da je krema čokoladna.

Nekaj sem že iskala. Biskvit oz. rolado , bi delala po modelu, kot je bilo govora pred kratkim za torto pikapolonico. Spekla rolade namazala z čokoladno kremo. Mene pa bolj zanima , kakšno kremo naj vlijem v notranjost (ko posodo obložim z narezanimi roladami). Rade bi , da bi bila krema kompaktna , da se mi ne bi seula , ko bi jo zvrnila iz posode.

Hvala lepa že v naprej za odgovor.

STANEJ

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. okt 2009 12:07

Stvar se ti ne bo sesula, če boš posodo napolnila do vrha. Kar pomeni, da boš položila narobe obrnjen krožnik na posodo, prijela na obeh koncih, hitro obrnila, in dvignila posodo. Fazon je v dviganju posode in ne v sipanju mase ven iz posode. Če bo pa kaj prostora prostora vmes, bo pa stvar malo stisnjena, nodvisno od tega, kaj bo notri. Glede kreme: kvalitetna in sočna krema, tudi, če je nabildana z želatino, težko prenese karkoli, kar ima višino višjo od 7 cm. Kar pomeni, da boš morala malo "ojačati kremo" in sicer tako, da boš v kremo dodajala diske sočnega biskvita. Skratka, položiš tiste rolade, daš eno fleho kreme, dodaš disk premera 10 cm čokoladnega biskvita brez moke (glej recept za majsko torto, lahko pa uporabiš tudi kremo od tam, je orgiastična), spet fleho kreme, spet en disk premera 20 cm, dokončaš s kremo. Hope this helps Vendelina jr.

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

13. okt 2009 12:21

Hvala Vendelina jr. , sem si že sprntala recept za majsko torto. Super krema . Samo upam , da bo uspelo. Poročam. STANEJ

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

13. okt 2009 13:52

Ko smo ravno pri temi torta-žoga. Mene zanima,kako naj karseda lepo "oblečem žogo" v tičino maso - te posamezne peterokotnike.Ima katera kakšen praktičen nasvet? :)))) Hvala, D. www.sloliga.com">www.sloliga.com

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. okt 2009 14:02

Lahko jo oblečeš v tičino in pol z Nutello narišeš peterokotnike, ter jih pobarvaš tudiz Nutello. Pol pa pobarvaš tičino zeleno in jo stiskaš čez stiskalnik za česen, da nardiš okoli žoge zeleno travo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 13.okt 2009 14:19

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

13. okt 2009 14:53

Hvala vsem za nasvet. Katarina v tičino bi jo še kako rada oblekla, vendar se pri nas v Pomurju , ne da dobiti. Bom jo pač z smetano okrasila v beli- črni barvi ali pa v belo - modro barvi. lp STANEJ

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

13. okt 2009 15:29

danicak: jaz sem jo oblekla tako, da sem obmazala najprej z masleno kremo, nato pa si naredila iz kartona peterokotnike za črne dele žoge in šesterokotnike z isto dolgo stranico za bele dele. Potem sem po modelčku izrezala iz razvaljane tičine te like in zgoraj na vrh dala črni peterokotnik, nato pa lepo nadaljevala z vzorcem. Sem pa delala vedno z rolado in sadno kremo z želatino, nikoli nisem vmes dajala kakšnih plasti biskvita ali rolad ampak samo kremo in se ni nič sesulo, pa tudi če bi delala čokoladno bi naredila enako. *Alisha* Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 13.okt 2009 15:31 Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 13.okt 2009 15:32 Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 13.okt 2009 15:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti