Bolniški dopust

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

tema odprta - 13. maj 2009 20:08 | ogledi: 2.011 | odgovori: 5

Pozdravljeni.Kot že tolikokrat se spet obraćam na vas z enim vprašanjem. Sodelavka ima otečene bezgavke sicer pa se počuti v redu. Zdravnica jo je dala v bolniški stalež, ona pa ne želi biti in je rekla, da bo kljub temu delala.Sicer sem ji rekla naj uboga zdravnico, saj ona že ve zakaj jo je dala na bolniško, pa vendar: če na firmo ne odnese bolniških listov in ne koristi bolniškega dopusta, ali na Zdravstveni zavarovalnici, lahko kaj težijo in ali jo lahko doletijo sankcije (razen jeze njene zdravnice). Hvala vsem, ki mi boste odgovorili.

ursa40

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

13. maj 2009 20:23

glej, meni zaradi mojih težav zravnik kar pogosto predpiše bolniško. Jaz pa kakor kdaj. Načeloma papirje za bolniško pokažem v službi in povem, da v primeru, da ne bom zmogla, pač ostanem kak dan doma. Še nikoli pa ni nihče vprašal zakaj nisem bila na bolniškkem (iz zavarovalnice) klavdija

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

13. maj 2009 20:28

Klavdija hvala za hiter odgovor. ursa40

pandora  

član od: 18.11.2006

sporočila: 114

13. maj 2009 20:36

Ojla! Bolniška ni obveza, je boniteta. Tako kot k zdravniku greš prostovoljno, tako greš tudi na bolniško prostovoljno. Na ZZZS-ju pa so še veliko bolj zadovoljni, če delavec bolniške ne koristi, ker se pri tem kar veliko prišpara, enako delodajalec, ker ni potrebno iskat zamenjave, pa tudi do enega meseca gre bolniška iz njegovega računa. Tako se vsem najbolj splača, če smo zdravi in hodimo lepo v službo. Lep pozdrav, Pandora pandora

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

14. maj 2009 14:04

Hudo narobe je, če v službi dela z živili in pride do okužb ali zastrupitve.Po HACCPu odgovarja sama in njeni nadrejeni,drugače ni panike. adalbert

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

14. maj 2009 14:07

Ursa40, povej sodelavki, da otekle bezgavke niso hec. Bezgavke čistijo limfo, so obrambni mehanizem,ki uničujejo "bibe". Te limfna tekočina pobere po telesu in jih je potrebno izločiti, preden pridejo v kri. Bezgavke proizvajajo tudi levkocite-bele krvničke, ki so prav tako obramba za naš organizem. Če so bezgavke prizadete, potem tudi levkociti ne nastajajo kot bi morali. Jaz osebno bi malo malo premislila, sodelavka pa naj sama presodi, če je vredno tvegati zdravje. pe3ca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti