Izpadajo mi lasje - najbrž zaradi prenehanja kontracepcije

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

tema odprta - 4. sep 2009 12:25 | ogledi: 2.078 | odgovori: 5

Prosim za nasvete oz. izkušnje, če ste imele podobne.

Pred leti sem prenehala s kontracepcijskimi tabletami - za pol leta, ker sem imela težave s krvjo - preveč trombocitov. V teh mesecih so mi zelo izpadali lasje. Ko sem tablete začela jemati spet, se je stanje izboljšalo. Pred enim mesecem sem spet prenehala - tokrat iz razloga, "da pa bo kmalu čas" za družinico....in spet...lasje izpadajo. Bojim se, da bom prav gola! Pa še tako službo imam, da dnevno srečam vsaj150 ljudi - dijakov, zato mi je to še bolj grozno.

Ste imele podobne težave? Kako ste jih reševale? Hvala za vse nasvete.

roznik

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

4. sep 2009 12:30

Jaz ti svetujem da greš na pregled k zdravniku glede ščitnice, če bo to ok, pa potem naprej iščeš vzroke. Je bilo podobno po prenehanju KT nakar se je izkazalo da ga svira ščitnica... p

jadra  

član od: 30.1.2007

sporočila: 32

4. sep 2009 17:16

Poskusi z terapijo proti izpadanju las od Vichija,zelo učinkovito,preverjeno. jadra

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

6. sep 2009 14:39

To se je zgodilo tudi meni in je trajalo kakšna dva meseca. Sem se prav bala jih umivat in krtačit - pa še dolge imam. Potem pa se je uredilo in mladih laskov je cel kup. lp, vanjatajnsek

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

7. sep 2009 21:28

tudi sama sem imela obdobje izpadanja las, kmalu po porodu, lasje so zrastli a tako gosti in močni niso več, 3m

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

8. sep 2009 18:13

Boje,da se oglasiš pri tvojem zdravniku. Jaz sem imela težave pol leta po tistem,ko sem že prenehala jemati konatracepcijske tbl.,ki so se vlekle skoraj eno leto.Najprej odpadanje las,cepljenje nohtov,mozolji po obrazu in hrbtu (v puberteti nisem bila niti pribljižno takšna),suha koža.Kljub negi,vitaminskim tabletkam,raznim preparatom,kozmetičarki,ni bilo nič boljše. Zravnica me je kao potolažila in rekla,da je pri enih pač tako in da je tudi ona imela podobne težave.Tudi ščitnico sem prekontrolirala.Bila je ok. Upam ,da boš kmalu bolje. ATNES

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti