Islandija

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

tema odprta - 7. jun 2009 12:20 | ogledi: 12.155 | odgovori: 42

konec meseca se za deset dni odpravljamo na islandijo z dvama otrokoma.

je kdo že bil na islandiji in priporoča kakšno aktivnost primerno za otroke in odrasle.

cellnet

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

7. jun 2009 13:55

Recimo whale watching? Za otroke se drugega ne spomnim. Mogoče namakanje v Blue Lagoon, ampak tam smrdi po žveplu, pa ne vem, če bi jim bilo všeč. Mi je pa zanimivo, da se nekdo najprej odloči za dopust na dokaj eksotični lokaciji, in se šele potem odloča o tem, kaj bo tam sploh počel... strelka

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 14:17

te stvari so tudi meni prišle na pamet. pa še jahanje islanskih konjev... recimo ;) odločitev pa je bila spontana. planiral sem že obisk islandije več let, glede na zlom islandske valute, so stvari toliko bolj dostopne, da gremo lahko vsi brez slabe vesti in kupil letalske karte. na počitnice vedno oddidemo spontano, brez specifičnega cilja, saj so otroci zelo nezahtevni, posebno če jim pokažeš kaj drugačnega in novega, potem še celo leto govorijo o teh stvareh... pa ker živimo v mestu vedno izberemo malo bolj "divje" počitnice v smislu stika z naravo in islandija je ena sama divjina ;) cellnet

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

7. jun 2009 15:34

Jaz bi šla pa z vami. Že vrsto let si želim na Islandijo, pa moji mislijo, da mi šteka. Pa saj si ja vsi želijo na jug v tople kraje, Turčija, Egipt, Mavricijus.... No, mene vleče na sever - morda bi morala na eno partijo regresije, da mi povedo zakaj. Se pa spomnim na odajo Čez planke, ki jo je vodila Mojca Mavec - ful dobra odaja in ena od njih je bila na temo Islandije. No, definitivno mi je ostalo najbolj v spominu, njihovo opisovanje nevidnih "bitij, ki živijo v skalah". Ja, ja, gre za bitja, ki obstajajo v drugih vibracijah, oblikah in o njih je razlagal član parlamenta in sicer na temo, da se srečajo z njimi ponavadi, ko gradijo ceste in se z njimi pogajajo glede domov - pri izgradnji cest pač veliko rušijo, teptajo, drobijo,.... Povedal je tudi, da imajo nekaj ljudi, ki znajo komunicirati z njimi in takrat jih prosijo za pomoč. Povedal je tudi, da je imela z njimi probleme ena članica parlamenta in kako so s pogajanji z njimi po dolgem času stvari uredili. "HULDUFOLK – NEVIDNO LJUDSTVO Huldufolk pomeni »nevidno ljudst­vo«. Legenda pravi, da je Eva, mati človeške vrste z veliko otrok priča­ko­vala, da jo bo obiskal Bog. Moč­no se je trudila, da bi vse otroke le­po okopala, a je imela premalo ča­sa, tako da jih je nekaj ostalo neu­mi­tih. Namesto da bi jih predstavila Bogu, jih je raje skrila. Ko je Bog prišel na obisk in z zadovoljstvom pregledal čiste otroke, je Evo vpra­šal, če ima še kaj otrok. Eva je to straho­ma zanikala, zato so ti otroci za ved­no ostali skriti. A le tako dolgo, do­kler se sami ne želijo razkriti. Od vseh duhov na svetu so hul­du­folk najbolj podobni ljudem, le da so lepši, očarljivejši in bolj nadarjeni. Običajno so neškodljivi, hude stvari pa se zgodijo tistim, ki iz objestnosti porušijo ali poškodu­jejo njihova prebivališča. Kazni so visoke: od astronomkih stroškov do nesreč in celo smrtnih primerov." POVEZOVALKA DVEH SVETOV Jasnovidka Erla Stefánsdóttir, pozna­valka skritih ljudstev in občasna sveto­val­ka cestnim upravam, palčke bra­ni: »Niso vedno palčki tisti, ki nagajajo ob gradnji cest, temveč so vča­sih ljudje pre­več zlobni do njih.« Nevidno ljudstvo vidi že od otroških let. Ima tudi svojega osebnega palč­ka, ki strašno rad je sadno kašo. Vsako leto mu jo po­streže, da si »palček na­pol­ni baterije«. Erla, ki je pro­fesorica klavirja, pravi, da imajo palč­ki krasne glasove in da prepevajo ure in ure. Razlikuje šestdeset vrst palč­kov, ki jih upoda­blja v slikah. Islandsko izročilo o škra­tih in drugih nadnaravnih bitjih je najbolj živo v mestu Hafnarfjörđur, ugnez­deno med formacijami la­ve. Erla Stefánsdóttir po­zna vse različne skrite pre­bi­valce tega mesta in je iz­delala pravi pravcati tu­ris­tični vodič njihovih skupnosti; kje živijo, kakšni so videti in kako se obnašajo, pa tudi kako lahko obisko­valec izkoristi energetska mesta za napolnitev du­hov­­nih baterij. doc. dr. Tadeja Jere Lazanski " "Duhovni turizem se do neke mere izvaja povsod po svetu. Islandija ima drugačno simboliko, kar zadeva slednjega. Na zahodni obali je ena od svetovnih čaker o kateri je verjetno intuitivno pisal Jurne Verne v delu Potovanje skozi središče zemlje. No, ta točka velja za posebno energetsko in žal mi je ker mnogi turisti ne odidejo ravno tja, čeravno je nekoliko iz poti krožne vožnje okoli Islandije. No so pa tu še poleg palčkov, ki nedvomno obstajajo, bržkone nastanjene neke druge civilizacije. Pač tudi v tisti okolici se dogajajo ozdravitve, višja energetska zaznavanja ipd. In to vladne službe sveta vedo, da je tako pa potrjuje dejstvo postavitve mednarodne vasi, kot štaba za raziskovanja "polarne svetlobe". No, zdi si mi upravičeno raziskati to svetlobo, manj verjetno pa je to delo trjajoče desetletja v grobo mešani svetovni zastavi raznih znanstvenikov. Teh publikacij ni javno objavljenih, pač sem eden tistih, ki vem za kateri predel Islandije gre, zato takšne izlete upravičeno lahko kličem duhovni. Nenazadnje je obisk Notre dame tudi duhovnega značaja, ravno tako je s pohodom po Caminu in v Sloveniji je potrebno najti pravo romarsko pot ki služi kot duhovna. So pa vse zadnje naštete brez dvoma popolnoma drugačne variante kot islandska." In tule lahko navežeš stik s slovencem, ki živi na Islandiji. http://sl.netlog.com/AndresIce/blog/&page=2 in tule najdeš nekaj krasnih fotografij z Islandije. Želim vam prečudovit dopust!! Resnično. lp, vanjatajnsek

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 16:00

hvala za dobre želje, upam, da tudi tebi čimprej uspe na islandijo. bom pogledal še v arhiv na rtvslo. mojca mavec se vedno potrudi s polno zanimivih info. škrati...to bo zanimivo za otroke ;) cellnet

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

7. jun 2009 18:05

Jaz sem bila pred 10 leti.V spominu mi je ostalo jahanje Isladskih ponijev ,Blue Lagoon. Sicer je bilo pa zame premrzlo in preveč vetrovno, no takrat tudi zelo drago,predvsem hrana.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jun 2009 18:43

Vsekakor bo zdaj vse ceneje, kot je bilo pred desetimi leti. Najbolj enostavno je, da najameš avto na letališču - njihov airport je za velikost države totalno huge, predvsem zaradi tega, ker tam tanka ogromno avionov - od tam pa imaš dve varianti. Ali se baziraš v Reykiaviku in delaš ture od tam, ali pa se baziraš na kakšnem kmečkem turizmu, ki jim pravijo farm accomodation in delaš ture od tam. Islandija ima itak take pejsaže, da zgledajo totalno nori in se človek zadeva že od tega in od žvepla in ni potrebno še dodatnih zanimancij. Zadnja leta je to priljubljena destinacija golfistov, ker so igrišča noro hitro rasla... Poleg tega, če greste tja konec meseca (jaz bom takrat na južnem mediteranu, tam bo toplo....) se vam bodo itak zgodile bele noči. Ker sonce sploh ne bo zašlo, boste imeli tri dni ogromno energije in boste hoteli delati vse živo, četrti dan vam pa sloh ne bo jasno, kako to, da se vam nič ne da in kako to, da tako boli glava. Otroka se lahko polno involvirata v iskanje kakršnegakoli drevesa. Namreč, stari prebivalci so še tisto, kar je od dreves raslo, porabili za gradbeni material in rastoče drevo je totalna redkost. V dobrih časih so potem na veliko kupovali sadike dreves in v Reykiaviku so jih potem nasajali (ampak, govorim ti deset let stare vice, ne vem, kako je sedaj). Pa oblecite se. Vse, kar bo nad 15 stopinj celzija, bo fouri serie dosežek. In večino časa piha. Vendelina jr.

neznan uporabnik

7. jun 2009 19:34

Pa škrate pozdravi in kakšno slikco pošlji, slinček pa imam že pripravljen. Uf, sem ti fouš! japaja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 23:53

@vendelina razmišljava podobno. avto je že rezerviran in kmečki turizmi ogledani. bele noči pa poznamo z norveške, kjer smo lani ribarili do 1h ponoči... :) glede vremena pa če moram izbirat med 15 ali 35 se vedno odločim za prvo! ;) ti pa uživaj na južnem mediteranu :) @ japaja definitivno na obisk k škratom prinesem tudi tvoje pozdrave ;) cellnet

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. jun 2009 11:52

Pajade, mi imamo škratov polno kar doma, : ) Pa eno nadebudno 4 letnico ki versko verjame vanje, : ) Škrati so zakon, taki, malce umazani z zašiljenimi ušesi... lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti