Zaklenjena tema

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. jun 2009 22:27

tulka je napisal/a:
V cellnetovem prispevku sem sicer uživala, vendar sem takoj pomislila na tiste člane, ki angleško pač ne znajo... in so tu prikrajšani. Hkrati sem prepričana, da bi se kar nekaj prahu dvignilo, če bi bilo besedilo tulka
nekateri na tem forumu so pa prikrajšani ko ne zastopjo kaj je creme brulee ;) ka je panna cotta ipd . meni je vseeno za takšne poste. tisti ki jih ne razume jih pač naj ne bere. bannanna_v_slo ;)

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

1. jun 2009 22:48

bannanna je napisal/a:
...tisti ki jih ne razume jih pač naj ne bere...

Saj smo imeli že cel kup prispevkov v drugih jezikih, zakaj zdaj komplicirati? Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 01. 2009 22:49

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

1. jun 2009 22:54

Mislim da je tema zdaj, ko je zaklenjena, dvignila mnogo več prahu, kot prej... Kdor česar ne razume, naj ne bere... sa_ sha

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. jun 2009 22:56

Pravkar mi je padlo na misel, da je kar nekaj štosov na "malo za hec" forumu v srbohrvaščini...No, sicer je pa meni itak vseeno.

Vanja

neznan uporabnik

1. jun 2009 23:14

Kot da je angleščina edini jezik, ki ga ne razumemo? Se mi zdi, da se tudi v slovenščini vedno manj? japaja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. jun 2009 9:16

Tudi mene moti, zelo moti, če je blog napisan v tujem jeziku. Obstajajo tudi druge strani kjer si lahko date duška in zapišete cele romane, če želite. Če se lahko jaz in še kdo trudimo, da pišemo v slovenščini, se lahko še kdo, ki odlično obvlada slovenščine.

 

Da Vendelina jr. v njenih blogih uporablja tujke tudi mene moti, vendar je bila gospa javno opozorjena iz strani Uredništva. Torej ne delajmo krivice in predvsem ne napišimo nekaj kar v tri dni, če nismo prepričani, da je to resnica.

 

Kako pa bi bilo, če bi jaz pisala v italijanščini, ki je moj materni jezik?

Anamarija

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

2. jun 2009 9:20

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Pravkar mi je padlo na misel, da je kar nekaj štosov na "malo za hec" forumu v srbohrvaščini...No, sicer je pa meni itak vseeno.

Vanja

 

Tudi jaz sem na to pomislila in prav zato predlagam moderatorjem, da "štos" preselijo tja, kamor bi v bistvu sodil že od samega začetka in menim, da tam ne bi zmotil nikogar - tudi moderatorjev oziroma moderatorke ne.

Se pa tudi jaz sprašujem, kakšen bi bil odziv bralstva, če bi se tu pojavil zapis v npr.albanskem jeziku - samo ugibam - nastal bi še večji vik in krik, čeprav verjamem, da je v naši Sloveniji veliko ljudi, ki ta jezik obvlada.

rrr

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. jun 2009 9:31

No, ja:

Ditëve që rrinte e mbyllur në shtëpinë “më të famshme” në Shqipëri, siç e etiketonte vazhdimisht prezantuesja e spektaklit, ajo ndiente frikën e daljes. Ishte në ankth se si do pritej kur të dilte. Ç’mendonin njerëzit për të, për mënyrën se si ishte sjellë, për dashurinë me Bjordin dhe puthjen e mohuar? Këto ishin dilemat e Adelës, vajzës nga Kavaja që doli e dyta në reality show-n “Big Brother Albania 2″

ežoj

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. jun 2009 9:33

Ego in vsiljevanje svoje volje pa tako... Sem se samo nasmejala, ko sem videla, da je tema zaklenjena. (urednik pa kot ponavadi modro tiho, premišljuje, kako bo moderatorko "podprl" in "že nekako" upravičil njeno odločitev). Ja, ker je res faca... lidka [sonce]

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

2. jun 2009 9:35

Rimljanka ima prav.Vse preradi razkazujemo svoje znanje jezikov,tudi takrat ko to ni potrebno. Slovenska beseda pa izginja... Majdina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti