Ali moraš sprejeti delo?

sol 63  

član od: 11.2.2008

sporočila: 39

20. jul 2009 22:30

Ok!, nekaj časa nisem bila prisotna in tudi nekaj časa je trajalo, da sem se prebila skozi 6 strani "pro et contra" v tej temi . Seveda, naj si gospa, imenovana v naslovni temi, privošči tri lepe tedne. In nato živi svoje"mravljinčje" življenje naprej. Ampak, spoštovane in spoštovani, verjetno vsi zrasli v "prejšnjem režimu", ki mu je bila maksima "delu čast in oblast", starši pa so nas strašili, če se ne boš učil boš moral pa delat! Pa kaj je zares narobe, če nekdo, "nadizobražen" pometa ceste? Zame to pomeni samo to, da so ceste boljše pometene! Kdorkoli je presegel svoj "domači prag", je ugotovil, da je delo pravzaprav vrednota, kar tako - per se. In so ljudje, sivolasi, ki hodijo na delo (čeprav jih nihče zares ne potrebuje) in uživajo. Ne vem kje in kdaj se je pri nas vse zalomilo. Ampak kje se je zalomilo pri enostavnem sočutju in simpatiji do sočloveka, se bojim, da je vse naredila "so called" nova svoboda, nova demokracija....... imeti, imeti, imeti,.... P.s .Tudi če si prijavljen na "Zavod" nimaš , po določenem času , prav nobenih ugodnosti . Prijavljeni na "Zavod" vam, pravzaprav, ne "odžirajo" nič, ker so v času svoje zaposlenosti plačevali zavarovanje za primer brezposelnosti. P.p.s . Mogoče se je gospa narobe izrazila, dopust je bil narobe izražena odsotnost??? Odpotovanje z družino, morda do moževih, ali pa njenih staršev, ki jih ne vidijo celo leto, morda so starši plačali za potovanje. Stari starši, ki želijo videti vnuke... Ne kar tako povprek obsojat prosim. Pa saj je poletje, ne zmrzujte v dušah! Lp B Življenje je praznik, življenje ni delovni dan!

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

21. jul 2009 16:14

Pa saj je poletje, ne zmrzujte v dušah! točno tako! Ne obsojajmo in ne moralizirajmo, ker vsak sam ve za svoje razloge in jih res ne rabi na široko razlagati in s eopravičevati, če želi zgolj odgovor na svoje vprašanje. Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 21. 2009 16:52

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jul 2009 9:26

Ker je osnovna tema že zdavnaj mutirala v nekaj drugega in zdaj je to tema o sočutju in o tem, da moramo biti sočutni in ne vsega obstojati zgolj na temelju posamičnih lastnih neprijetnih izkušenj... Ni, da se človek ne bi pod tole podpisall. Ali, međutim... Pojmi imajo ponavadi svoj par ali pa vsaj protiutež. Npr: protiutež pravici je dolžnost/obveznost, sočutje ima za protiutež odgovornost, individualno ima za protiutež kolekitvno in še mnogo je tega. Če smo pri pravicah: osnovno klasično liberalno načelo (na katerem temelji duh našega pravnega reda) je v tem, da s svojo pravico ne smem posegati v pravice drugih. Kar pomeni, da imam pri izvajanju svoje pravice tudi dolžnost, da pretehtam, če in kdaj bi izvajanje moje pravice posegalo v pravice drugih. In ta pristop velja za vse formalno mi zagotovljene in varovane pravice kot tudi za odnose v družini in v drugih socialnih interakcijah. Ko nekdo (in okej, naj bo to pot zaposlen) načrtuje svoj dopust, si lahko vzame ves plačan dopust, ki mu pripada naenkrat, pa še nekaj neplačanega vzame..., ampak kdor zna kaj tehtai bo tudi razmislil, kako bo njegov dopust učinkoval na ostali kolektiv. Bodo ostali lahko uveljavljali svoj dopust (ker so morali delati, medtem, ko je on bil na dopustu)? Pa recimo, je treba zložiti kakšno ponudbo (to se čisto dogaja, zelo veliko javnih naročil je v poletnih mesecih, ko ljudje hodijo na dopuste), rok je tri tedne, ponudba se lahko pripravi v dveh tedhni, ampak, mi smo planirali čez en teden oditi na dopust, kjer bomo tri tedne - kako se v takih situacijah odreagira? Me prav zanima, kdo ima na delovnem mestu razzmevanje, da ne rečem sočutje za nekoga, ki odkoraka na dopust sredi naloge z rokom in se vrača po tem, ko rok že zapade. A koga v resnici zanimajo razlogi, zakaj nekoga ni (tipo bolna familija tistega, ki manjka, utrujenost)? Ker, da se razumemo, kdo pa nima kakšne drage mu osebe, ki je bolna. Kdo pa ni utrujen? Roke gor. No, saj sem si mislila, da ne bo nobenega. Pa tudi, kaj pa razumete s pojmom sočutje. Etimološko gledano, bi moral človek so-čutiti veselje in žalost nekoga drugega. Meni je tole zahtevno, težko, da ne rečem nemogoče. Iskreno, jaz nisem čisto vsak dan v formi, da bi so-čutila in podoživljala tisto, kar doživljajo meni ljube osebe. Pa tudi, ko sem v formi, ogromnokrat kiksnem. Moj moški me s kakšno svojo reakcijo ali mnenjem redno pušča "brez teksta", ostali tudi. Še sama sebe mnogokrat presenetim. Hvala bogu, da nisem tako enostavno berljiva kot odprta knjiga. In ostali tudi niso. Zato s sočutjem na širokem nivoju ravno veliko ne znam početi. Sočutju v smislu babovja ki sladostrasno uživa ob uboštvu drugih (veš, oni so tako bogi, pri njih je tako slaaaabo) se izogibam, kolikor se najbolj da. Na krogu, ki je širši od meni najdražjih ljudi, se raje primem koncepta socialne odgovornosti. In se mi zdi socialno odgovorno, da se iskalcu zaposlitve (grem na izhodiščno vprašanje), ki vpraša, če gre lahko na dopust, ker je to pač njegova pravica (in ima še druge zasebne razloge, o katerih mi ravno ni treba vsega vedeti), pove, da ima njegova pravica tudi učinek na delodajalca in tudi na ostale, ki prav tako iščejo zaposlitev. In da naj socialno odgovorno misli in tehta svojo pravico v tem kontekstu (in ne zgolj v družinskem in drugače zasebnem). In da je življenje pač takšno, da moraš čisto vsak dan tehtati med svojimi pravicami in aspiracijami in svojimi obveznostmi do sebe in drugih in da moraš to natehtati tako, da te ljudje spoštujejo. In da ti spoštuješ druge. To iz zadnjega odstavka v socialno odgovornih familijah svoje otroke naučijo. Žal si tega kroga ne izberemo sami in ker marsikdo ni imel te socialno-odgovorne sreče, se mora te lekcije naučiti v odraslem življenju in lekcija zna biti mnogokrat bridka. Vendelina jr.

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

22. jul 2009 22:54

Resnično koliko nas je,ki od zavoda nimamo nič. Zavarovanje mi plačuje mož, preživlja me mož.Kaj mi daje zavod -nič- Službo da dobiš si najbolj zaslužen sam,da ne bi kdo mislil,da so oni res posredniki- jok. To ni tako kot drugod po svetu ,da je to agencija recimo,ki ti priskrbi delo. Ne oni so tam zato,da te čimprej črtajo. Ne nimam nič od države,ćeprav sem na zavodu. Zato naj si ta ženska privošči dopust naj uživa,ker če ji drugi omogočijo -sorodniki ni nikomur tukaj v breme. Eni pa res znajo to izkoristit,tudi sama jih poznam.Jaz pač nisem takšna. Vse najboljše,dopust Al inclusive,jaz revica pa vse kar je dostopno torej poceni.No otrokom odstopim boljše saj niso krivi,da starši niso tajkuni.Pa sami nekaj zaslužijo,da vidijo realnost. Res pa njihov oče dela pošteno pač za malo denarja-Kruta realnost. Moj oče je sam lahko preživljal 6 člansko družino brez odpovedovanja.Res nisem čutila pomanjkanja,ampak to je bilo pred 45 leti. dari

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

23. jul 2009 19:40

ja včesih je lahko večlansko družino preživljal samo eden, danes pa v sta v službi oba, pa imata enega otroko, pa na koncu so še socilani problem... anitram1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. jul 2009 21:38

anitram1 je napisal/a:
ja včesih je lahko večlansko družino preživljal samo eden, danes pa v sta v službi oba, pa imata enega otroko, pa na koncu so še socilani problem... anitram1

Razlogi pa seveda nikakor niso samo v nizkih plačah danes....... se je včasih na splošno veliko bolj skromno živelo. tako, na splošno. Pa recite, kar hočete.

rimljanka - zasebno mnenje

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. jul 2009 0:32

Nekateri vedno vedo odgovore na vse in jim ni treba nikoli ničesar vprašati. Popolni ljudje, bi se lahko reklo.

Na drugi strani pa so ljudje, ki želijo informacijo, ki je sami ne najdejo.

In pričakujejo, da jo bodo našli na teh straneh.

Nihče ne pričakuje obsojanja in moraliziranja, samo tisti deficit v posebnem znanju.

In zaradi take pričakovane pomoči naj bi bila Kul Slo prijazen portal in zaradi vseh izrojenih stranpoti, ki se v takih temah čedalje pogosteje pojavljajo, imam čedalje manj želje, da v teh temah sodelujem. Kaj šele, da iščem pomoč.

 

F r i n a

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jul 2009 4:18

Frina, WE LOVE YOU!

 

Vanja

neznan uporabnik

24. jul 2009 6:50

Zaradi nekaterih ljudi je svet grši, zaradi nekaterih ljudi pa je svet lepši. Meni je zaradi tebe, Frina, lepši. japaja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

24. jul 2009 8:14

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Frina, WE LOVE YOU!

[sreca][sopeksrckov]

 

[pika] Vanja
Točno tako! Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti