Ugoden nakup šolskih potrebščin

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 27. jun 2009 17:30 | ogledi: 5.554 | odgovori: 49

Komaj so se začele počitnice, pa se je že potrebno ozreti v naslednje šolsko leto.

Ali ste že kaj kupovali?

Na naši šoli letos nakup delovnih zvezkov ni organiziran, ampak samo učbeniški sklad, tako, da se letos znajde vsak po svoje ( ja mal smo se razvadili),

zato me zanima, če morda kdo ve kje obstaja ugodnejši nakup, imajo kakšne akcije in popuste. Za vsak namig vam bom hvaležna.

anitram1

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

27. jun 2009 19:00

Za enkrat še nismo šli v nakupe šolskih potrebščin, bom pa letos malo bolj pazljiva, ker smo lansko leto lovili M popust v DZS, pred tem pa so na police zložili same drage zvezke, tako, da v končni fazi ne vem koliko sem kaj privarčevala. Mamo pa tri šolarje, tako, da se bom kar potrudila pri preverjanju cen. mizarka

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

27. jun 2009 19:06

Zdravo! Mi imamo za prihajajoče šolsko leto rešeno. DZ smo kupili v DZS. Kar jih niso imeli so jih naročili. Cene DZ so povsod enake - DZS nudi 5% popust (nobeden od naših ponudnikov ni ponujal več) in Mercatorjeve pike. Lahko pa kupiš na 5 obrokov na zeleno Mercatorjevo piko (v tem primeru dobiš pike samo za prvi obrok). Kar pa se ostalih potrebščin (barvice, flokiji...) tiče je DZS drag kljub 20% popustu. Če rabiš zvezke Tako lahko ima Mercator 20% znižanje do 30.6.2009. Za ostale potrebščine pa poglej Tuš, Spar, Mercator ... Mi smo vse ostale zvezke (kljub višji ceni) kupili v DZS, kajti zvezki so kvalitetni in lepo poslikani. Sama sem mnenja, naj otrok izbere take zvezke, ki jih bo z veseljem uporabljal v šoli. Pri takih rečeh pač ne "šparam", kajti postavka (cena) zvezki je v primerjavi z DZ zanemarljiva. DZ za 5. in 8. razred so stali 180 €, zvezki pa 30€ http://tajda.moj-album.com/album/10410677/?os= Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 27. 2009 22:58

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

27. jun 2009 19:37

Letos imata moja četrtošolec in devetošolka nakupljeno že vse. Odločili smo se za DZS prav zaradi popusta in še posebej zaradi obročnega odplačevanja. Oba sta bila navdušena nad motivi zvezkov, ki jih ponujajo. Ker letos ne bo nakupa šolskih torb, športne opreme in peresnic, sem jima dovolila, da si izbereta tudi dražje zvezke.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

27. jun 2009 20:04

v DZS kupim delovne zvezke,so občutno cenejši kot pri MK(preverjeno lani,letos še ne) ker imamo 3 šolarje šolske potrebščine nakupim kar v Lecleru,ali šparu,sem pa videla da imajo kar nekaj potrebščin že vLidlu ali Hoferju anaeva

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

27. jun 2009 20:18

Opažam, da se veliko ljudi odloča za nakup šolskih potrebščin že sedaj, pa mi ni jasno zakaj hitijo. Kar se tiče delovnih zvezkov, so cene povsod enake, za DZS vam je razložila zgoraj darjuška. Naj vam svetujem samo to, da se splača delovne zvezke naročiti do 30.6. ker imate zato nekatere ugodnosti( plačilo na obroke, popust pri nakupu šolskih potrebščin, nagradne igre ) Pri nakupu ostalih šolskih potrebščin bodite pozorni na razmerje med kvaliteto in ceno. Se mi zdi hecno, da nekdo reče kako poceni je kupil nekje npr. zvezke ali barvice( kakšen Spar, Merkator, Hofer...), ne zaveda pa se, da je kupil tudi zelo slabo kvaliteto. Pa še eno napako imamo Slovenci, da kupujemo tam, kjer imajo višji procent popusta , nihče pa ne gleda kakšna je končna cena. Spodaj na linku je ena možnost, kjer lahko nakupite vse za šolo: http://www.o1s.si/default.asp?mid=sl&pid=novice LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. jun 2009 8:21

Jaz sem že vse nakupila v petek. Kupovala sem v DZS, itak je to edina knjigarna pri nas, da bi pa v Lj. hodila zaradi tega mi pa ni. Tudi lani sem vse kupila že junija, da mi potem ni treba še na to misliti. Zvezke, barvice flomastre.... naprej sem tudi kupila v DZS, kupujem kvalitetno pa ima potem za celo leto mir. Shiller barvice in flomastri so tako dobri, da jih je naša imela cel prvi razred, dokupila sem samo par barvic (prodajajo jih po komadu), ki jih je porabila.

Edina stvar, ki bi jo še rada kupila je ravnilo (mala šablona) iz gume (mehkejše plastike), videla sem ga pri enem fantku, ampak tega pri nas ni, ker tisti plastični se takoj zlomi. Če katera ve kje se dobi bom zelo hvaležna za informacijo.

Zvezke sem kupila punčkaste motive čeprav ni važno, ker jih bom itak dala v ovitke. Imamo še od lani Winx ovitke, ki so ostali kot novi, samo dol jih vzamem iz prejšnjih knjig pa je.

Je pa učiteljica rekla otrokom naj v 2 razred prinesejo še zvezke iz 1 razreda, ker jih niso do konca popisali.

Šolsko torbo sem kupila lani, je bila kar draga ampak zato je še vedno kot nova in jo bo imela še naprej.

Drugače zelo pohvalijo spletno stran kopija, ker lahko naročiš potrebščine.

jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 28. 2009 08:22

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

28. jun 2009 9:01

Delovne zvezke že imamo kupljene. Kupili smo jih v DZS z Mercator pika kartico. Lp, korosica

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

28. jun 2009 10:17

Jade , flexi ravnila sem videla v Tuš-u .

Bernarda

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

28. jun 2009 10:40

Mi že nekaj let ( tudi preko šole) kupujemo pri Kopija nova. So ugodni, lahko plačaš v treh obrokih. Za več poglej na www.kopija-nova.si sasah

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti