Kompoti

neznan uporabnik

tema odprta - 4. jun 2003 13:19 | ogledi: 2.763 | odgovori: 4

Rada bi vložila češnje in višnje v kompotu pa nimam pametnih teceptov.

Hvala.

nja

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

4. jun 2003 13:59

nja.... ....poglej med recepte (pri KUHANJE): ,kompoti, Lep pozdrav vsem! Henri P.S.: Pa ne pozabite piti, kadar ste zejni! Voda je super! Sadni sokovi tudi ...in vino, ter pivo v manjsih kolicinah. Seveda ne pozabite kaj malega, dobrega pojesti

neznan uporabnik

4. jun 2003 14:38

Žal ne za češnje. nja

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

4. jun 2003 17:10

Hojla, nja! Jaz vlagam češnje takole: Nabrane češnje operem, nato jih na kuhinjski krpi posušim. V 1l vode skuham 1/2kg sladkorja (mislim, da je 1l vode s sladkorjem za nekje 4-5 kozarcev-če se ne motim...). Češnje dam v kozarce in vročo vodo s sladkorjem polijem čez češnje (z vodo ne varčuj - naliti je moraš toliko, da malo steče čez rob, tako se češnje na pokvarijo), nato kozarce zaprem. V največji pisker, kar jih imam, dam na dno kuhinjsko krpo, notri zložim kozarce in jih zalijem z vročo vodo, nato dam vse skupaj na plin, da voda v piskru vre cca 10 min. Nato pisker s kozarci in vodo zavijem v koco (odejo) in pustim 2 dni. Ta postopek mi je zaupala moja teta, ki ga uporablja za prav vse vrste sadja: višnje, hruške, breskve,... Upam, da ti bo uspelo. Lp, Silva.

neznan uporabnik

5. jun 2003 10:30

Hvala za recept! LP NJA nja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti