Kdo je kuhar?

neznan uporabnik

13. jan 2010 19:28

Sem danes gledala tole oddajo, pa me je kar malo pretreslo. Smetana in sir na testeninah, pa sir na zrezkih, pa smetana in sir v omaki, pa smetana pri bananah. Pa kaj ljudje še niso slišali za zdravo prehrano? Pa da ni vedel, iz kakšnega testa se delajo žlikrofi. Ali pa gospa, ki še ni jedla bučk (če sem prav razumela). Kot bi bila to kakšna eksotična zelenjava. Saj ni nujno, da jih imaš rad, ampak probaš pa jih, če že rastejo skoraj na vsakem vrtu, in v trgovinah jih imajo celo leto. ajda66

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. jan 2010 8:52

In kaj hočeš povedat? Ne najdem zaključka. Da so nezdrave stvari ponavadi ali skoraj zmeraj odlične, je pa znano. zzak1977

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. jan 2010 9:11

Razsvetlite me, kaj tako hudo nezdravega je v smetani in siru? Tisti s povišanim holesterolom in/ali preveliko telesno težo najbrž vedo, da se ju morajo izogibati oziroma jesti v omejenih količinah, prav tako tisti, ki imajo migreno, sproženo s triptofanom, sicer pa po mojih dosedanjih spoznanjih ne predstavljata posebne nevarnosti za zdravje. lp, proxima

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. jan 2010 9:18

No, jaz sem mislil na splošno, ne toliko na smetano in podobno, sem sem vtaknil tudi alkohol, cigarete,...:) Sicer pa oddaja ni namenjena dietni prehrani ali kaj podobnega. zzak1977

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

14. jan 2010 9:44

To o škodljivosti sira in smetane tudi meni ni čisto jasno. Je napisano tako, kot da sta najmanj strupena. Je mnogo stvari bolj problematičnih , pa ne delamo panike okrog njih. In če kdo še n jedel bučke tudi ni ne vem kaj hudega. Pač mi ne ustreza in je ne je. Pika. Sej roko na srce vsakdo od nas česa ne mara. Lahko takoj naštejem vsaj pet stvari ki jih zagotvo marskido ne mara. Tako da se spet potrjuje tisti znani latinski rek : De gustibus non est disputandum ! In tudi jaz, kot kolega zzak ne razumem poante ajdinega posta. hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

14. jan 2010 10:52

No, naslov oddaje je: Kdo je kuhar. Vam to nič ne pove?

neznan uporabnik

14. jan 2010 11:37

Spotaknila sem se ob dejstvo, da v enem obroku, v treh jedeh, sir in smetana. Seveda ne mislim, da je s samimi sestavinami kaj narobe. Gospa Proxima, a me ti lahko prosvetliš, kako pa pridemo do prevelike telesne teže in zdravstvenih težav, povezanih z njo. S tem, da jemo prevelike količine take in podobne hrane. Saj za prehranske piramide ste že slišali. Je sicer nekaj različnih, ampak sir in smetana nista nikjer pri dnu. Vem, da oddaja ni namenjena zdravemu prehranjevanju. Ampak, saj je nisem hotela umakniti s sporeda. Samo svoje mnenje sem povedala. Pa je očitno preveč. No, kar uživajte v svoji samovšečnosti. ajda66

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4738

14. jan 2010 12:00

ajda66, samovšečna in nestrpna si zadnje čase ti. Saj te nihče ne ovira pri tvojem načinu prehranjevanja, ti pa drugim pusti, da uživajo po svoje. Kaj ti mar, če namesto juhe nekdo spije kozarec same smetane? proxima pa te lahko prosvetli iz marsičesa, ne le iz zadev, ki se tičejo zdravja in je prav žalostno, da ljudi, ki so prava zakladnica znanja in jim ga ni nikoli dovolj, ne poprosimo še za kakšno dodatno razlago! Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

14. jan 2010 12:03

Ognjič je napisal/a:
ajda66, samovšečna in nestrpna si zadnje čase ti. Saj te nihče ne ovira pri tvojem načinu prehranjevanja, ti pa drugim pusti, da uživajo po svoje. Kaj ti mar, če namesto juhe nekdo spije kozarec same smetane?proxima pa te lahko prosvetli iz marsičesa, ne le iz zadev, ki se tičejo zdravja in je prav žalostno, da ljudi, ki so prava zakladnica znanja in jim ga ni nikoli dovolj, ne poprosimo še za kakšno dodatno razlago!Ognjič

 

Jaz bi samo dodala: na učimo ptičev pet!

Mamamia

 

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. jan 2010 13:14

Pravilna zdrava prehrana dopušča tako različne načine prehranjevanja (od eskimske diete, kjer ljudje pokrijejo 75% dnevnih kaloričnih potreb z maščobami, in to ne samo nenasičenimi, do presnojedcev; od žgancev z ocvirki in kislim zeljem do črvivih medvedovih tac in vloženih ribjih očes), da se mi zdi proglašanje skoraj katerekoli hrane za nezdravo a priori, ne glede na količino, okoliščine, priložnost ali življenjski slog kuharja oziroma jedca neke vrste fanatizem (tisti, ki gledajo življenje predvsem skozi psihiatrične priročnike, so ga uvrstili med motnje hranjenja in ga poimenovali ortoreksija - kadar načinu in vrsti svojega prehranjevanja posvečaš nerazumno količino časa in mu podrejaš preostalo življenje, socialne stike in podobno). Nekoč sem si natakala kavo v lonček in odpirala petgramsko vrečko sladkorja, in neka sodelavka me je zamaknjeno pogledala in zašepetala "Bela moka, beli sladkor, bela mast - bela smrt!", kot bi izrekala čarovniške zakletve. Spet enkrat drugič je znanka, v tistem času prepričana vegetarijanka, na pikniku nadrla svojega sveže zaljubljenega promesso sposo, ki jo je hotel poljubiti: "Splakni si najprej to mrtvo žival iz ust!" Ob podobnih ekscesnih situacijah (ne gre za karikirano prikazovanje) se sprašujem, kakšno prihodnost ima civilizacija, v kateri lep del človeške rase še danes, v letu 2010 crkava od lakote in žeje, drug, manjši del pa stvari, ki bi prvemu delu najbrž rešile življenje, proglaša skoraj dobesedno za strup (pri čemer imam še zdaj emocionalnega mačka od včerajšnjega ogleda filma Rabbit-Proof Fence). Ne vem, čim bo kaj časa, se bom ponovno spravila malo brat teoretike patološkega narcizma, mogoče me bodo malo ozdravili predinovskega spleena v smislu "bolj stara, bolj tečna". lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti