Mum 4701

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

19. feb 2010 11:28

Loni in Lijana, hvala za koristne informacije. jankica

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

24. feb 2010 8:50

Upam, da še kdo pogleda tole temo ;)) Odločam se za nakup nekaj podobnega MUM 4 ali MUM 8 ali pa Kenwood KM560-tega imajo trenutno v Merkurju v akciji, a je še vedno cca 330 eur. Rada bi imela nekaj, kar je vedno na pultu in da ne rabim drugega v majhni kuhinji. MUM 8 je super, a ful predrag. Pa tudi posoda je že kar zelo velika za "vsakodnevno" pomivanje se mi zdi. Večinoma bi bila ta manjša zadosti, vendar pa večkrat pečem (kake fešte in pikniki itd) ....iz dvojnih količin večinoma. Mum 4 pa nima dodatka za rezance.... Zdaj me zanima kako ste zadovoljne tiste, ki ste kupile MUM 8 - da malo pokomentirate. Pa tudi, če ima katera Kenwooda.... tega sem probala v trgovini, pa mi je zdel tako "trd" za rokovanje. Ko sem končno odmontirala pokrovček, ga nikakor nisem uspela dat nazaj. Hvala in lp.nnatalija

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

24. feb 2010 14:24

Loni, hvala, sem proučila temo;)) a se ne morem odločit. kaj pa zdaj ko imaš že kar dolgo MUM8in npr želiš stepsti le eno smetano hitro, ko so obiski? Uporabiš MUM8? Koliko pa ropota? Skoraj sem se odločila kar za MUM4, pa nima za rezance....

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. feb 2010 23:17

Zato imam pa še

Aja, tale je definitivno glasnejši od muma, ravno sem na servisu naročila nove vilice za stepanje, ker sem prejšnje fentala (v skuto mi je padla kavna žlička ).

 

 

Loni Makaroni

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

25. feb 2010 10:49

Sem neutrudna...;(( zakaj pa ne daš tisto eno smetano raje v mum? Meni je pa dol padel moj mikser electrolux asm450 - je shodil oz še huje: naslednjič po hoji in enem padcu je drugič celo skočil s pulta in zelo prestrašil hčero poleg njega (http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/kuhinjski-pripomoc) Pa mi ni preveč žal, ko sem dodajala sladkor je letel po celi kuhinji in ropotal je čisto preveč. Pa tudi žlička mi je že padla, s sem takoj ustavila in so se le malce zvile metlice...a premalo, da bi bilo kaj narobe.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. feb 2010 12:28

Zakaj pa bi jo morala, če je lanski Valentinček prinesel ta mikser? In če imata naša otroka tako veselje z miskanjem smetane...

Mum naredi vse sam in tam lahko samo gledata. Drugače pri ta močnem mumu ni nevarnosti, da bi shodil, je pretežak.

 

PS Zelo redko se zgodi, da bi uporabila samo eno smetano , tako da... mi o tvojem sploh ni treba razmišljati.

Razmišljam pa o nakupu še ene posode za muma. To pa...

 

Loni Makaroni

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. feb 2010 13:30

Tudi jaz imam poleg Muma 4 še ročni mikser, popolnoma enakega kot Loni. Včasih se tudi zgodi, da MUM stepa nekaj, jaz pa z ročnim nekaj drugega.

Smetano jaz najraje stepam z ročnim, ker moraš tako in tako gledati v posodo, kaj nastaja, ker drugače dobiš ven maslo.

Atina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. feb 2010 13:46

Atina, če se spomniš kakega tečaja pri mojstru Goljatu, on jo imel stepeno smetano kar v škafu Bi bil še mum premajhen...

Loni Makaroni

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

25. feb 2010 14:19

Moji otroci pa veliko raje gledajo od daleč ;(((((((( in večkrat mam obiske pozno zvečer, ko so že v postelji...pa kaka kavica s smetano in takrat bi mi pasalo da smetano le ulijem in nekdo v tihem mi stepe....ravno prav A Mum 4 tudi shodi ali ne? Loni, ti želim da prideš do tvoje nove dodatne posode, to je res super imet...jaz navadno najprej sneg naredim in ga prestavljam drugam in v hladilnik dam za tačas, ko stepem posebej rumenjake s sladkorjem... dodatna skleda je res super. Ko se odločim za model, najbolje da kar takoj zraven naročim še skledo dodatno. luštno bodte, nnatalija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti