Cup cakes-lepo okrašeni mafini

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 18. sep 2009 10:37 | ogledi: 18.983 | odgovori: 11

Na tem linku gledam male cup cakese, pa me zanima ali so te barvne kreme maslene, smetanove zagotovo ne, ali je to kaj drugega. Je katera bolj pametna kot jaz?

http://cupcakesbyles.blogspot.com/

ANJA[klepetulja]

sovica  

član od: 21.12.2006

sporočila: 20

18. sep 2009 11:03

Ko sem nedavno brskala o temu na internetu, sem opazila, da ima največ receptov za kreme za 'cupcake' tri osnovne sestavine: -sveži sirček (neslan), npr. Philadelphia, lahko bi šel tudi mascarpone,... (nekaj receptov je bilo bolj nenavadnih s kislo smetano ali celo beljaki) -maslo -sladkor (navadno sladkor v prahu) Temu potem dodajo naravna (ali umetna) arome in barvila za izboljšanje okusa in izgleda. (Tega je malo morje oz. si tu omejen samo z domišljijo.) Verjetno ti bo znal še kdo drugi bolje odgovoriti, ker vidim, da so na linku, ki si ga dala percej različne kreme na kolačkih (če so vse kreme). Morda ti bo znala kaj več svetovati Vanja_v_ZDA, ker so te sladice tam bolj aktualne kot v Sloveniji. Če si pa iz okolice LJ, te to mogoče zanimalo, da imajo tudi v Ljubljani trgovinico/slastičarno s cupecaksi oz. malimi torticami, kot jih tam imenujejo. http://grajske.com/default.aspx Sporočilo je spremenil(a) sovica dne 18. 2009 11:13

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. sep 2009 11:26

Ja, to je maslena krema, uporabiš lahko kakršnokoli, z dodanimi barvili. Smetana na žalost ni tako obstojna. Še kar solidna maslena krema je npr. z dodatkom čokolade (stopljeno čokolado vmešaš v stepeno maslo s sladkorjem) ali pa s pudingom (kuhan bolj trd puding vmešaš z maslom in sladkorjem). Američani veliko uporabljajo maslo + sladkor + malo sladke smetane (velikokrat na blogih zaslediš, da je najboljša), kolikor imam izkušenj, pa pri nas niso ravno navdušeni nad njo. S sirčkom (npr. filadelfija) pride krema bolj mehka, je pa boljša kot samo maslo in sladkor. matilda

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. sep 2009 12:59

sama sem belo pariško kremo zmešala z mascarponejem in okrasila. super dobri so bili. bannanna_v_slo ;)

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. sep 2009 16:03

Kot sta ti ze sovica in matilda povedali, so kolacki okraseni z nekaksno masleno kremo. Po moje lahko okrasis tudi s smetano, natanko tako kot torte, le da potem ne dodajas okraskov iz ticine mase, lahko pa das razne perlice ali bonboncke. Se nekaj idej in receptov: http://www.cupcake-creations.com/ LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. sep 2009 16:30

No, vsi Američani so čavknjeni na tale "icing" za cupcakes, jaz ga pa absolutno ne maram. Še posebej ne, ko dodajo umetne barve. To maso uporabljajo tudi zaprevleko čisto navadnih tort, tistih, ki niso prerezane in polnjene. V bistvu spečejo biskvit z maslom ali margarino in potem biskvit kar premažejo in okrasijo s to maso. Taki torti se reče "sheet cake".

 

Tukaj je recept moje sosede, tiste, ki je bila v neki šoli za peko peciva. Ona je res mojstrica in dela čudeže iz tega icinga. Včasih doda kakšen ekstrat, kot na primer olje limonine ali pomarančne lupine, timijan, ipd. No, meni kljub temu to ne tekne.

 

350 g philadelphia sirčka (skuta je premokra, ne glede na to, da drugi pravijo, da je sta skuta in Philly sirček eno in isto.)

680 g sladkorja (ja, šesto osemdeset)

1 žlička vanilijevega ekstrata

6 dag masla

Vse skupaj zmiskaš, da dobiš gladko maso in namažeš po torti. Sicer se naredi skorjica, če zelo dolgo stoji, res pa je, da ne steče in je soft (for lack of a better word). Mislim, da se s tem tudi zelo lepo piše.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 18. 2009 17:20

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. sep 2009 21:45

Pa to mi zgleda kot neka skutina krema, ki je zelooo sladka. Bi blo treba probat. ma po moje, če se da tista skuta od Mu - Lj mlekarn, ki je že pasirana, bi šlo, ker je taka gosta in ni nič vodena. Po moje skoraj boljše kot sirček Philadelphia. Bo treba probat, ma samo iz polovice sestavin, da vidim kaj bo ratalo. vanja hvala za recept. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. sep 2009 21:55

Katarina, skuta ne bo v redu. Ta ima manj suhih snovi in manj maščob kot Philadelphia sirček. Okus ni prav nič skutast in zelo, zelo sladko je.

Če bi bil okus po skuti, bi to verjetno, sicer manj sladkano, tudi jaz jedla. Skuta je ena mojih najljubših zadev in jo moram sama delat, ker se je v trgovinah ne dobi.

Kot sem omenila, recept imam spravljen, soseda dela po njem ob vsaki priložnosti, meni pa niti na misel ne pride, da bi to še kdaj poskusila ali pa sploh šla delat.

Če so lepo narejene, so cupcakes prav srčkane umetnine.

Vanja

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. sep 2009 22:09

a tako pol vanja. sem razumela. ne vem, če bi probala iz Philadelphije, mam občutek, da mi ne bo dobro. No sej, če ne smetana Hulala, al pa kaka nutella krema, al pa kakršna koli, ki se ne suši, se še vedno lahko da na muffine. Če bi bla gor na muffinih maslena krema v taki količini kot so narjene vrtnice, jaz sigurno ne bi jedla, z smetano al pa kako tako kremo, bi pa jedla. No sploh, če so kake divje barve, me odbija za pojest, za oko, je pa lepo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

21. sep 2009 13:44

Hvala punce za odgovore. Zdaj me čaka samo še akcija :) ANJA[klepetulja]

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

21. sep 2009 17:56

Kako so pa te vrtnice narejene? Meni so prav luštne.... alibaba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti