Vrtec med počitnicami

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

7. avg 2009 14:07

hvala za odgovore in tolažbo. Zdaj glede na to da grem za dobre pol ure po malo in me iz vrtca niso klicali pomeni verjetno da ni imela težav z vročino in drisko, tak da je res mogoče samo psihičnega izvora. Bomo videli kak bo čez vikend, če pa se bo stanje kaj poslabšlo pa gremo itak do zdravnika. Sicer pa še 2 tedna potem pa gre nazaj v svojo enoto, k svojim prijateljem in vzgojiteljicam in upam da se bom potem stanje stabiliziralo. bom še kaj poročala dalea

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

7. avg 2009 16:02

Joooj, ko tole vse berem, me je kar groza...pa ne me narobe razumet...pač se spomnem lastnih izkušenj, ko sem še sama hodila v vrtec...sploh nisem jokala, z veseljem sem hodila, le zgodnje bujenje in vstajanje me je vedno vrglo iz tira, tak da sem včasih doma protestirala, naj me ne budijo ob 5h zjutraj, ampak drugače pač ni šlo. Starši so mi razložili, da pač morajo v službo, jaz pa v vrtec - to je že omenila ena od vas (se opravičujem, nisem si zapomnila imena). Glavno je, da je otroku jasno, da je vrtec kot neke vrste "neverlend" - pravljična dežela z igračami in vrstniki. Sama imam z vrtcem res zelo dobre izkušnje, z vzgojiteljicami pa še boljše. Niso nas pretirano crkljale, so nas pa znale primerno zaposliti :D Moj mož, ki je hodil v vrtec v sosednjem mestu, pa ima popolnoma drugačne izkušnje. Vzgojiteljicam so bili otroci odveč. Bog ne daj, da so se hotli igrati in postali malo preveč glasni. Sicer pa je tak al tak samo vsako uro prišla katera mal pogledat, kaj se dogaja - kavica in tračanje je bilo pač bolj pomembno. Tako so bili otroci prepuščeni sebi. In to v vrtcu, kjer naj bi se počutili varne. Seveda je bilo vsako jutro dretje. Poleg tega pa so spoštovane gospe imele navado, da so pozimi peljale otroke ven na sneg, vrnili so se razgreti od tekanja naokrog in kepanja, in normalno, da so s sebe pometali kape, šale, spajkse itd...nato pa so "tete" na stežaj odprle vsa okna v vrtcu, da je zbolelo čim več otrok, da jim ni bilo treba preveč delati. Glede na zelo različni izkušnji pa sva si oba zapomnila imena vzgojiteljic in pomočnic. Pa nobene nočem strašit - zgoraj omenjeno se je dogajalo pred 25imi leti, tako da nič bat ;) Sedaj je na srečo vse drugače, le veliko otrok je razvajenih. Tudi to je ena od vas že omenila - otroka je treba pripravit na življenje, ne pa nosit po rokah in dovolit da izsiljuje. Sicer pa tako ali tako vsak starš najbolje ve, kaj je za njegovega otroka najbolje. Zato le pogumno v nove zmage, vašim sončkom pa želim prijetne urice v vrtcu ;) Pa še to: Če otroka pazijo npr. stari starši, je smiselno, da se ga pelje v vrtec na tako imenovane cicibanove urice, ali vesele urice...to traja, se mi zdi, dve uri vsakih nekaj dni, otroku pa pomaga pri socializaciji, pa še družbo vrstnikov ima. Se opravičujem za roman...ne me z gnilim paradajzom lepo prosim Lp od R.

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

7. avg 2009 22:31

Riddle ne za opravičevat za svoje mnenje, jaz te ziher ne bom z gnilim parad.... Rada imam če mi nekdo da takšno in drugačno mnenje in celo takšno je dobrodošlo, da me potem spravi malo na red. Mogoče se jaz res občutljiva in enostavno težko prenašam, ko otrok joka in noče v vrtec, zlasti ko to porcijo dobiš na tešče, potem ti zna cel dan pokvarit. Sicer pa se moj mož strinja da se pač otrok mora navaditi in da tako je. zdaj upam samo ne bo do te težave tudi vplivale na fizično počutje, ko ga ona zdaj ima driska, pa vročina. Sicer drisko še malo ima, vročine pa več nima, zdaj bomo vidli če se bo stanje čez vikend stabiliziralo, potem vemo kar je narobe. Je pa res da pri nas okrog nihče nima nevem kako ddobrih izkušenj iz vrtca in potem prijateljici ki so že imele tudi imajo polno pripomb in skratka vse naj slabše o vzgojiteljicah in potem ti to nekako pride v glavo in druge možnosti sploh ne vidš. Bomo tudi to premali , upam !! dalea

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 932

8. avg 2009 13:07

Dalea najprej razčisti sama s sabo, da je vrtec nekaj dobrega za tvojega otroka, kjer ga naučijo reda, discipline in tudi samostojnosti, pa naj se še tako čudno sliši. Vzgojitelice so dobre in manjdobre, včasih imajo tudi slab dan in zavedati se moraš, da je v skupini več otrok in ne morejo cartati samo enega ampak vse. Težko pa je to razčistiti s sabo, če imaš sama slabe izkušnje iz vrtca, vendar se prepričaj, da je sedaj boljše kot je bilo pred 20 in več leti. Pa veliko uspeha. reza

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

8. avg 2009 18:17

Se popolnoma strinjam s terezijo - starši nehote podzavestno prenašajo svoje počutje, misli in občutke na svoje otroke, ki so zelo dovzetni za takšne reči. Lp od R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti