Robotski sesalniki

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

17. sep 2009 0:45

Iiii, luštkano. No, drugače se moji mački sesalca bojijo kot hudič križa, ampak tale bi jim bil pa gotovo zanimiv. Pa meni je tudi, čedalje bolj... A niso to sanje prenekaterih gospodinj in gospodinjcev - imeti robotka, ki sam čisti? RadaJem

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

17. sep 2009 2:47

Jaz imam IRobota kak mesec in se mi zdi super. Pa še cenejši je bil kot navedeni na sliki.

Seveda ne počisti vsega, ampak veliko pa. Kakšenkrat je že treba bolj podrobno posesat, ampak prahu in smeti je vseeno bistveno manj. Globinski ravno ni, pa tudi s kakšnimi večjimi smetmi, npr. listjem, ima težave. Tepihi ga pa ne motijo. Priporočam.

Nasja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. sep 2009 7:14

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Loni, kako pa ta zadeva splazi s parketa na tepih? Se spogledujem z nakupom...

[pika] Vanja
Deluje, zna tudi kam splezat, če pozabiš vklopiti namišljeni zid, tole slednje je super domislica, ker tam se obrne in gre dalje svojo pot. Pri nas ga imamo vedno nastavljenega na vrhu stopnišča. Loni Makaroni

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

17. sep 2009 13:02

Eto, pri nas ima robotek celo nekaj svojih imen, kot kak hišni ljubjenček ) Ko gremo zjutraj od doma, grejo vsi stoli na mizo in "Gizmo" na delo Je v redu in posesa do te mere, da imaš občutek, ko se vrneš iz službe, da so tla čista. Je pa res, da imamo pri nas povsod povsem gladka tla, brez tepihov in ostalih tekstilnih oblog. tako da res vse zelo lepo posesa. Seveda brez klasičnega sesalca vseeno ne gre, ker robotek ne doseže povsod. Mi smo otroke pač lepo navadili in ga pustijo pri miru. malo borbe je bilo le prvih nekaj dni, sedja ga pa še opazijo ne več.

mk66  

član od: 29.3.2009

sporočila: 32

17. sep 2009 19:22

Robotski sesalec imam že več kot 1 leto. Kupila sem ga z namenom, da bi mi sesal pod posteljo, ker sem se naveličala večnega plazenja po tleh spalnice. Sedaj pa moj "Ferdo" sesa celo stanovanje pa še mami me večkrat naprosi da ji ga posodim. Kotov sicer ne doseže ampak kaj moram pa naredit tudi jaz. Nečakinji običajno ležita na postelji z glavo dol in mu dajeta prosto pot s tem da dvigata pregrinjalo. Super uporabna igrača za velike in male. Moj je bil nekaj čez 200€. mk66

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

17. sep 2009 21:28

Mi imamo Roombo dobra 2 tedna in smo zadovoljni! Naš model ni globinski, je pa globinski sesalec zadnja generacije Roombe, ki ima tudi ceno in lahko posesa npr. jogi do 8 cm globoko. Naš sesalec posesa tudi kote, najbolj luštno je, ko ga spustim pod posteljo in je čisto . Spustim ga povsod razen v wc in garažo. Gre tudi na tepih, imamo takega z daljšimi dlakami in ni problema. Prav frajersko je, ker je naštiman, da sesa, ko nas ni doma in ko pridemo domov je po tleh čisto! Da ne omenjam, da je, odkar imamo ta sesalec, bolj pospravljeno. Po tleh ne ležijo več stvari, vsi pridno sproti pospravljamo in ko rečem otrokoma (4 in 6 let), da pospravita svoji sobi, ker bomo "spustili" sesalec, tudi ni problem jima pospravit. Lp, Asja

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

18. sep 2009 9:44

Ojla, tudi jaz sem si ga privoščila na sejmu v Celju, bila sta dva ponudnika, na veliko opevana "ameriška romba" draga ko pes in še ena firma ( ne bom delala reklame) , ki prodaja kitajske, mene to sicer nič ne moti , samo de dela, saj tako vemo da se večino tehničnih stvari izdeluje tam. Kar se tiče nove rombe sem zelo skeptična poslušala sem prepričevanje enega prodajalca pa drugega obadva pa prodajata Rombo, interpretirala sta mi precej različne podatke glede globinskega stepanja, ko sem jih vprašala zakaj je njihov 3 x dražji od konkurenčne firme, ki je prodajala nekaj metrov naprej, so mi zabrusili da je tudi toliko boljša in da če hočem da mi bo delal tri mesece ali da ga bom imela v vitrini naj ga kar kupim pri konkurenci, ker to so "kitajčki" na njihovi rombi pa ravno tako piše na podnjem delu - made in China, ampak baje po patentu. Evo tako sem odšla h konkurenci, ker so bili dosti bolj prijazni, ko pa sem njih vprašala zakaj imajo sosedje tako dragega so mi samo rekli, da je bil pač eden izmed prvih na trgu, ki je zastavila visoko ceno in sedaj ne morejo tako drastično spuščati cene, pa še direktni uvozniki niso, potem pa tako vemo kam pridejo cene preko posrednikov. Za robotka, ki je po izgledu nekoliko bolj robusten in višji od rombe ima pa zato tudi večji zabojnik za smeti sem odštela 290 €. Seda pri nas že nekaj dni veselo sesa in čisti, ko pridemo domov ni sledu o smeteh po tleh , moram ga pohvaliti da je priden pa še zgovarja se ne . Res pa je da mu koti delajo nekoliko težav, preprogo lepo posesa, tako da za dnevno vzdrževanje čistoče je super za kakšno generalko pa seveda ne . Toplo priporočam Blitva

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

18. sep 2009 10:49

209 $ = okrog 310 € + poštnina. Muffin, moraš pa tole upoštevat: Model 530 je pri nas okrog 400 € v akciji (no, bil je v akciji pred 3. tedni). Nima daljinca, nima timerja in ima le dva svetilnika oz. navidna zidova. Daljinec pride prav, da na hitro kaj posesaš oz. ga pelješ do določene točke ali če se ustavi npr. pod posteljo (če nima bazne postaje v istem nadstopju, se ustavi, ko konča). Navidezni zid oz. svetilnik pa pride prav, če želiš več prostorov posesat, da posesa najprej enega in gre potem v drug prostor. Za timer pa itak vemo, da pride vedno prav. Mi imamo model 580, ki ima daljinca, timer in 3 navidezne zidove/svetilnike. Tole pišem le kot navdušena uporabnica in nimam nič s tem. Lp, Asja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

18. sep 2009 11:19

Asja, a ni 209 $ cca 140€???

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti