Robotski sesalniki

mazako  

član od: 20.1.2011

sporočila: 28

22. jan 2011 21:19

Kaj v bistvu ta romba dela sesa ali pometa . Koliko posesa,da gre nazaj na bazo. Sem slisala,da so najbolj kuplive 555. mazako

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

23. jan 2011 16:42

Se mi zdi, da je bistvena razlika med pometanjem in sesanjem v dvigovanju prahu; pri pometaju prah "kotališ" po prostoru in s tem se intenzivneje dviga v zrak, pri sesanju pa krtačka ta prah v veliki meri takoj poskrka v kaseto. Torej sesalec romba - sesa. Mi imamo rombo 581 in smo z njo nadvse zadovoljni. Ob 7.15 zapusimo hišo, ob 7.30 ima on nalogo da posesa okrog 80 m2, ko pridemo ob 16. domov je on poln smeti na svojem mestu. Izpraznim koš. Odnesem ga v prvo nadstropje (priznam, vsak drugi, tretji dan!) in posesa še spalne prostore. Čez vikend pa ima on posebno nalogo...da nas budi. Ob 7.30 ko se vklopi ga gremo ugasnit, potem pa je spanca tako ali tako konec. Kajti čez vikend smo pri nas klasiki - sesalec in mokra krpa. Slabost: v enem od WC-jev se mi zagosti pod visečo WC školjko (na dveh pa gre normalno mimo..., mi ni jasno, kaj mu je pod tisto školjko tako zanimivo). Razmišljam o scoobi, vendar me je malo strah, imamo ščetkan in oljen parket pa se bojim, da bi kdaj kaj "polil" ali preveč zmokril... Desanka

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

23. jan 2011 22:12

mazako je napisal/a:
Kaj v bistvu ta romba dela sesa ali pometa . mazako
Moj mož meni, da gre pri tem sesalcu bolj za dovršeno pometanje (kakor sesanje): (1) ker bi bilo sesanje najverjetneje energetsko preveč potratno (za takšno akumulatorsko napravo) (2) ker ima sesalček en kup "pometalnih" metlic in valjčkov: Izkupiček "sesalnega pometanja" se shrani v izvlečnem "košku", ki je sestavljen iz večjega dela za večje smeti in manjšega dela s filtrom za bolj fine prašnate delce kafetarca Sovica Oka

mazako  

član od: 20.1.2011

sporočila: 28

24. jan 2011 8:34

Hvala kafetarca za slikice,za mnenje,saj tudi jaz mislim , da gre bolj za pometanje. To je tako v redu,prideš domov,lepo čisto.Ali mogoče kateri ve, če pobira majhne kamenčke.Pri meni večni problem.Otroci direktno iz igrišča na parket tako da so vedno prisotni kamenčki. Tako ,da je že kar nekaj luknic. Lp mazako

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

24. jan 2011 12:50

Ja ja, kamenčke pobira! Nekaj pohištva imamo »na nogicah« (garderobna omara, TV regal in sedežna garnitura) in ta sesalček je ravno dovolj »visok« in okreten, da doseže celo ta (naj)težje nedostopna mesta . Ko vidim, koliko smeti se dnevno nabere, mi je jasno, zakaj sem morala tako pogosto menjati vrečke na klasičnem sesalcu. Vorwerkove so kar drage, tako da se mi bo robotski sesalček slej kot prej povrnil . Zaenkrat le pohvale. Če finance dopuščajo, toplo priporočam . Naš model (520) je malo bolj glasen , sicer b.p. Itaq ga vključim takrat, ko gremo od doma . p.s. zgornje fotke niso moje , našla sem jih na spletu, so pa nazorne . kafetarca Sovica Oka

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

24. jan 2011 12:57

Roomba lepo pometa, šibka točka pa so mu dalši lasje in pa pasja dlaka - če gre za dolgodlakega psa. Problem je, ker ščetke med vrtenjem dlako ali lase navijejo med drugim tudi okoli pogonskih osi, od tam pa jih potegne v ohišje mehanizma in med zobata kolesca. Mi smo jo nekajkrat že temeljito razdrli in očistili, pa se dokaj hitro ponovi. Pokaže pa se tako, da po nakej minutnem delu preprosto počaka in ne dokonča dela. Razen tega pa je čisto OK, čisto solidno "pomete", vsakih nekaj dni pa je še vedno potrebno uporabiti pravi sesalec. Taka je naša izkušnja. In naša Roomba bo zdaj najbrž nekaj časa počivala.

 

lp

robida

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

24. jan 2011 17:18

Bolj berem, manj mi je nejasno, kaj je to za "fore" med pometanjem in sesanjem. Kaj storiš "s ta velkim sesalcem" drugače kot stori romba? Kaj storiš "s klasično metlo" drugače, kot stori romba? Na koncu so tla pometena - posesana /isti k...c/ in so čista. Med fugami ni prahu in tudi v parketu, ki je ščetkan in ima fine vdolbinice ni prahu. Kaj vas torej toliko iritira ta naveza sesanje-pometanje? Pa brez zamere; moje vprašanje je samo zaradi tega, ker bi rada razumela, kako drugi gledajo na te stvari; oz. zakaj je enim tako pomembna (in v čem) je ta razlika. Jah, danes sem "pikolovska". Desanka

mazako  

član od: 20.1.2011

sporočila: 28

24. jan 2011 21:26

Pometanje in sesanje je po moje razlika.Zmetlo pometeš prah,z sesanjem ga izsesaš,posebno iz preprog. Pa brez zamere mazako

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

24. jan 2011 22:10

@ Desanka: sesalci so zelo delikatna "aparatura" Moj dedek, ki sicer sesalca še ni držal v roki, prisega na vodnega, vodnega in nobenega drugega @ mazako: strinjam se z zapisanim, a dodajam tole... Pometanje sem vedno povezovala z odstranjevanjem grobih delcev , med tem ko fine delce (= prah) običajna metla predvsem privzdiguje in meša z zrakom . Pri Roombi je drugače, saj je med "omelom" in "smetišnico" zelo kratka pot, zraven pa priskoči še "sesalček". kafetarca Sovica Oka

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

25. jan 2011 15:42

Mateya :) je napisal/a:
Mi tudi že kako leto uporabljamo roombo (zumba - jo je krstil moj dragi:) pri dveh kratkodlakih psih v hiši mora biti res vsak dan posesano sploh pozimi ko jima na veliko odpada dlaka, kar zumba naredi brez težav. Kupila sva še enega od nekega slovenskega prodajalca na spletu za 199€ in se komot primerja z roombo-celo čas sesanja je daljši kot rumbin saj je ta že postala malo zmatrana. In pri dveh sesalcih je vse posesano v trenutnku, sicer pa vsak teden posesam še "na veliko" z navadnim sesalcem. Pred kratkim sva kupila še scoobo na e-bayu za zelo ugodno ceno, ki pomiva po tleh in je tudi fajna, vklopiš greš na sprehod za urco, ko prideš nazaj se pa vse sveti :) Mi je bilo pa na začetku res malce neumna ideja kupit vse te strojčke, ki sami vse delajo ampak se navadiš in imaš potem več časa za ostale stvari. Mateya :)
Mateya a mi prosim pošlješ na zs spletni naslov slovenskega prodajalca,kjer sta sesalec kupila za 199 EUR? Kdaj pa sta ga kupila? Jaz že nekaj časa razmišljam o nakupu te zadeve, a so mi bili predragi. V Neckermannu npr jih imajo od 400 eur naprej če se ne motim Kaj pa imaš na tleh? Zaradi scoobo-ja sprašujem. Nevem kako se obnese na parketu? Kolk sta pa dala za njega? Tanaya Sporočilo je spremenil(a) Tanaya dne 25. 2011 15:45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti