Nova oblačila!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. okt 2009 21:12

V.jr, usedi se, spij kozarec vode, poguglaj po Kulinariki in poišči mi 10 tvojih blogov, takih kjer si prijazna in kjer ne soliš pamet, pa ti javno ploskam!

Jaz pa nisem tako razumela kot ti, ne vidim vzroka delati take zdrahe!

 

Hedonist, nove srajce tako smrdijo, da, če jih 1 teden "luftaš" zračiš, ne pomaga, tako, da se popolnoma strinjam s tvojo ženo, vse v stroj!

Anamarija

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

12. okt 2009 22:04

Hedonist! Jaz sem tudi 1x oblekla novo jopico direkt iz trgovine, ker me je zeblo in sem dobila po koži izpuščaje, za katere so zdravniki najprej mislili da je "mačja bolezen", nato pa se je izkazalo, da gre za neko drugo dermatološko obolenje (imena se več ne spomnim) in da je najverjetneje zaradi nošenja neopranih novih oblačil. Pod jopico sem imela itak majco z dolgimi rokavi, vendar se je dotikala kože na vratu, kjer so se tudi začeli izpuščaji, ki so se nato razširili po celem telesu. Bilo je neprijetno, srbelo kot hudič... in to pribl. 2 meseca. Tablete in kreme, ki sem jih dobila na dermatološki kliniki so stvar samo še poslabšale, tako da je bilo potrebno počakati, da se stvar sama po sebi umiri. Hedonist, glede na lastne izkušnje bi rekla, da ima tvoja žena v tej zadevi čisto prav, res je, da nismo vsi enako občutljivi, pa vendar-saj veš tisto bolje preventiva... :))) Drugače sem pa tudi jaz že slišala to, da je potrebno obleke oprat v hladni vodi, da se potem ne krčijo... ne zdi se mi logično, sprobala še nisem, tako da ne vem ali deluje. LP mala zelena

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. okt 2009 22:09

Kaj pa vse tiste zadeve, ki se lahko čistijo v kemični čistilnici? Kaj pa najlonke? A te tudi perete?

 

Spadam med tiste, ki le nekatere stvari opere. Sem spada spodnje perilo, pižame, posteljnina. Pa nihče nima težav....

Vanja

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

12. okt 2009 22:18

Operem vse novo, razen jaken, bund, plaščev,... Na koncu sezone bunde operem doma, plašče, jakne pa nesem v čistilnico. Lizzie

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

13. okt 2009 9:24

Jaz novih oblek ne operem. Tako kot Vanja iz ZDA - samo perilo in posteljnino. Najbrž mi nismo fajn občutljivi, ali pa je naša koža že vsega navajena. čokobananca

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

13. okt 2009 9:36

Tudi jaz perem le tisto, kar se direktno dotika kože telesa (samo trup). Predvsem to velja za perilo in posteljnino. Nogavic pa ne perem, hlač tudi ne, srajce pa kakor kdaj, ponavadi jih. Se mi zdi škoda zlivati stran pitno vodo, tam kjer ni potrebe ( ne smrdi nov kos, nismo alergični) ali preprsoto včasih ni časa

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

13. okt 2009 12:03

Jaz vse operem. Nove stvari imajo en tak vonj, ki meni ne paše in zato vse operem. Ponavadi ko operem izgledajo oblačila še vedno v redu. Vedno pogledam etiketo kako oprati in se tega tudi držim. Se mi je pa že tudi zgodilo, da se mi je kakšna majčka malo zasukala, ampak to se ne zgodi pogosto. Adrijanam

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

13. okt 2009 13:08

No ja, spoštovana VendelinaJr, podtikanje ti gre dobro od rok. Neverjetno kakšno zgodbo si napletla in koliko grehov si mi naprtila zaradi dveh navadnih vskadanjih besed ki se vsesplošno uporabljajo . Z malo sem pisal zato ker se na forumih tako pač piše in ti mi očitaš, da s tem žalim pripadnike druge rase in barve. Cinično do skrajnosti. Trdiš da jih karakteriziram za umazane . Ja kakšni pa so delavci za tekočimi trakovi in v proizvodnji kot prašni in umazani ? Ampak to ni nič slabega in nihle od njih mi ne bi zameril , če bi mu to povedal v obraz. Amapak tega nisem nikjer zapisal in to je še eno podtikovanje. Še bolj sprevrženo pa je tvoje namigovanje o moji domnevni favorizaciji evropejcev ins tem bele rase. Ta je pa res huda in kaže na marsikaj v zvezi s tvojo osebnostjo. Močno me zanima, kako ti naslavljaš pripadnika črne rase, ki živi v Afriki in pripadnika rumene rase, ki živi v Aziji ? Kakšne sofisticirane izraze pa ti uporabljaš ? Glede "žalitve foruma in izrabljanja gostoljubnosti tega portala" pa se nikakor ne morem meriti s teboj. Tako kot je napisala kolegica, od tebe ne prihajajo prijazni posti in tvoja manira je da modruješ, poučuješ in žališ vsepovprek. Ne vem zakaj je toliko negativne enrgije v tebi in me niti ne zanima ampak tvoj nadstandardni ego in izjemno visok kompleks večvrednosti skrivata za sabo marsikaj. V to sem prepričan. O tej temi ne bom več razpravljal in kar se mene tiče je končana. hedonist

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. okt 2009 13:34

hedonist je napisal/a:
Tukaj se meni zastavlja vprašanje: zakaj je potrebno nova oblačila sploh najprej oprati ? Ja, ja saj vem, higiena pač. Kdo ve skozi kakšne roke so šle srajce, hlače in ostali kosi , verjetno so ji šlihtali kakšni zamorci ali azijci. Ampak, ko npr. novo srajco operemo (to redno počenja moja žena, čeprav se zaradi tega jezim ) takoj zgubi prvotni lesk in tisti pridih novega. In meni to sploh ni kul. Ampak kaj čem, tako stori in zahteva moja draga. Žal.Lphedonist

hedonist, našo Vendy večkrat zanese, vendar tokrat ima popolnoma prav, in mislim, da ti to čisto dobro razumeš, se le sprenevedaš. Podčrtani stavek je je biser rasizma in sovražnega govora, ki se ga ne bi sramoval nobeden pripadnik Ku Klux Klana. Zakaj, ti je Vendy čisto lepo razložila ( to je tudi en moment, ko sem ji  " fovš ", ker jaz ne znam tako lepo pojasnit in utemeljit ).

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti