Priložnostno delo

akire00  

član od: 12.1.2009

sporočila: 44

tema odprta - 22. jul 2009 11:55 | ogledi: 2.536 | odgovori: 13

Imam hčer, ki je zdaj končala srednjo šolo, sedaj pa iščemo kakšno priložnostno delo v avgustu in septembru, ker bi si rada sama nekaj zaslužila za nadaljni študij.Ali ima kdo kakšno idejo ali celo ponudbo ?

akire00

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

22. jul 2009 12:26

Tule naj si pogleda, del je ogromno. http://www.studentski-servis.com/Studenti/Delo/Pros Če pa želi kakšno konkretno ponudbo, vama pa priporočam, da napišeta, katero srednjo šolo je končala in v katerem "fohu" bi delala, pa seveda tudi kje išče delo (lokacija). Veliko sreče pri iskanju počitniškega dela. RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jul 2009 12:55

Ne bi bilo odveč napisati tudi, kateri del(i) Slovenije pride(jo) v poštev.

rimljanka - zasebno mnenje

akire00  

član od: 12.1.2009

sporočila: 44

22. jul 2009 17:52

Na študentskem servisu stalno preverjamo in kar smo doslej poklicali so rekli da ne rabijo več ali pa hočejo izkušnje. Iščemo pa v Ljubljani in okolici. Hči je končala oblikovno šolo, a bi delala tudi kaj drugega. akire00

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

22. jul 2009 20:22

V moji službi imamo večkratpotrebo po študentih morda bi se kaj našlo.Delam pa v domu za ostarele in poleti imamo študente vseskozi.Če te zanima kaj več mi piši na ZS pa se bom pozanimila naprej,vem pa da je med prvim in desetim avgustom na mojem nadstropju velka kriza in bomo delale po cele dneve. chappy

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jul 2009 21:43

Akire, več uspeha bo, če bo hči ubrala naslednjo pot: - naredi si seznam favoritov, v smislu, kje bi ji bilo super delati - nakar naj lepo obišče te zaposlovalce in vpraša, če potrebujejo kakšno študentko. V Lj je zdaj masa prireditev in bodo še, npr začenja se Trnfest, pa avgusta bodo Mladi levi, pa Festival ima ves čas prireditve in se gre lepo obiskat te lokacije. Na lokaciji pogleda, kdo je še tam, ki po videzu deluje, kot da je študent, gre vprašat, kam se gre zmenit za študentsko delo in potem se vrata začenjo hitreje odpirati. Jaz sem tako uredila svojo prvo zaposlitev in vse ostalo se je kar razvijalo. Sama sem tako skozi celo študijsko dobo za potrebe kulturnih institucij pobirala goste (umetnike, ententainerje, znanstvenike), na letališčih, jih peljala do hotela, iz hotela na vaje in na vse ostale lokacije in sem se marsičesa naučila. Vključujoč postopek začasnega uvoza opreme za rock koncerte... pa do tega, kako se na odru nariše, kam je treba postaviti kak mikrofon in kako se zvočniki za vsak nastop premaknejo in kam jih je treba premakniti....Ah, lepi časi. Ti tudi povem, redkokatera vaja za nabiranje samozavesti in za urejanje stvari, je bolj učinkovita kot tale. Mladinka bo potrebovala veščine in kilometrino v dogovarjanju za zaposlitev in je najbolje, da to začne takoj po srednji šoli, da bo čez pet let to že znala. Vendelina jr.

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

22. jul 2009 22:10

Letos se na splošno otepajo študentov, ker se zgovarjajo na recesijo. Sem govoril z nekaj prijatelji, ki so rekli da dela ni in ni za dobit, da so napisali že en kup prošenj in telefonirali na en kup številk, pa nič. Še z vezami je letos bolj tko, tko. gasperp

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. jul 2009 22:51

Ja nekateri pa uradno imamo "službo" ampak dela ni.Če pa že je,je na drugem koncu Slo... ampak jaz osebno se nič ne pritožujem.Delam mogoče 1x na mesec,pa rečem da bi bila 12h in zaslužim v enem dnevu toliko kolikor prijateljica v dveh tednih. Je pa res,da se jih otepajo,ali pa jih sprejmejo in potem delajo po 3-4 urce =/ Je pa taktika Vendelina jr. precej učinkovita.Sploh v sobotah v kakšnih večjih marketih...veselo skačeš do promotork in jih prosiš za kontakte delodajalcev.Preverjeno deluje Roncolino

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. jul 2009 4:34

Tukaj se popolnooma strinjam z Vendy. Nič ne preseneti delodajalca bolj, kot da se nekdo prikaže na vratih in reče: Mene pa zanima, če imate kakšno prosto mesto.

 

Sama sem to storila kar nekajkrat, s polomljeno angleščino in še bolj polomljeno nemščino.

Pravzaprav sem s polomnjeno nemščino ponudila svoje znanje za kakšne 3 do 4 ure na teden zastonj. Bilo mi je pomembno oditi iz hiše, ker mi je manjkalo družbe. Kljub skoraj 15% nezaposlenosti v mestu, mi je delodajalka (kar ni mogla verjeti, ko sem se prikazala) ponudila 20 urno plačano službo na teden!!! Ta se je malo kasneje spremenila v poln delovni čas.

 

 

In ko greš, pokaži dovolj samozavesti, delodajalec ne ve, da se boš od strahu skoraj polu***a. Kajti, če tudi samo z mežikom pokažeš, da dvomiš vase, službe ne boš dobila. Razen, če je delodajalec kak idiot in se boji dobre konkurence. Tega si pa tako ali tako ne zaslužiš.

 

Pa še eno resnično zgodbo moram napisat za vse tiste, ki nimajo izkušenj: Prijateljica z diplomo je hotela preiti iz svoje stroke v raziskovalno delo. Delodajalka ji je ročno povedala, kako nima nobenih izkušenj z raziskavami in da to pač ni dobro. Prijateljica ji je pa odgovorila: No, saj je vi tudi niste imeli, preden ste začeli s tem delom.

Delodajalka jo je samo debelo pogledala in po nadaljnih pogovorih ponudila pozicijo.

 

In potem mi ljudje rečejo, da imam srečo. Grrr!

Vanja

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

23. jul 2009 9:37

Predvsem pa se mora za delo pozanimat SAMA in ne mama. Poznam primere, ko študente na ŠS pospremijo starši in kasneje še kličejo delodajalce. AkireOO, v mesecu avgustu in septembru ji bo verjetno lažje najti delo, kajti večinoma vsi dijaki in študenti želijo delat julija. Redno naj spremlja ponudbe vseh študentskih servisov, ki so v Ljubljani in okolici. K

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

25. jul 2009 10:46

[citat=--KARMINA--]Predvsem pa se mora za delo pozanimat SAMA in ne mama. Poznam primere, ko študente na ŠS pospremijo starši in kasneje še kličejo delodajalce. Po izkušnjah,ki sem jih dobila z delom s študenti, so bili tisti študenti, za katere so delo iskale mamice, bolj neresni, seveda jim mame lahko pomagajo in dajo kakšen namig, a za samo delo pa se z delodajalcem morajo pogovoriti sami. Vaja dela mojstra, saj tega bo v življenju še veliko. anitram1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti