Cista

tema je zaklenjena

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

tema odprta - 8. jul 2009 22:03 | ogledi: 5.987 | odgovori: 15

Bila sem na ginekološkem pregledu,nimam še otrok,s partnerjem pa resno razmišljava o zanositvi...Nikoli nisem imela nikakršnih ginekoloških težav in tudi na splošno sem zdrava in nimam nobenih težav.

Danes pa kot strela z jasnega....Cista na maternici,obvezen pregled jutri, v Lj.

Vprašala sem,če je lahko rakavega cista pa me je zdravnica pomirila,da verjetno ni kaj hujšega,bo pa vseeno potrebna oprecija,stara sem 30 let....

In zdaj me zares skrbi.

Najprej pomislim na to,da otrok ne bom mogla imeti,še hujša so razmišljanja,da bi lahko bilo rakavo.

Vse bo sicer jutri bolj jasno,upam...Vas pa vseeno prosim,tiste,ki ste imele podobne težave,da mi svetujete.In hvala za odgovore!

sarin

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. jul 2009 22:18

Moja znanka je imela ciste na maternici, na jajčnikih, pa endometriozo (nimam pojma, kaj je to, verjetno to, da imaš maternično sluznico po celi trebušni votlini, ne samo tam, kjer bi morala biti, se pravi v maternici), danes pa je srečna mamica že trinajstletne hčerke. Sarin, jutri bodo zdravniki že poštimali vse tako, da bo prav, brez skrbi! In ne se po nepotrebnem sekirat, saj ti je že zdravnica rekla, da verjetno ni nič groznega. Če  bi bilo, bi bila verjetno tiho.

lp

cervus

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. jul 2009 22:27

Sarin, pozitivno razmišljaj, zdravnica ti ne bi dajala lažnih upov. Takih cist je veliko, moja dobra prijateljica bo vsak hip rodila, pa ima na rodilih velik (nerakav) miom. Gotovo bodo poskrbeli zate tako, kot je treba. Je pa razumljivo, da te skrbi, tudi misel na operacijo ni prijetna. Drži se in srečno!

tulka

neznan uporabnik

8. jul 2009 22:27

Ne vem zakaj, a prepričana sem, da bo vse v redu!!! Javi jutri?! Vsekakor držim(o) pesti! japaja

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

9. jul 2009 6:43

Sarin, kot pravijo punce pozitivno razmišljaj - bo vse uredu. Smo dali to že skoz, tudi če imaš cisto lahko zanosiš, sicer pa to itak lahko že prej poštimajo. To ti povem iz lastnih izkušenj. Vso srečo! zima13

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. jul 2009 7:20

Ciste na maternici so redek pojav, predpostavljam, da gre za cisto na adneksih (jajcniki ali jajcevodi), te so pa v velikanski vecini primerov (zlasti odkar se v nekaterih ginekoloskih ambulantah skoraj rutinsko dela UZ pregled rodil) tako imenovan "uzgredni nalaz" - namrec velika vecina jih spada med tako imenovane funkcionalne ciste, torej povezane z menstruacijskim ciklusom, in brez UZ preiskav zanje ne bi niti vedeli niti ne bi povzrocale nikakrsnih tezav; priblizno po 2 do 6 ciklusih namrec praviloma izginejo same od sebe. Tako da si po mojem lahko z veliko verjetnostjo brez skrbi, posiljajo te samo na natancnejsi UZ pregled, s katerim se da ponavadi tudi opredeliti, za kaksno cisto gre. lp, proxima

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. jul 2009 8:08

Sarin, bodi pozitivna! Dokler nimaš natančne diagnoze ti niti svetovati ne moremo. Glej veselo naprej in ko boš imela točno diagnozo se nam javi. S skupnimi močmi je lažje, tudi če je dobra ali manj dobra diagnoza.

Kyara

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

9. jul 2009 8:14

Sarin, tudi meni so pred enim mesecem na ultrazvoku odkrili precej veliko cisto na jajčniku in včeraj sem izvedela, da grem jeseni na laparoskopsko in histeroskopsko operacijo. Vem da ti je hudo, da nenehno razmišljaš kaj vse je lahko narobe s tabo in da morda ne boš mogla zanosit. Sem imela iste misli in isti strah. Včeraj sem bila na pregledu, pa mi je zdravnik rekel: ˝Tole ven butnemo, pa boš kot nova˝ :) Res da je smešno zvenelo, ampak me je vseeno pomiril. Razmišljaj pozitivno in ne skrbi preveč, sploh zdaj ko ne veš še natančno kaj je narobe! Drži se!

saša

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

9. jul 2009 8:24

Kot je spagon napisala,"ven butnemo,pa boš kot nova" elaphus,za endometriozo si pravilno razmišljala,vendar je velikooooo huje(preizkušeno na lastni koži)ker imaš možnost ponovitve in sama sem za lep čas priključena na hormonsko terapijo z zdravili in imam večkrat občutek,da sem kot vzhajan kvas. torej sarin glavo pokonci,en koš dobre volje,velik pehar samozavesti,karjolo korajže in SREČNO anaeva

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jul 2009 9:25

Sarin, prosim, NE JAVI, kako poteka postopek naprej. Malo pa tudi čuvaj svojo zasebnost, ni treba, da je spletno občestvo do detajlov seznanjeno s tvojim zdravstvenim stanjem. Raje energijo vlagaj v educiranjem o zdravju, v sprejemanje svojega telesa, bo to na srednji in dolgi rok bolje. Ker, metoda v stilu "joj, punce, js mam pa cisto, kwa pa zdej, zdej sem pa tok žalostna, dejte me mau tolažit" bo morda prinesla nekaj vzpodbudnih besed. Ampak vzpodbude virtualne javnosti imajo v zadnji instanci totalno virtualne učinke. Držaijo kak dan, čez dva dni boš pa spet v stiski. Dokler sama ne boš imela občutka, da zmoreš vsaj do neke mere kontrolirati svoje življenje in zdravje, ti tudi kulinarična spodbuda ne bo kaj prida pomagala. Ciste so relativno obvladljiva materija, ob predpostavki, da jih obvladuje glava. Tako, kot to velja za čisto vsa ostala področja. Vendelina jr.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

9. jul 2009 10:25

Vendelina, sedaj pa močno podcenjuješ učinek pozitivne spodbude! Včasih, ko ti "tonejo vse ladje" zadošča že nekaj spodbudnih besed (čeprav ti tisti zoprni drugi jaz v glavi ves čas sitnari s pesimizmom), da se dejansko vzameš v roke in zadihaš s polnimi pljuči. Fino je, če imaš okrog sebe ljudi, ki te tozadevno poservisirajo, če jih pa ni, je pa tudi Kulinarika čisto dovolj dobra. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti