Aloe vera

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

tema odprta - 22. jul 2009 15:35 | ogledi: 4.438 | odgovori: 12

živio!

rada bi vedela če ima kdo izkušnje z aloe vero in sicer

HUBNER....BIO pflanzensaft.....500 ml

hvala za vse odgovore že vnaprej...

KaTeK_x3  

član od: 29.8.2008

sporočila: 49

22. jul 2009 15:58

Ojla Pri nas jo uporabljamo v službi ampak uporabljamo sok od aloe vere.. Ali si to mislila morda kako kremo...? :P KaTeK_x3

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

22. jul 2009 21:17

kakor jaz razumem naj bi ferda spraševala le je že kdo poskusil BIO sok iz aloe vero znamke HUBNER. sama aleo vero uporabljam samo v kozmetiki(kreme) in pa kot okrasno rastlino..... baje da je sok zelo zdrav in zdravilen... ledenka

KaTeK_x3  

član od: 29.8.2008

sporočila: 49

22. jul 2009 23:05

aha.. torej ja sok aloe vere uporabljamo v službi pri pripravi osvežujočih napitkov in naj bi imel zelo zdravilen učinek.. Se uporablja za lajšanje prebavnih težav kot je naprimer zgaga ipd.. več pa piše tukaj: http://www.toptrade.si/index.php?cat=17 :) pribljižno tako ga pa tudi mi uporabljamo, 1-2 veliki žlici na napitek :) KaTeK_x3

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. jul 2009 4:58

Jaz uporabljam znamko Independence, sok aloje in sem zelo zadovoljna z njo. Hubnerja pa ne poznam.

Kyara

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. jul 2009 4:59

Aja in seveda gel za sončenje in po sončenju iste firme pa je izak zakon!

Kyara

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

23. jul 2009 13:02

ja, ja, ja sok od aloe vere, sem ga kupila mi prodajalka ni nič kaj srčno priporočala ali svetovala... pa me zanima kako in kaj, sem bila kar malo razočarana nad tem....

neznan uporabnik

23. jul 2009 13:17

Sicer tole nima direktne zveze s to temo, ampak ugotovila sem, da mi aloe vera napitek (sadni sok z dodatkom aloe vere, dobite ga vtrgovini ali po gostilnah) povzroči hude krče in prebavne motnje. Enako mi je povedalo več prijateljic, da jim je po tem slabo. Je pa res okusen in osvežujoč, škoda. V steklenički dejansko plavajo koščki, tako slastni ... KaTeK_x3 , kakšno obliko soka uporabljate za napitke? A kar tega, ki je v linku? Okus aloe mi je zelo všeč, ampak mi zradira prebavo. Mogoče bi bilo tole kaj boljše. jancka

KaTeK_x3  

član od: 29.8.2008

sporočila: 49

23. jul 2009 23:19

jancka uporabljamo sok "aloevit" ki jr bio pridelave, piše da je "99,9 % sveži rastlinski sok". Prebavne motnje u kakšnem smislu pa povzroča pri prijateljicah O.o?? KaTeK_x3

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

24. jul 2009 9:43

ja... saj piše na škatli da lahko spodbudi prebavo, pri meni bi to bilo dobrodošlo... ja pa moja tašča je tudi pila nek sok od aloe pa je bil gostejši kot je ta ki ga imam zdaj...jančka...kateri sok je pa bil to v katerem plavajo koščki?

neznan uporabnik

24. jul 2009 11:21

Uf joj, mene najprej začnejo dajati krči, zelo močni - tako da me kar hladna polt obliva - nato pa huda driska. V več rundah. Še cel dan me boli želodec, črevesje vznemirjeno. Kupila sem pa napitek z dodatkom aloe (okusi breskev, mango, liči), torej je aloe res samo dodatek. Imajo jih v nekaterih kafičih, pa tudi v Mercatorju. V taki prozorni debeli plastični embalaži, 0,5 l. Ne vem, koliko aloje vsebuje, in če je res aloja kriva za prebavne motnje. Če ima kdo slabo prebavo, mu ta zadeva lahko pomaga - ne me pa držat za besedo. Uvoznik ima nekje na netu slike teh sokov, ampak jih zlepa ne najdem. Sok z dodatkom aloje sem pila tudi v Koreji, ampak se ne spomnim, če mi je bilo po tistem tudi slabo. Katex-3, hvala za info. jancka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti