Za ljubitelje ptic, posebej se

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

tema odprta - 6. jun 2009 6:38 | ogledi: 4.402 | odgovori: 25

za Katko in Anamarijo 1,ki misli, da sem cisto pozabila na Kulinariko-pa nisem,le veliko dela imam z mojimi" pernatimi prijatelji..."lep dan vsem!

lp

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. jun 2009 7:29

Kakšni luštni plavčki, meni eni najljubših ptičkov. Pozimi jih opazujem pri hranjenju, najmanjši in najmanj plašni.

Lijana

kozamurnik

sporočila: 2311

6. jun 2009 8:09

Krasno!Verjetno so to mladički? Kako pa vam uspe,da se izvalijo v valilnicah?Moja otroka sta lani namestila dve, pa sta ostaliprazni, čeprav nimamo muc,ki bi jih preganjale? kozamurnik

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

6. jun 2009 17:18

Pri nas se vsako leto veselimo naraščaja siničk, ki redno gnezdijo v poštnem nabiralniku. Vsakič, ko opazim, da sinička znaša material za gnezdenje, na nabiralnik namestim opozorilo poštarju in raznašalcu časopisov naj ne mečeta pošiljk v nabiralnik, obvestilo odstranim šele potem, ko se prepričam, da je mladi rod že odletel. Ker je naš nabiralnik precej velik, se vedno znova čudim, kako uspe tako malemu ptičku znositi toliko mahu in bilk, da napolni vse kotičke, gnezdece pa potem obda še s svojim puhom. Res je to malo čudo narave in vsako leto komaj čakam da se znova zgodi. daga

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. jun 2009 17:39

No,ker je daga napisala,da sinica gnezdi v nabiralniku,prilepim se eno sliko: vsako leto je pri nas gnezdil sivi muhar in sicer na policki pod streho,narejeni posebej zanj- tudi letos je ze zacel nositi "material" za gnezdece,potem smo pa sli dva dni z doma in ko smo se vrnili,nas je cakalo presenecenje:gnezdo si je uredil v adventnem vencku, narejenem iz srobota in hortenzij.Ocitno mu je bolj vsec kot prejsnje "stanovanje". Slika res ni najboljsa,ker ga ne zelim motiti, ampak se vseeno vidi, da je v njem. K sreci imamo se en vhod na teraso, tako da sedaj v miru vali. Seveda bom poslikala,ko bo, upam, narascaj! Kozamurnik,valilnic za ptice imamo kar nekaj, vse so imajo "stanovalce", v glavnem sinice in plavcke. Je pa res, da zivimo bolj na samem kjer ni prevec hrupa-namenoma smo posadili veliko dreves in grmov,ki privabljajo ptice, nimamo macke,sadnih dreves in vrta ne skropimo s strupi... pa tudi nasa psicka pridno pomaga odganjati soje in srake,ce se prevec priblizajo valilnicam. Pozimi jih seveda hranimo,tako se navadijo na blizino,pa se kaj bi se naslo. lp Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 07. 2009 07:50

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

6. jun 2009 19:03

daga je napisal/a:
Pri nas se vsako leto veselimo naraščaja siničk, ki redno gnezdijo v poštnem nabiralniku. Vsakič, ko opazim, da sinička znaša material za gnezdenje, na nabiralnik namestim opozorilo poštarju in raznašalcu časopisov naj ne mečeta pošiljk v nabiralnik, obvestilo odstranim šele potem, ko se prepričam, da je mladi rod že odletel.Ker je naš nabiralnik precej velik, se vedno znova čudim, kako uspe tako malemu ptičku znositi toliko mahu in bilk, da napolni vse kotičke, gnezdece pa potem obda še s svojim puhom. Res je to malo čudo narave in vsako leto komaj čakam da se znova zgodi.daga

Daga, pri nas je popolnoma enako! Siničke gnezdijo vsako leto v črnem, "plehnatem" nabiralniku na južni fasadi (na mojem dvorišču, saj se spomniš) in mene zmeraj znova čudi, kako to, da se v tisti razbeljeni pločevini ne "skuhajo" revčki mali. Letos je bilo hrane očitno več kot dovolj in naš stalni siničji parček je od začetka aprila do konca maja uspešno "vzredil" kar dve legli mladičkov!

kako smo bili veseli, ko smo jih en večer videli  vzletati iz ozke reže nabiralnika!

PS. pa veš, kaj je še zanimivo - ko jeseni mož izprazni nabiralnik, da imajo spomladi spet prostor za novo gnezdo, je med vsem ostalim pletivom v gnezdu zelo dobro videti moje oranžne lase, ki jih siničke nabirajo, ko se češem na borjaču pa kakšne nitke od šivanja se najdejo.

Mojca

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. jun 2009 20:21

To so solze sreče, kako sem vesela, da te po dolgem času berem!

Hvala za krasno slikico! Veseli me, da imaš veliko dela, raje kot kaj drugega. Delo krepi človeka, če ti prilepim mojo sliko kako izgledam boš ugotovila, da sem krepka jah, ker veliko delam tudi jaz.....

lp!

Anamarija

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

6. jun 2009 20:31

O, lučka52, tudi jaz sem te pogrešala

Že po slikah se pozna, kje dobri so ljudje doma.

kobra 1

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

8. jun 2009 23:35

Lučka, čudovite fotke

Sprašujem pa se, če ni to kakšna nova ptičja moda... Namreč, tudi naša Jakica (nimfa) je decembra znesla štiri jajčka v adventnem venčku...

stana

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

9. jun 2009 6:03

lepo, da so vam vsec,kobra 1,tebi posebej hvala za "dobre ljudi"....hm, moja boljsa polovica pa pravi, da sem zleht in brez srca,ker se bolj zanimam za ptice kot zanj. Stana.r.morda res, tudi zivali spreminjajo svoje navade in sledijo "modi",hehe. Mi imamo psicko,ki pije kavo.Tega se je navadila pri moji svakinji in me nemalokrat spravi v zadrego,ko smo kje na obisku,pa vztrajno daje tacko ,ko je na vrsti kavaMorala bi videti obraze tistih ki ne marajo zivali.Seveda" pije kavo "samo doma,itak gre salcka v pomivalni stroj,tako da ni panike. Ja,veliko bi se lahko naucili od zivali,pa... lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti