Islandija

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

8. jun 2009 18:33

Cellnet, bi lahko, prosim, ko prideš nazaj malo poročal, kaj se splača ogledati, cene, zanimivosti ipd.? Naju letos vleče Islandija. Sicer bova šla lahko šele avgusta za cca 10 dni. Hvala! Moycaa

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. jun 2009 20:54

definitivno sledi poročilo. za zdaj lahko poročam, da se najlažje leti z dunaja (ali muenchna) z air berlinom za najceneje okoli 450-550 eur na osebo in za otroke 30% manj; iz ljubljane pa do kopenhagna z adrio in potem z http://www.icelandexpress.com/ naprej. vendar se veze ne pokrijejo čisto in za nazaj moraš prespat v kopenhagnu. enako je tudi iz londona. za zdaj kaže še najboljše glede prenočišč http://www.farmholidays.is/ in najem avtomobila. cene za prenočišče skupaj s hrano so na osebo 40-50 eur na dan ali brez hrane za najem hiš za 4 osebe tam okoli 100 eur na noč. (za dve osebi je okoli 60 eur) vse ostalo sledi ;) cellnet

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. jun 2009 7:34

Cellnet, vsekakor uživajte in ne pozabi na slikanje. Ko prideš, pa prosim poročaj in prilepi kakšno slikico.

Midva načrtujeva islandijo za drugo leto.

Pred leti sva bila na Finskem in ti povem, bilo je čudovito. Pa sva tudi imela svetle noči, hehe. Ob 3 ponoči so se vsi sprehajali po mestu.

Kyara

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. jun 2009 6:04

Moycaa je napisal/a:
Cellnet, bi lahko, prosim, ko prideš nazaj malo poročal, kaj se splača ogledati, cene, zanimivosti ipd.? Naju letos vleče Islandija. Sicer bova šla lahko šele avgusta za cca 10 dni.Hvala!Moycaa

Ma kaj ko prideš nazaj, poročaj že ko prideš tja ( če je le kje kakšen dostop do interneta ), nekaj nas je zelo firbčnih.

ežoj

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. jun 2009 19:54

Ezoj, ali lahko jaz tudi porocam? Trenutno se potepam po Franciji, Luxemburgu, Belgiji, pa se se bo naslo. Nastanjena sva pri super familiji in to zastojn, ce bo kdo kaksno fovsijo zganjal je to pomemben podatek. Vozijo naju okrog, kazejo znamenitosti, predvsem pa jeva odlicno francosko hrano in pijeva se bolj odlicno vino. Se bojim, da postaneva se kronika, saj so najini gostitelji vinarji. Ja pa tudi to je "zastojn." Najvecji problem je francoska tipkovnica. Cene turisticnih uslug tukaj so izredno visoke, tudi v trgovinah je izredno drago tako da cellnet pripravi se, da ne bos dozivel kakih presenecenj. Se mi zdi tako, kot da tukaj se niso slisali za krizo. No in da ne smetim prevec, imejte se! lp Vesna Vesna Milek Recko

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. jun 2009 20:46

Reca,

vsekakor, povej kaj več, veš da nas zanima. Gleda zastonj nastanitve: jaz to imam v Stockholmu pa nikakor ne izkoristim in rinem tja kjer me vse ful stane.

Ti se kar imej lepo, poročaj kolikor se da, smetenje teme bomo že preživeli ( pa slikaj in ko prideš nazaj sestavi kakšen album ).

A ja: vrt bo čist zaplevljen, ti se potepaš, jaz pa ne utegnem vsega oplevit!

ežoj

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

11. jun 2009 20:01

Strelka, Blue lagoon ne smrdi po žveplu. Prav super je. Koža pa je bila po kopanju tam še nekaj dni mehka kot svila. Edino lase sem si premalo sprala (imam precej goste skodrane), pa sem imela potem take čudne apnaste. Tatjana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. jun 2009 20:56

Ezoj, ce bo cas naredim kaksno rec, ko se vrnem. Pridem konec meseca. Upam da bodo vrt postimali otroci. Evo, pa moram na vecerjo. lp Vesna

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

21. jul 2009 13:15

@moycaa sem opazil, da sta se odločila raje za škotsko ali bo oboje? @ezoj no na isladiji z internetom ni tako zelo lahko. reykjavik in okolica brez problema, ko pa si kaksno uro iz mesta pa si srecen ce je najblizja crpalka 100 km stran. crpalka je tudi trgovina. internet pa... skratka sem nazaj in poročam, da je bila islandija nepozabna. niti ne predraga - občutno pripomore menjava evro za krono ;) bele noči in lepo vreme. pa neprijazna narava in zanimivi ljudje. konji in trate. skratka res je lepo. nazadje smo se odločili, da ostanemo na islandiji cela 2 tedna, kar se je iskazalo za pametno odločitev, saj smo tako obdelali skoraj cel otok. naša islandska prijateljica je bila navdušena, kaj smo vse videli. glede avtomobila vsekakor priporočam 4WD, saj do najlepših kotičkov vodijo ceste brez asfalta, preko potokov in rek... malo adrenalina ne škodi! ;) na koncu smo se tudi odločili, da vse kupaj opravimo v lastni režiji in tako smo "prišparali" kar nekaj evrov. pod črto nas je potovanje za 4 skupaj z letalskimi kartami za dobra dva tedna z vsemi stroški, skupaj s hrano, bencinom, spanjem... zabavo... stalo nekaj čez 1k eur na osebo. niti ni slabo... 3 dni smo pohajkovali po reykjaviku, nato smo se 9 dni vozili okrog islandije, in 3 dni smo počinikovali v prelepem hotelu v divjini pod ledenikom, na prekrasni obali - škoda, ker je morje premrzlo za kopanje! no islandcev to ne moti... ;) še nekaj fotografij: cellnet

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. jul 2009 13:32

O, tole je pa res prečudovito. Krasne slike!!!! Tole me je pa čisto navdušilo, čeprav sem jaz bolj tip za Maldive pa Sejšele. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti