Po dopustu

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. sep 2011 18:56

Kako že gre tisto: kdor išče, ta najde ... Sploh če ima strah velike oči.

Ker, zanimivo, tudi žrtve uličnih nevšečnosti so večinoma nesamozavestni ljudje, ki to kažejo že z govorico telesa.

 

Sicer pa, potem to ni bil galeb, če je kdo moral posredovati, pač pa nasilnik, med njima pa je bistvena razlika ...

 

Če bi ti že na začetku povedala, da je bilo potrebno posredovanje, bi bili verejtno tudi odgovori drugačni, tako nas je pa večina vse na hec obrnila. Ker galebi so  pa ja bili legende, zaradi njih so se turistke vračale ...

 

Ti si eno tako mlajše bitje?

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. sep 2011 19:15

Ma ja, galebi niso nasilni, pa tudi motiti ne marajo.Oni so taka konsenzualna bitja.

Vendelina jr.

Mygrace

sporočila: 6506

29. sep 2011 7:45

Mamamia, ne smemo se preveč zanašati na teorijo viktimologije...vsaj v Ljubljani je že tako, da če kažeš preveč samozavesti, dobiš hitro po buči..sploh, če si tujec ali uspešen glasbenik iz tujih logov ali pa če preveč uč vržeš na domača dekleta...ostanki kulture vaških veselic pač.

Se poznajo novi časi.

Mygrace

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

29. sep 2011 9:44

Imam občutek, da pretiravaš Tisa . Očitno pa ti greš na plažo ne zaradi morja, sonca, lenarjenja , uživanja ampak zato, da boš ugotavljala kateri moški je galeb, kateri ni, kateri bulji preveč, kateri ravno prav, koliko metrov je kdo oddaljen od tvojega teleščka in ali je to še spodobna oddaljenost.....skratka, če bi na plaži iskala tiste prave morske užitke potem ne bi imela niti časa niti motiva delati analiz o galebih.

So mi pa silno všeč sproščeni komentarji kolegic pa saj za njih že iz prejšnjih pisanj itak vem, da so kul in naravne pri vseh zemeljskih užitkih.

Tako da, Tisa, vse bolj se mi dozdeva da plaža ni zate , si bolj samostansko usmerjena in najbolje je, da nanjo ne hodiš pa boš imela mir in nobenih poželjivih pogledov  ali pohujšljivih besed.

hedonist

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

29. sep 2011 10:40

Jooooj,kaksne skrbi imate ene

Jaz se ne spomnim, da bi me kdajkoli v zivljenju kaksen galeb obletaval na dopustu , verjetno sem bila tako grda, da me je lahko samo mama imela rada ... Zdaj, ko sem v tretjem zivljenskem obdobju in tako rekoc ze z eno nogo v grobu, pa tako ali tako te skrbi ne bom imela ( se s sniclom okrog vrata me ne bi povohal niti pes )

Nena-morje

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. sep 2011 12:20

zgleda, da smo na kulinariki same grde, ampak vsaj kuhat znamo

Sonja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

29. sep 2011 12:25

Nena-morje

JJ

Mygrace

sporočila: 6506

29. sep 2011 12:55

Nena-morje, že nisi dobre vabe ponudila

Mene so obletavali, evo na kakšen način:

http://www.youtube.com/watch?v=EBcLLEaaffw&featu

 

Vreme je hvalabogu še vedno pravšnje za  popravni izpit

Mygrace

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. sep 2011 13:25

Mene pa na galebe nesmrtno spominja tale pesmica, ki so jo v '80h do nezavesti praskali vsi one-man-bendi po dalmatinskih terasah (ampak mi je v originalu še zdaj strašno všeč :)))): Alan Sorrenti: Tu sei l'unica donna per me lp, proxima

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

29. sep 2011 14:07

Jaz pa tiso popolnoma razumem. In vem, da ne pretirava, ker vem, da taki ljudje obstajajo. Taki, ki nimajo smisla za sočloveka, ki ne vejo kje je meja in imajo očitno neke socialne probleme.

In ti komentarji "potem si pa res nekaj posebnega" ali "ti vidiš tisto, česar ni"... so neumestni. Če ona to občuti kot neprijetno, to je neprijetno in pika. Meni se je tudi že to dogajalo (pa ne, nisem nič posebnega), ampak na plaži v množici, kjer je bilo lažje "pobegniti".

Se mi je pa dogajalo tudi, da me je nekdo zasledoval, sicer ne na plaži, ampak v mestu in proti domu. Počakal me je tam, kjer me je očitno večkrat opazil in hodil za mano, zraven pa nekaj momljal. In NE, ni samo hodil za mano, ker sem naredila preizkus-sledil mi je kamorkoli. Bila sem že pošteno prestrašena, potem pa sem se enkrat obrnila in mu povedala, da ga bom stolkla z marelo (zložljivo, ki sem jo imela ravno v roki), če ga še enkrat vidim, da hodi za mano (v resnici ni bil dosti večji od mene in bi bilo to recimo izvedljivo), vse skupaj pa podkrepila še z nekaj kletvicami. Tip je rekel "Adijo",  se obrnil in šel

Ko se zdaj spomnim, mi je res smešno, ker sem 14 dni v strahu hodila naokrog, potem sem se ga pa s tako lahkoto znebila.

Tisa, mogoče ti bo pa moj pripetljaj kaj v pomoč

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti