
Špinačna solata z rukolo, jagodami, oreščki, feto in sladkim balzamičnim prelivom
Naša članica je zaporsila naše občestvo za poloč v situaciji, ki je ni znala sama niti prav dobro opisati. Pomoč je bila raznolika: predvsem zgražanje nad njenim nečednim početjem, ki ga predstavlja tritednska odsotnost iz domačega kraja, splošno pljuvanje po iskalcih zaposlitve, prikazovanje pomembnosti lastnega žrtvovanja, ko posamezniki ostajajo brez dopusta.
Naša mnenja bodo vedno različna, toda zakaj morajo biti nekatera nesramna, podcenjujoča in zakaj prijateljici Jagodne pite pripisujete samo slabe okoliščine, ki veljajo za nekoga od nekod ? Včasih je potrebno pomisliti, da je dejanska situacija bistveno drugačna od tiste, ki si jo posamezniki naslikamo v svoji zlobi. Nekaterim odgovorom ni mogoče reči pomoč, čemour je ta formum namenjen.
Ne morem si kaj, da ne bi pomislila, da se kdo naslaja v težavah drugih ljudi, za katere mislijo, da njih ne morejo prizadeti.
PS Sama bi brez oklevanja prijavila kandidata, ki bi se izmikal zaposlitvi. Priznam pa, da sem imela kar nekaj klicev na pomoč, kako se izogniti zaposlitvi. Ampak tista so bila že v osnovi postavljena drugače.
F r i n a
Znanka, z diplomo, je bila na razgovoru za zaposlitev. Ko ji referntka, oblečena tako, da ni bila jasno, ali se je že sploh oblekla, v krakih vročih hlačkah in visokih škornjih čez koleno, pojasnila, kakšno je delo, ki je bilo po nazivu neprepoznavno, jo je moja znanka vprašala, kolikšna je plača.
Omenjena gospodična ji je povedala, da tega ne sme povedati, ker ji je direktor to izrecno prepovedal, ker je to poslovna skrivnost. Ni hotela povedati niti bruto, nito neto zneska. Prebrisana znanka jo je vprašala, kotera branžna pogodba velja za to podjetje, pa je dete izbuljilo oči in ni vedelo odgovora. Ko je vprašala, kolika je izhodiščna plača za VII. tarifni razred, je bejba brskala po enih papirjih in nato izdavila bruto znesek. Ste ugotovili, da ni iz bruto zneska niti slučajno znala izračunat neto plače.
Kaj mislite, ali je moja znanka odklanjala delo in bi ji nekaj ljudi očitalo požrešnost, ker jo je zanimala plača in bi jo smel zavod brisati iz evidence ? Bojda ji na vlogo sploh niso pisno odgovorili.
Znanki v celoti verjamem, ker sem jo srečala tik po razgovoru in je bila čisto iz sebe.
F r i n a
| frina je napisal/a: |
Naša mnenja bodo vedno različna, toda zakaj morajo biti nekatera nesramna, podcenjujoča in zakaj prijateljici Jagodne pite pripisujete samo slabe okoliščine, ki veljajo za nekoga od nekod ? Včasih je potrebno pomisliti, da je dejanska situacija bistveno drugačna od tiste, ki si jo posamezniki naslikamo v svoji zlobi. Nekaterim odgovorom ni mogoče reči pomoč, čemour je ta formum namenjen. F r i n a |
Ponavljam še enkrat: če bi bilo vprašanje JASNO zastavljeno, bi bili odgovori pač njemu primerni. Tako, kot so sedaj temu.
Se mi pa zdi, da bi postavljalka vprašanja tudi bila dolžna (jagodna pita, se razume) vsaj malo pojasniti zadevo. In najmanj, kar bi pričakovali, kakšen odgovor, zahvalo, komentar,......napisati.
| jagodna pita je napisal/a: |
| kolegica je na zavodu prijavljena in je dobila ,da mora se prijavit na neko delovno mesto do 25.7.09.ona gre pa 1.avgusta na dopust za tri tedne.kaj lahko stori?lp jagodna pita |
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | johana |
| malo za hec | johana |
| MOJ vrt | rimljanka |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Špinačna solata z rukolo, jagodami, oreščki, feto in sladkim balzamičnim prelivom

Raca z rezanci na azijski način