Mum 4701

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. feb 2010 9:35

Nnatalija, mogoče bi pa veljalo tule upoštevati en nasvet nekdaj zelo aktivne članice Veri, ki je nekoč rekla, da je fino, če imaš te mašince tudi vsako posebej (posebej sokovnik, posebej multipraktik, za rezance ...), ker če se ti ena pokvari, lahko še vedno vzameš drugo, če imaš pa samo nastavke, si pa v primeru okvare 'bosa'.

Atina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. feb 2010 9:46

In zato pride tudi navaden mikser prav... muma po svetu ravno ne morem nosit.

Loni Makaroni

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

24. mar 2010 14:34

No, takole: pred dobrim mesecem sem bila trdno odločena, da grem po MUM v Celovec, zdaj pa mi je kot naročena prišla M. akcija "pokaži in prihrani". In sem zelo ugodno kupila 600 W Mum 47 A1. Zdaj vsaj nekaj časa ne bom več špegala za močnejšimi; moram najprej tega dodobra izkoristiti in dokupiti še kakšen dodatek. jankica

Buby  

član od: 17.8.2006

sporočila: 19

16. maj 2010 12:14

Zdravo, mene pa zanima, kako uporabnice tega super robota rešujete naslednjo "težavo": ko je treba zmiksati reči, ki jih imate v vodni kopeli in ki naj bi bile tudi med miksanjem še vedno v kopeli? Pa še eno vprašanje: se kateri dogaja, da ji mešalni nastavek ne zagrabi vsega, kar je v posodi? Meni se dogaja, da mi npr ne pobere vseh jajc ali sladkorja ali moke, ki so na sredini posode, tam, kjer je posoda malo dvignjena. Imate kakšen nasvet? Hvala :) Buby

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. maj 2010 15:13

Bom začela pri drugem vprašanju: Podvojiš maso, pa ti vse lepo zmeša. Tale zadeva ni ravno za mini porcije.

Prvo vprašanje: V vodni kopeli po navadi ni treba tako močno miksati, kot je recimo potrebno, da se ti smetana stepe ali iz beljakov naredi sneg. Za kuhanje v pari sem si nedavno nababila tole in moram reči, da je zelo pogosto v uporabi. Prej sem vedno kaj improvizirala.

Vanja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. maj 2010 16:11

Buby, za morebitno miksanje v vodni kopeli imam jaz navaden ročni mešalnik.

 

Če slučajno ne pobere vsega s posode, jaz malo ustavim, staknem metlico in z njo podrgnem ostanke, spet priključim in miksam naprej :)

Atina

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

17. maj 2010 4:38

Mislim, da poleg teh Mumov še vedno rabiš tudi navadni ročni mikser in navadni palični mešalnik. Saj multipraktik ali kakšen Mum je v redu, toda za kakšne manjše "operacije" je pa bolj primeren kakšen manjši aparatek - manj se umaže, hitreje se naštima, hitreje se vse pospravi, pomiti je potrebno samo metice in nož in ne celega kupa posode. Tako da z nakupom teh večjih aparatov pač ne rešiš vsega. Tudi sama imam tak mešalec za testo, pa tudi multipraktik. Je fino, ker daš v posodo stvari, potem pa to sama obdelujeta in mešata, toda za stepanje enega ali dveh jajc še vedno uporabljam ročni mešalnik. l.p. tedyka

Buby  

član od: 17.8.2006

sporočila: 19

10. jun 2010 13:23

Spet jaz :( S čim odstranite obarvanost paličnega mešalnika? Moj je ves oranžen od korenja :( Buby

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. jun 2010 20:38

Moj tudi, ampak ni toliko moteče. Pač rečem, da je oranžna v modi :)

Atina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. jun 2010 20:42

mi imamo rostfrei spodnji del... po mojm je star že ene 12 let.. kot nov.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti