Katera roža je to?

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

15. jun 2009 20:57

rožo na prvem linku imam doma in sedaj cveti barva je ista kot na sliki na zs pošlji email,pa ti jutri poslikam in pošljem če si iz bližine jih lahko prideš tudi iskat podobno barvo ima tudi nekakšna bodeča neža ,ki raste po gmajnah (vsaj pri nas),vendar ne vem,če že cveti sama jo večkrat posušim anaeva

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. jun 2009 21:00

meni se laično,  ( no ja  s pomočjo Willfort-a in vikipedije  ) zdi da gre v prva tri linka za potrošnik ( cikorijo ).

ežoj

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

15. jun 2009 21:00

Kaj pa hortenzije in ostrozniki, najdejo se v vseh odtenkih modre barve, cvetijo pa ravno zdaj-le kot ideja.Lp lp

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. jun 2009 21:00

anaeva je napisal/a:
podobno barvo ima tudi nekakšna bodeča neža ,ki raste po gmajnah (vsaj pri nas),vendar ne vem,če že cveti anaeva

Še daleč je do cvetenja ametistaste možine, anaeva, napoveduje jesen............Tukaj jo najdeš.

rimljanka - zasebno mnenje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jun 2009 21:01

Agapanthus ali afriška lilija ali modra lilija ali lilija z Nila, imen je veliko za isto rožco. Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. jun 2009 21:03

ežoj je napisal/a:

meni se laično,  ( no ja  s pomočjo Willfort-a in vikipedije  ) zdi da gre v prva tri linka za potrošnik ( cikorijo ).ežoj

ežoj, samo zdi se ti......bo kar tako, kot sem napisala. Na drugem je ena od aster, a umetno spremenjene barve, pa najbrž je izza luže, zadaj piše nekja takga, da....

rimljanka - zasebno mnenje

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

15. jun 2009 21:22

Rože rabim za poročni šopek. Hortenzijo v tej barvi sem že naročila, ampak ni rečeno, da bom dobila čisto tapravi odtenek, če ne bo, bo hortenzija bela in rabim tako modro barvo za kombinacijo. Modre vrtnice so pretemne in mi tudi niso všeč, se mi zdijo preveč umetne, vse ostalo, kar sem uspela videt, pa se tepe s to modro barvo, tole spodaj je barva nevestine obleke (približna, vsaj odtenek je nekaj takega). http://shop.princessbridalgowns.co.nz/images/713.jpg korenckova

neznan uporabnik

15. jun 2009 22:17

Za plavice poglej na glavni ljubljanski tržnici, prejšnji teden so še bile, tiste iz narave. Prodajajo pa tudi gojene (so zadnja leta postale plavice zelo aktualne), vendar še nekako niso v polnem cvetenju, odvisno kdaj jih je kdo sejal. In te, gojene, zdržijo kar nekaj časa. Barvane rože tudi meni niso všeč, a mladim so modre vrtnice zakon. Kdo bi razumel? japaja

magdi  

član od: 29.10.2007

sporočila: 12

15. jun 2009 22:21

Kaj pa nasvet v cvetličarni? Si jim pokazala barvo obleke? Sigurno je že bila nevesta z modro obleko, pa ni imela modrega šopka!? Sedaj je pa res na voljo toliko naravnih barv in rož, ki "pašejo" k modri obleki. magdi

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

16. jun 2009 4:44

http://images.google.it/images?hl=it&q=triteleia&um=1 - sem sla malo pogledat na moj vrt, meni pravkar odceta tale , odpira se pa tudi fiordaliso, ne spomnim se imena v slovenscini, so pa pri nas te prav v modi za porocne sopke( v kombinaciji z belo ali roza), pa se obstojne so, vsaj v vodi se dolgo obdrzijo. Tudi kaka vrsta encjana bi v tem casu morala cveteti, tako da mislim da ne bi smela imeti vecjih tezav s kombinacijo. Ali pa tale: http://images.google.it/images?hl=it&q=campanula%20ca Naj ti uspe! lp Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 16. 2009 05:37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti