Ocvrt piščanec

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

30. sep 2009 20:33

Če se kost da stran, potem to ni več TO. Kaj se pa potem "gloda"?

Če imam malo večja bedra, jih z nožem zarežem do kosti in potem paniram.

 

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. sep 2009 21:16

Jaz sem včasih zamorčke naredila iz kurjih bedrc in perutnic, potem sem se pa navadila: pravšnja temeperatura za začetek cvrtja, potem malo manjša, vsake toliko časa obrnem in nobene krvi ob kosteh, skorjica pa ravno prav hrustljava in lepo zlato-rumena. Brez muje se še čevelj ne obuje ... Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. sep 2009 21:28

S krvjo pri kosti je tako, da je tam, če ostane po zakolu, ker ne odteče.......sicer je pa ni.

rimljanka - zasebno mnenje

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. okt 2009 6:53

Jaz pa vedno bedrce na eni strani malo noter zarežem do kosti, potem 100% niso krvave, pa še hitreje se spohajo. Ja pa tudi glodati imaš kaj s kosti, hehe

Kyara

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. okt 2009 8:29

Zanimivo je to, da trgovinske pipike nimajo krvi ob kosti, ker se ubijejo na tak način, da kri odteče.

Vprašanje se nanaša na domačega piščenca, ki je zaklan na domač način, kjer ni poskrbljeno, da kri odteče v največji meri.

Če je kri ob kosti, ga ni načina cvrtja, ki bi tisto črnino odstranil. Kot pravi Rimljanka, tam je in pač ne gre ven.

 

F r i n a

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. okt 2009 9:37

Jaz piščanca malo pokuham prej. zzak1977

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

1. okt 2009 16:14

Tudi sama pred cvrenjem bederček spodnji in zgornji konec ob kosti zarežem.Fanj spaniram,da mi pri zarezi ne teče sok ven in se super spečejo.Res pa je,da ga treba obračat in s tem je skorjica enkratna,pa tudi speče se do kosti enakomerno.Ugotovila pa sem ,da se med pečenjem pocedi kri,če ni olje dovolj vroče in pa,če bederca niso prerezane po zglobu (če je poškodovana kost ).Kosi mesa npr.,hrbta ali prs piščanca se pa po razkosovanju morajo malo pustit,da se pore na kosteh zaprejo in potem ni problema.Domači piščanci imajo žilico ob kosti bolj močno-debelo,kot pa umetno hranjeni piščanci zato ta pri pečenju hitro poči in je tudi ta lahko vzrok da se pocedi kri iz žilice,ki je na bederčku še posebej izrazita na mreni se drži kite.Ta se pri cvrenju skrči in to povroči,da žilica poči.Drugače je pa stvar čisto užitna in ni nič narobe z vilico odstaniš "črno pohanje " in to je to. sensia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. okt 2009 16:57

Evo, počasi se nabira dovolj gradiva za doktorsko disertacijo. Zanimivo je to, da se nekje vsi ujemamo kako scvreti piščančje bedro, primerjajte to s temo o golažu. Emina ( iz prvega posta ), upam, da so bedra lepo pečena, tokrat ni bilo kontradiktornih navodil.

ežoj

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

1. okt 2009 17:29

Repetalke

rrr

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. okt 2009 18:19

ribaracarak je napisal/a:

Repetalke

rrr

Pri nas pa možev bratranec reče "repetničke" (še iz otroštva) in zdaj so perutnice tudi za vse naše otroke "repetničke".

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti