Dan državnosti

neznan uporabnik

tema odprta - 25. jun 2009 8:44 | ogledi: 1.823 | odgovori: 23

Danes je dan državnosti.

Ali imamo izobešene zastave?

japaja

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

25. jun 2009 12:28

A nimaš bolj pametnega dela kot smetit na Kulinariki in polnit serverja s provokativnimi temami???!? n-tič ponovljeno, to je KULINARIČNI forum, kjer debatiramo o kulinaričnih temah, vse ostalo pa je vsaj za moje pojme tu nezaželjeno; in kot plačnik si jemljem pravico, da zahtevam tisto, kar sem plačal

Drejček

neznan uporabnik

25. jun 2009 14:23

Drejček, tegale dneva državnosti in zastav nisem dala v rubriko Recepti ampak v Ostali forumi in Ostale teme. Mi je pravzaprav kar malo hudo, da si me nazjal da smetim Kulinariko.. Niti na kraj pameti mi ni prišlo, da bo nekdo to tako razumel. Kajti. Kajti kolikor sem hodila po svetu, sem marsikje (ZDA, Danska, Norveška, skratka bolj severozahod) opazila, da zastave visijo tudi takrat, ko ni nobenega zapovedanega praznika. Meni je to imponiralo, sem si rekla, lej kako so ponosni na svojo identiteto. In pri nas imamo zastavo vedno. ne sicer na tistem drogu na pročelju ampak na vrtu. Tako diskretno, da ne bi zgledalo, da kdo koga provocira, a za našo dušo je ravno prav. Nikoli ni nihče vrgel kamna vanjo ali jo ustrelil z zračno puško. Pa saj sploh ne vem, zakaj ti odgovarjam? Na žalost si mi dovolj povedal že s tem, da si mi rekel, da smetim. Bom pa zdaj ob tej priliki jasno in glasno povedala, da pogrešam malo več ponosa na svojo deželico in da meni smetenje mojega življenja pomeni to, kar dnevno spremljam v medijih. Nihče me ne bo prepričal, da nismo svetovni prvaki v vsem, česar se lotimo. Glede na število prebivalcev lahko zračunaš koliko odličnih odstotkov imamo.. da ne naštevam kje vse. In žalostno se mi zdi, da je komu to moje vprašanje ali smo razobesili zastave, delovalo provokativno, umazano, žaljivo, neumestno in ne vem kaj še vse. Morda sem pa klientelo Kulinarike malce precenila, kdo ve? In zdaj je prišel trenutek, ko pogrešam Vendelino jr. Kdo bi si mislil! Drejček, brez zamere, zaradi mene se lahko tema zaklene, ti pa uživaj v svetovljanstvu brez meja! no, vsaj to smo zaščitili... japaja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

25. jun 2009 14:58

V bistvu se z drejckom strinjam, tudi meni gredo na živce provokativne teme (ne glede na to, kdo jih odpre) in zadnje čase se itak polno nekih trapastih tem odpira, ki jim je sicer mesto na drugih portalih, pa enmiljavžnt onih o tičini masi, pa kaj za abrahama itd. Kar se današnjega praznika tiče: ker je to portal, namenjen odraslim in "kakor" opravilno sposobnim ljudem, je meni čisto normalno, da imajo tisti, ki jim prostor dopušča/imajo zastavo doma...to obešeno, lepo je tudi, če je prav obešena. Tisti, ki te možnosti nimamo, lahko svojo pripadnost državi izkazujemo drugače, nekaterim pa itak vse skupaj "dol visi" in so veseli, da je dela prost dan (če le še imajo kam v službo hodit in za delo tudi dobit plačilo). In tudi ni rečeno, da je tisti, ki ima na vsakem raufenku zastavo, dober in kar je še teh pridevnikov državljan. Ognjič

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

25. jun 2009 15:27

Se strinjam z obema.

Tudi meni gre na živce odpiranje provokativnih tem, čeprav me vedno znova preseneti, kako kulinaričarke/ji v bistvu v pozitivnem duhu odreagirajo na vse provokacije (ne glede na avtorja).

Če pa že govorimo o zastavah, se pa strinjam z japaja. Premalo poudarjamo našo pripadnost domovini in ponos nanjo. Pri nas prav zato  letos po več letih visi zastava, pravzaprav celo obe, SLo in Eu.

Se mi zdi, da se ravno v teh recesijskih časih spet nakazuje pomembnost "držanja skupaj", ne samo zaradi kulturne identitete, ampak tudi čisto preprosto zato, ker živimo skupaj, plačujemo davke v isto malho in pričakujemo pomoč od istih instanc. Zato ne samo da obešam zastavo, ampak tudi (po možnosti), seveda ne izključno) kupujem izdelke slovenskih proizvajalcev, dopustujem doma itd.

Na proslavi pa žal pojemo o sončecu, ki bo sijalo na zrejlo žito, o punci, ki bo imela rada tistega, ki bo imel hišo na štuka dva itd   Za proslavo dneva državnosti v Trstu ni denarja, medtem pa avstrijske in italijanske firme kupujejo vse, kar se v Slo še kupiti da, in spravljajo dobiček v svoje žepe ...

 

 

 

Nasja

senozetnik  

član od: 25.6.2009

sporočila: 1

25. jun 2009 15:36

Itak, saj je naš praznik mare

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. jun 2009 15:39

Ja in danes je po dolgem času zopet posijal sonček.Ej,če pa to ni znamenje! Pri nas daleč naokoli ni videti nobene zastave,je pa prav prijetno zadišalo po žaru! Joj,Drejček,ja kdo pa tebe tako jezi.Ne se no jezit,lej kak lepi dan je! Preživite današnji dan,kar se da lepo v krogu družine in najbližjih! Naj vsak dan bo s soncem obsijan

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

25. jun 2009 16:12

Malo prej sem se pripeljala domov in opazovala,da ima kar precej hiš v soseščini izobešene zastave. Mi jo nimamo, se pa že nekaj časa pogovarjamo o tem, da bi jo nabavili, še posebej, ker je starejši sin (12 let) zelo slovensko navdušen. O provokativnosti teme pa le to: mislim, da je zelo težko odpreti temo na kulinariki, ki ne bi po nekem času postala provokativna. Komur je všeč naj bere, če se pa komu zdi, da ga to obremenjuje pa jo menda lahko mirne duše spregleda. patka

neznan uporabnik

25. jun 2009 16:30

kogar motijo ali mu celo onesnažujejo okolje slovenske zastave na dan slovenske državnosti,se naj spravi na čoln pa po savi navzdol.samo ko mu bo zmanjkalo kruha se naj ne vrača.pa lep pozdrav. hmm

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

25. jun 2009 16:44

Ja Wran za spremembo se strinjam s tabo,samo vprašala je ,nikjer pa nisem zasledila ,da je potrebno obvezno odgovoriti! jampina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

25. jun 2009 18:07

Na naši stolpnici zastava lepo vihra:

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti