Sladica z beljakovim testom in sadjem

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

tema odprta - 6. avg 2009 10:17 | ogledi: 5.276 | odgovori: 5

Lepo pozdravljeni,

na dopustu sem jedla eno zanimivo sladico. Sestavljena je bila iz plasti beljakovega testa, "kremšnit" kreme, verjetno smetane in mešanega sadja. A ima kdo kak recept, ki bi spominjal na tole? Sicer bom probala eksperimentirat, a z receptom bi bilo lažje

Lp, tjasa

[kokoska] tjas

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

6. avg 2009 10:56

Ravno včeraj sem gledala odajo "zloglasne" Nigelle, ki je naredila sladko beljakovo maso, dodala ji je žlico kisa in 2 žlički škroba (ker to baje ohrani sredico testa mehko in manchmelowo - njene besede), to namazala na peki papir in pekla v pečici, ki jo je segrela na 180°C in takoj, ko je dala v pečico beljakovo maso, temperaturo znižala na 150°C. Mislim, da je imela v pečici 30 minut, nisem prepričana. Ko je vzela iz pečice, je zadevo (obrnjeno na glavo) položila na pladenj, premazala s stepeno sladko smetano (precej na debelo, vsaj 2 cm, če ne več), po vrhu pa potresla s sredico pasijonke. Seveda lahko uporabiš drugo sadje. Na koncu je bil lep posnetek (predvidevam da njenega) sinčka, ki je splezal na stol in sladico napadel z rokicami =) LP

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. avg 2009 11:16

Hvala rimljanka, bom probala na osnovi tega naredit. Sladica, ki sem jo jedla, je bila sicer "rezina", beljakovega testa je bilo dve plasti, vmes pa več plasti rumene in bele kreme ter sadja. Bom malo po spominu in malo po navdihu probala scumprat. :) Lp [kokoska] tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. avg 2009 11:38

Hehehehheh! Kdor brska.... mislim, da je morala biti tista sladica zelo slična temu receptu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2535 Mogoče bo še koga zafirbcalo, da bi probalo. božansko dobro je :) Lp [kokoska] tjas

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

6. avg 2009 12:37

Jessie oddajo sem gledala tudi jaz...kuharica je naredila torto Pavlova.....to naj bi bila jed, ki izvira iz Avstralije http://www.vegeta.si/articles/avstralija pod temo značilne jedi je opisana tudi Pavlova ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti