Nova trgovina z dekoracijami za torte, kekse, peciva

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. sep 2009 7:28

Kratko poročilo:

Trgovinica se imenuje Bon Bon & Chocolate (v prostorih VIDAU in DANEU), njen sedež je v Trstu na glavni ulici Via Carducci. So glavni toobmočni ponudnik slaščičarskega materiala. Sedaj torej odpirajo trgovino tudi v LJ.

Polovico izdelkov, po klepetu z gospo v trgovini, še ni na policah. Sem bila pa radovedna in me je peljala v ozadje trgovine, kjer imajo še ogromno neodprtih škatel in artiklov. Zagotovila mi je, da bodo imeli praktično vse, kar me punce potrebujemo :) Imeli bodo tičino maso na kile, prav tako marcipan in giandujo (lešnikovo maso). Marcipan bodo imeli tudi v že pobarvanih variantah. Tekoče barve po 600 ml bodo tam okoli 2€ (pestra paleta odtenkov), imeli bodo tudi barve v prahu, spreje, raznobarvna pisala (to vse sem videla v škatlah).

Cene le-teh izdelkov še niso na voljo, so samo za tiste, ki so na policah. Zdijo se mi zmerne oz. primerne našim razmeram (če nekako rečemo, da je PV malo zasoljena, sveisvašta pa poceni, smo tu nekje vmes...) Tudi za rožice je cena zadaj, tako kot pravi spela. Imajo jih pa v raznovrstnih oblikah in barvah, kar simpatične so.

Moramo počakati še kak teden, dva, pa bo slika ponudbe že bolj realna. Spletne strani nimajo, tudi italijanske ne.

Končno smo dočakali nekaj takega tudi v LJ! Sem happy :)

 

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

4. sep 2009 8:06

Spomnite me, kje je podhod Ajdovščina? A je en vhod tam zadaj za hotelom Union? Hvala! Moycaa

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

4. sep 2009 8:22

Križišče: Gosposvetske, Slovenske; nekoč smo rekli: pod Metalko.

 

Pozdravček!

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

4. sep 2009 9:02

Čao, uf, končno nekaj v centru Ljubljane, z "normalnim" delovnim časom (v PV zunaj mesta je kar malo težko priti do 16 ure, pa še sobote niso na voljo). In seveda z "normalnimi" količinami, ker eno škatlo istih rižic ali celo kilo perlic imamo ene dovolj za celo življenje.. ha ha. No, tudi jaz si bom šla en dan malo napasti očke in kaj nabavit. Me pa zanima, če bodo na voljo tudi kakšni drugi slaščičarsko/pekovsli pripomočki, recimo pekači, modeli...? Aja, pa še to moram napisat - sem teden ali dva nazaj naročila tičino pri Ramsu, pa mi je gopsod ob dostavi povedal, da bodo razširili asortiman in obnovili spletno trgovino. Samo sem oa pozabila vprašat, na kakšen način razširili - samo prehrambeni "pripomočki" ali tudi "tehnični". Katera ve? Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

4. sep 2009 9:12

Dragička, hvala. Potem je tam kjer mislim da je. Moycaa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. sep 2009 9:28

Anomis je napisal/a:
Me pa zanima, če bodo na voljo tudi kakšni drugi slaščičarsko/pekovsli pripomočki, recimo pekači, modeli...?

Anomis, ja, to sem pozabila vprašati, sem se spomnila na poti domov :))

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

4. sep 2009 9:29

Pravzaprav... spustiš se po stopnicah pri Mobitelu, bivši Tkanini..., trgovinica je tik ob AJDI (picerija)

 

Pozdravček!

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

4. sep 2009 17:20

O, packe, a ste morale povedat. Zdaj se bom pa prav morala tja peljat in zapravit kup denarja...

čoko

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. sep 2009 9:38

Pekačev in modelov ne nameravajo prodajati.

Sicer pa se police počaaasi polnijo. Imajo že tekoče barve, vendar črne ni med njimi, so si zapisali in bodo dobavili (čeprav se jim je zdelo zelo hecno, zakaj bi kdo sploh barval s črno...)

 

Cena 1 kg tičino mase je 7,5€Cena 1kg marcipana je 8,5€.

 

Trgovina je odprta normalno in ob sobotah dopoldan tudi (sporočim še točne ure).

Pa še to - ne poznajo izraza tičino masa, tudi massa bianca ne, razložiš pač, da je za prekrivanje tort, podobno marcipanu. Bom pa naslednjič pogledala, kaj piše na embalaži.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 12. 2009 12:12

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

12. sep 2009 13:20

SUPER!! katka lopatka, hvala za informacije! girica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti