Prošnja za delo????????????

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

tema odprta - 28. apr 2009 19:51 | ogledi: 8.872 | odgovori: 22

ojla!

zna kdo napisat dobro prošnjo za zaposlitev,ne glede kje iščem službo?potrebujem jo za prijateljico.nima interneta.hvala vnaprej.lp

jagodna pita

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

28. apr 2009 19:58

vidim, da si še bolj frišna na kulfurumih, zato bom pohitel, da se me ne prehiti:

najprej daj malo pobrskat še po ostalih forumih in temah, saj se je o tem že govorilo; imamo tudi prijazno moderatorko, ki rada pomaga (tudi temo na to je odprla), zato se ne boj vprašati

pričakuj poplavo opozoril v smislu a ne znaš pobrskati po internetu; na žalost je zadnji čas preveč sovražnega govora tudi na kulinariki

prošnjo pa naj napiše v 4 točkah: kam se prijavlja; kdo je; zakaj misli, da je ravno ona tista, ki najbolj ustreza pričakovanemu profilu; kdaj in kje je dosegljiva. Uporabi naj različne barve, zgoraj naj napiše naslova, svojega in od delodajalca.

zraven sodi tudi CV, kamor se napiše formalna izobrazba, neformalna izobrazba, delovne izkušnje in prostočasne aktivnosti, ki bi lahko pozitivno vplivale na bodoče delovno mesto

 

Veliko sreče

Drejček

neznan uporabnik

28. apr 2009 19:58

na vseh zavodih za zaposlovanje to odlično obvladajo.najemajo tudi pogodbene firme.samo učinek je........................................................................................pa lep pozdrav. hmm

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

28. apr 2009 20:01

Jagodna pita, če si tvoja prijateljica res želi službo, ji odsvetujem kopiranje prošnje z neta. Kot prvo je težko napisati univerzalno prošnjo, ki bi bila prepričljiva, kot drugo pa se takim prošnjam že na kilometer daleč vidi, da so snete z interneta. Moj predlog je, da jo povabiš na kavo, skupaj v Google napišeta "prošnja za delo" (če vključiš še narekovaje, ti bo iskalo točno to besedno zvezo), si prebereta, kako mora biti sestavljena in kaj ne sme manjkati, potem pa na podlagi teh nasvetov prijateljica napiše svojo prošnjo. Vzeti si je potrebno čas. Pa srečno. RadaJem

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. apr 2009 21:28

na zavodu za zaposlovanje, naj lepo vpraša in, če bojo prijazni, ji bojo dali eno kopijo pole, ki jo dajajo prijavljenim na zavodu. ima pa tam shemo kako naj bi zgledala dobra prošnja za zaposlitev in kako se pišejo po novem življenjepisi. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. apr 2009 21:31

Če mi pišeš na zs (in daš svoj e-mail naslov), ti pošljem obrazec, ki je trenutno 'in' in po katerem naše vrle dijake učijo pisanja prošenj za delo...

tulka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. apr 2009 21:39

tulka to pa tudi mene zanima, ker včasih, ko sem jaz hodila v šolo( ene 10 let nazaj), so bile čisto drugačne kot danes. Baje se morajo delodajalcu vtisniti v spomin, ko prejme mnogo prošenj. baje mora biti izvirna, pa spodaj je kao zastarelo napisati v upanju na ugodno rešitev,..bla, bla, bla, ampak: veselilo bi med elati pri vas, ali pa veselim se že razgovora z vami,... Tako so nam razlagali, ko sem bila prijavljena na zavod. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

28. apr 2009 21:46

pri pisanju prošenj posebno pazite na slovnične napake, vsako napisano prošnjo napiši nekoliko drugače, daj ji svoj pečat. Predvsem pa ne pozabi, da v prošnji prodajaš sebe! Mimogrede tudi sama napišem vsak mesec kar nekaj prošenj, življenjepis imam napisan posebej z vso svojo "zgodovino", prošnjo, oziroma vlogo za zaposlitev pa vsako nekoliko preoblikujem. Uspešnost pri pisanju prošenj pa je tudi odgovor, pa čeprav je negativen. Ne morem pozabiti, ko sem dobila svoj prvi odgovor na prošnjo, sicer negativen, a obenem so mi zaželeli veliko sreče pri iskanju zaposlitve- to mi je dalo nove energije! Veliko sreče pri pisanju prošenj! anitram1

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. apr 2009 22:33

Katarina K, res je, nič več se ne piše 'v upanju na ugodno rešitev' - bolje je pokazati samozavest, prepričanje vase. Prošenj se tudi ne začenja s 'spodaj podpisani' - itak, da si podpisan spodaj, pa tudi jasno je, da je podpis na koncu od pisca prošnje. Sploh pa naj bi bila prošnja za delovno mesto čim krajša, ves trud pa vložen v življenjepis oz., kot se zdaj reče, CV (curriculum vitae - po latinsko življenjepis).

tulka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. apr 2009 9:01

Evo univerzalni format: Prva stran gre takole: Jana Novak Nova ulica 4 1000 Ljubljana Dobri delodajalec d.d. Trg prosperitete 5 1000 Ljubljana Ljubljana, .................. Zadeva: Prijava na razpis za delovno mesto........... Skladno z zahtevami razpisa, objavljenega dne,........... v........... v predpisanem roku pošiljam prijavo za zadevno delovno mesto. Prijavi so dodane priloge in sicer: CV in overjena kopija diplome.....(v primeru, da zahtevajo še kaj, je treba dodati tudi tisto). Z lepimi pozdravi Jana Novak prilogi: kot navedeno Druga stran gre takole Jana Novak CV (Curriculum vitae ali po domače življenjepis, ampak v kadrovskem žargonu se je prijel CV, izgovarja se ce-ve) Jana Nova, rojena.........., stalno prebivajoča....... Najvišja stopnja izobrazbe: univerzitetna diplomirana ekonomistka (če je kaj drugega, se pač navede tisto), diplomirala sem..........številka diplome je.......... Dosedanje zaposlitve: (tu se navaja po alinejah, ne pesnite, saj večina ljudi itak ne zna pesniti, kadrovske pa tudi ne bodo tega brale, ceni se konciznost) - zaposlitev 1: navede se kje in od kdaj do kdaj je potekala zaposlitev - zaposlitev 2: enaka navedba kot pri prejšnji zaposlitvi...in tako naprej, toliko, kot je bilo rednih zaposlitev. Druge izkušnje: tu se navede po alinejah vse, kar je kdo počel, pa tega ni počel v redni službi (npr, v času študija sem delala kot turistični vodič...) Poleg tega je smiselna navedba znanj tujih jezikov in kje se je človek izpopolnjeval v znanju tujih jezikov (navede se jezikovno šolo, če pa se posebej zahteva potrdilo o znanju tujih jezikov, ga je treba itak priložiti). Na koncu se tudi napiše, da je človek računalniško pismen in da ima vozniški izpit B kategorije. Upam, da to pomaga. Vendelina jr.

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

29. apr 2009 9:18

Iz izkušenj vem, da marsikateri delodajalec raje bere tabelarični CV, ker ga hitreje preleti. Poleg tega ti svetujem, da prijateljica k CV-ju priloži sliko. Samo ne kakšne v stilu: "jaz in družina na morju ali jaz in moj kuža" itd. Slika naj bo poslovna, najbolje je, da priložiš tisto za osebni dokument. Gigi_84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti