Kdo je kuhar?

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

14. jan 2010 18:43

Imaš kar prav mamamia, res nisem Primorec "po krvi" a so mi neznosno všeč nekateri njihovi izrazi in med njimi je tudi se kliče namesto mu je ime. Tako da, to včasih uporabim povsem za dušo je pa hudič, da mi včasih uide pri resnem delu in sem potem kregan. Glede psa pa, ja, ko bo tudi tvoj dosegel to stopnjo bova pa kakšno rekla. Me pa še zanima, spoštovana Proxima odkod ti misel, da nisem Primorec, je kaj tipičnega kar odseva iz mojih postov ? Lep pozdrav obema. hedonist

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. jan 2010 19:08

@mamamia: bolj za sproti, komaj cakam, da bo pomlad (saj ves, kolesarji v bermudkah in te stvari). @hedonist: ne vem, najbrz je bilo na delu paranormalno (sem velika fanica x-fileov). lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

15. jan 2010 10:01

proxima je napisal/a:
@mamamia: bolj za sproti, komaj cakam, da bo pomlad (saj ves, kolesarji v bermudkah in te stvari).@hedonist: ne vem, najbrz je bilo na delu paranormalno (sem velika fanica x-fileov).lp, proxima

 

 

Aha. No, da ne bi predolgo enega in istega antidepresiva jemala, se najde še kak drug, mislim ista vrsta zdravila, samo kroglica je drugačna ...

Mamamia

mamamia

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

18. jan 2010 10:32

Pozdrav! Urška 79 je pod temo ,,mus,, spraševala, kako se naredi sladica,katero je iz suhih sliv pripravljal eden od tekmovalcev v oddaji kdo je kuhar. Originalni recept je 1/2 kg suhih sliv prekuhaš in ohladiš 1/2 litra sladke smetane 1/2 l rastlinske smetane malo limoninega soka žaletina Kuhane in ohlajene slive odcediš dodaš malo limoninega soka in zmelješ. Stepeš obe smetani skupaj, dodaš zmlete slive nakoncu pa vmešaš še žaletino pripravljeno po postopku z embalaže. PRELIV: 1 ZAVITEK GOZDNIH SADEŽEV SLADKOR -obvezno ker so drugače zelo kisli dodaš lahko tudi kakšen kozarec terana ali merlota mogoče žlico ruma ni pa nujno! Zmes vliješ v model, najbolje srnin hrbet, katerega si najprej obložil s plastično folijo za živila,na katero si položil zelo tanko narezane pomaranče. Postaviš za nekaj ur v hladilnik,pred serviranjem obrneš na ravno podlago,okrasiš s stepeno smetano in preliješ s prelivom iz goznih sadežev. Jaz sem količine zmanjšala na pol in dodala pol mlete žaletine! Super!!!! j04

Pokraculja  

član od: 13.8.2008

sporočila: 74

20. jan 2010 21:21

Hello... pozna kdo recept za predjed, ki jo je pripravljal današnji tekomvalec.... gamberi z limoninim sladoledom in medom.. me je moj sine zmotil.... pa nisem ujela.. kaj gre not. hvala za odgovor... nočko Pokraculja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15230

21. jan 2010 13:25

Če sem prav videla le sladoled na katerega je dal malo popečene gambere na maslu in prelil z medom. (ne vem če jih je solil ali še kaj dodal?).... Meni vsak dan nagaja siol med to oddajo....

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

26. jan 2010 15:32

Je morda včeraj katera ugotovila kako je pripravil sladico-torto? mascarpone mislim da je omenil, sladko smetano in nutelo... nitta

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

27. jan 2010 8:13

recept za gambere s sladoledom me je tako pretresel (v negativnem smislu) da sem si ga kar zapomnila. kuhera je kupil limonin sladoled (ne sorbet) proizvajalca leone, ga nalozil v kozarec, gor natresel odtajane gambere, ki jih je poprazil v ponvi in vse skupaj prelil z medom. in to je vsa umetnost. lp. a p.s. vsekakor dopuscam moznost, da mi spet manjka kako kuharsko znanje s katerim bi si lahko vsaj na priblizno razlozila kombinacijo teh treh stvari. mogoce me bo pa tu kdo razsvetlil??? a

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

27. jan 2010 23:30

julijasi mogoče ti bo malo bol jasno ko ti povem mojo zgodbo. Enkrat smo na morju zvečer zavili v pristno domačo "gostilno", zunaj so bile le 2 mizi-ponavadi se tukaj dobijo prave morske specialitete. In jaz kot velik ljubitelj škampov naročim seveda le te, na buzari in zraven kaj čmo drugega naročim pečen krompir. Čakali smo več kot eno uro in nato gospodar prinese vsem kar so naročili meni pa škampke in mlečni riž. (kje je moj krompir) :) povem vam, tako noro dobre kombinacije v življenju nisem jedla, ne prej ne potem! Še dobro da ni prinesel tistega krompirja :D Ti rakci imajo namreč zelo sladkast okus, zato so super kombinacija k sladkim zadevam-v mojem primeru mlečnemu rižu, se splača poskusiti :) nitta

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15230

28. jan 2010 10:21

Jaz nisem sprobala tega recepta, menim pa, da se da kombinirat zato, ker so gamberi sladkasti, tako kot škampi. Limona in smetana pa tudi sodita k morskim koktajlom. Je pa danes tovrstne eksotike vsak dan več in vredno kdaj poskusit nekaj novega... Ko prebiram recepte vrhunskih restavracij se včasih čudim kombinacijam mesa in čokolade ali še česa eksotičnega, toda očitno so potrebni novi pridihi in svežina....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti